Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellen G. White tényleg plagizá...

Ellen G. White tényleg plagizált és hamis próféta volt, vagy csak próbálják rossz színben feltüntetni?

Figyelt kérdés
Én eddig 2 könyvét olvastam, de azokban szimpatikus volt, amiket írt. Viszont lehettek olyan gyengeségei/tévedései (kinek nincsenek?), amiket talán nem ismert be, hanem megpróbálta elfedni őket, ezért is vannak sokan rossz véleménnyel róla.
2023. nov. 28. 11:20
1 2 3 4
 1/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
19%
Megnézed a Hetednapi Adventista Egyház hazugságait, szerintem evidens. Méghogy Sola Scriptura. Inkább sola "csak azok a részek a Bibliából, amik nekünk tetszenek, a többit hallgatólagosan elfogadjuk" + White-féle hazugságok.
2023. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%
Az biztos, hogy hamis próféta volt, azt nem tudom, hogy plagizált-e.
2023. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
#1: Szerinted mik a Hetednapi Adventista Egyház hazugságai? És a Keresztény Advent Közösségről mi a véleményed? Én nem nagyon értem, miért szidják őket ennyien ezen az oldalon. Igaz, nekem még csak felületes ismereteim vannak az adventistákról, de nekem ők szimpatikusabbak bizonyos álláspontjaik miatt, mint pl. a katolikus egyház.
2023. nov. 28. 17:26
 4/38 anonim ***** válasza:
0%

@1 "Inkább sola "csak azok a részek a Bibliából, amik nekünk tetszenek, a többit hallgatólagosan elfogadjuk"

Te talan megkovezed azokat, akiket szombaton dolgozni latsz? Kizarolag egyfele anyagbol szott ruhat viselsz? Stb stb. Ha nem, akkor mondhatjuk, hogy te is csak azokat tartod be a Bibliabol, amik neked tetszenek?

2023. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

#3

Pusztán kíváncsiságból, mely álláspontjaik miatt szimpatikusabbak, mint a katolikusok? Mert konkrétan nulla példát írtál.

Például a törvénykező szemléletük, melyben kötelező érvényűnek tartják a legtöbb mózesi törvény betartását? Vagy azon álláspontjuk, mely szerint gyakorlatilag mindenki elkárhozik, aki nem tartja a szombatot? (Bár ezt sokuk csak indirekt mondja ki.) Vagy a hamis világvége jövendöléseik? Esetleg a Jelenések könyvének értelmezése sajátos adventista szemszögből?

2023. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Azért nem tértem ki rá, mert nem ez a kérdésem témája. Nem zárom ki, hogy a katolikusok között is vannak igaz keresztények, ahogy azt sem, hogy az adventisták között is vannak. Ugyanakkor én katolikusként lettem megkeresztelve, gyerekként jártam templomba és hittanra, de élő hitem nem nagyon lett, maximum a csíráját ültette el a későbbi hitemnek, ezért viszont hálás vagyok. De a lényeg, hogy alig szereztem bármi ismeretet a Bibliáról, ellenben rengeteg külsőséget láttam, és a mise háromnegyedében azt sem tudtam, mit csinál a pap. Kb. a negyede volt prédikáció.


A szombat megtartásáról nem tudom, hogy ennyire radikálisan gondolkodnak-e az adventisták, ezt én is túlzásnak tartanám. Az viszont igaz, hogy a Biblia szombatot említ, nem vasárnapot. Ami a törvénykezést illeti, én úgy tapasztaltam, hogy sokszor kiemelik, hogy a Jézus idejében élt farizeusok mennyire csak a külső törvény szerint éltek, és hangsúlyozzák a hit általi megigazulás fontosságát.

2023. nov. 29. 06:07
 7/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
84%

#5

Köszi, hogy leírtad, ezekre gondoltam.

2023. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
84%

William Miller azt állította, hogy megjósolja a világvégét. Szép kultuszocska szövődött köréje, amikor nem következett be az apokalipszis, a kultusz részekre szakadt. Ezek közül a hetednapi adventistákat (seventh day adventists) ismerem említésre méltóan.

E. G. White írt pár orbitális hülyeségekkel teli könyvet. Ebben többek között szerepek, hogy azért nem következett be a világvége, mert az emberek a szombat helyett a vasárnapot ünnepelték (szerintem nem csak én gondolom, hogy a 2 dolognak semmi köze nincs egymáshoz). Továbbá kimondja, hogy a Katolikus Egyház = Babilon, és hogy képzeli, hogy meg merte változtatni az ünneplés napját. Ezzel egyetemben kijelenti, hogy aki a vasárnapot ünnepli elkárhozik, tehát KIZÁRÓLAG a saját szaktája igaz (nem ismerős a gondolkodásmód más szektáktól?). Kötelező érvényűnek tartják a mózesi törvényeket (aki nem elkárhozik; nem zavarja őket, hogy mit írnak az ApCsel-ben). Többször is jósoltak már hamis dátumot Krisztus második eljövetelére.

E. G. White könyveit szintén sugalmazottnak ismerik el. A Bibliát fundamentalista módon értelmezik, tehát konkrétan a teljes tudományos világképet elvetik, nem gondolván arra, hogy ókorban írták a Szentírást, és magán viseli a keletkezés idejének jegyeit.


Remélem nem hagytam ki semmit.

2023. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
73%

"De a lényeg, hogy alig szereztem bármi ismeretet a Bibliáról, ellenben rengeteg külsőséget láttam, és a mise háromnegyedében azt sem tudtam, mit csinál a pap. Kb. a negyede volt prédikáció."

És mi tart vissza, hogy megismerd rendesen? A szentmise nagyon gazdag tartalmú, valóban tele szimbolikával, amit érteni kell, de épp ezért mély tartalmú. Én több minden más mellett azért is vagyok katolikus, mert a szakralitás máshol nem jelenik meg ilyen formában. Ami meg a Szentírást illeti: elég bő a katolikus exegézis is ilyen téren. Igen, utána kell olvasni. De egyébként a hit túlnyomórészt megismerésből fakad. Nem abból, hogy állok a gyüliben és egyszer csak megszáll valami.

2023. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
74%

#6

Pedig engem továbbra is érdekelne, mert most se válaszoltad meg, de ha ennyire nem szeretnéd, hát nem.


A Biblia amúgy a hét első napját, tehát vasárnapot is említi, mint Krisztus feltámadásának napja, amikor később az apostolok összegyűltek kenyértörésre. Sajnálom, hogy iskolában nem sajátítottad el a Szentírás ismeretét, de sose késő, csak buzdítani tudlak rá.

2023. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!