Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fogyatékkal élek. Skizofrén...

Fogyatékkal élek. Skizofrén vagyok. Igaz rám Jézus vak emberről a példázata? Jn. 9,3Jézus így válaszolt: „Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei.

Figyelt kérdés

2023. dec. 8. 06:30
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a betegségeink oka nem a bűneink, meg nem is a felmenőink bűnei.
2023. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Egy kicsit más szemszögből én is hagy válaszoljak, bár nem a Názareti útján járok.

A lelkeink számtalan helyről, és legalább 5 különböző szintről születnek le ide, hogy egy vagy több életet emberként leéljenek.

Nem tudnám egyértelműen azt mondani, hogy ez vagy az az oka, sokféle lehet.

Vannak akik előző életeikből hoznak át ilyesmit, vezeklésűl vagy áldozatként, vannak akik a túl nagy távolság miatt -túl rég nem voltak már emberek (vagy sosem) és nehezen integrálódnak a fizikai anyaggal, vannak akik a genetikai és vegyi káros anyagok miatt, vannak akik ezt egyfajta beépített katalizátorként válasszák, hogy ez sarkalja majd őket ide leszületve a szellemi út, a válaszok, az Isten keresésére.


Egy sok-sok ezer éves keleti utat követek, kicsit másképp látom a világot, de persze én is elismerem Jézust.

2023. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Az idézet csak annak fényében értelmezhető, hogy a vakot Jézus meggyógyította. Ha te is meggyógyulsz, akkor igaz.
2023. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%
Istennek csodálatos terve van veled is. Mi nem tudhatjuk, hogy mérhetetlen bölcsességében mit szeretne veled tenni. De semmiképpen nem büntetés.
2023. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Skizofrén? Sokkal igazabb rád Mária Magdolna helyzete, akiből hét ördögöt űzött ki Jézus. Vagy bármelyik megszállt ember esete. Vagy akár a garadai megszállott esete, akiben egy egész légiónyi tisztátalan lélek lakott.


Ha skizofrén vagy koma, akkor a legjobb az lenne, ha te is és te is hinnétek a Krisztusban , mert benne eggyé lehettek. De az a sanda gyanúm, hogy megtört lelked egyik fele hiszi a Jézust és a világosságot, a másik pedig ateista és a világot hiszi.


Tudom, hogy a skizofrénia nem tudathasadásos személyiség zavar.

De azt is tudom, hogy ha az ember, a beteg meglátja Jézust a szívével és felismeri, akkor látja benne a gyógyulást is. Aki pedig Jézust keresi, tanításaira alapítja a döntéseit és aszerint él, az megismeri Jézust, aki egy állandó személyiség. Jézus ismeretében és ha benne hisz az ember, akkor kialakul benne a Krisztusi személyiség egy alapvető formája. Ez jó.


Tudod rád melyik vak helyzete igaz? Ezé:


"Közben Jerikóba értek. Amikor Jerikót tanítványainak és nagy tömegnek a kíséretében elhagyta, egy vak koldus, Timeus fia, Bartimeus ott ült az útszélen kéregetve. Hallva, hogy a názáreti Jézus közeledik, elkezdett kiáltozni: „Jézus, Dávid fia, könyörülj rajtam!” Többen csitították, hogy hallgasson. Ő annál hangosabban kiáltotta: „Dávid fia, könyörülj rajtam!” Jézus megállt, és így szólt: „Hívjátok ide!” Odaszóltak a vaknak: „Bízzál, kelj fel, téged hív!” Az eldobta köntösét, felugrott, és odasietett Jézushoz. Jézus megkérdezte: „Mit tegyek veled?” „Mester – kérte a vak –, hogy lássak.” Jézus így szólt hozzá: „Menj, a hited meggyógyított.” Nyomban visszakapta látását, és követte az úton." (Márk 10: 46-52)


Mert ez a vak élesebben látta a helyzetet, mint azok, akik láttak a két szemükkel. Ez a vak még azt is meglátta, hogy Jézus Dávid fia, azaz a Messiás.

2023. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus szeret téged úgy, ahogy vagy, és a szeretete sosem múlik el vagy változik meg irántad. Nem azért van ez a betegség, mert valamivel nincs megelégedve veled kapcsolatban. Te is fogadd el nyugodtan, hogy jelenleg rászorulsz másokra. Ettől nem vagy rosszabb vagy kevesebbb senkinél. Isten velünk van az erősségeinkben és a sikereinkben is, meg a gyengeségeinkben és a kudarcainkban is ugyanannyira.

Ez a fontos, amit Isten gondol rólad, nem amit más emberek. Amilyennek teremtett, úgy nagyon jó vagy neki.

Az orvosok azt mondják, hogy skizofréniából nem lehet meggyógyulni, de én ismerek egy skizofréniást, aki sokkal jobban van, mint régen, ha talán még nem is gyógyult meg teljesen, de még az is előfordulhat vele is, veled is. Tényleg ezt kívánom neked.

üdv, a javuló Stefán

2023. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Stefán a biztató szavakat, tényleg jól estek. Legyen neked boldog és békés Karácsonyod....

üdv: Attila

2023. dec. 8. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Isten szeret úgy ahogy vagy. És mindenkivel van terve. Nem hiába teremtett. Veled is van terve, velem is, mindenkivel. A betegséged semmiképpen nem büntetés és nem is mások bűnei miatt büntetés.
2023. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz rád.
2023. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem tartom valószínűnek, hogy meggyógyulnál, de elég jól szinten lehet tartani.

Persze bármi lehetséges.


Viszont már nem kell sokat szenvedned, mert atomjaira fog hullani a világ hamarosan.

2023. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!