Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten akarata volt, hogy...

Isten akarata volt, hogy legyenek LMBTQ emberek a Földön, vagy ez az emberi szabadakarat döntése?

Figyelt kérdés

dec. 13. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%

"Ez kicsit ellent mond neked."

Miben mond ez ellent nekem?

"Isten miért ad olyan kegyelmi ajándékot Pálnak, amit szerinted gyógyítani kell?"

Például amikor valaki azt gondolja magáról, hogy próféta, pedig nem az, azt gyógyítani kell. Amikor valaki tényleg próféta, azt nem kell gyógyítani.

"De, lényegében ezt írtad."

Nem, ennek semmi köze ahhoz, amit írtam. Nem azt írtam, hogy mindenki szexeljen.

"Ismerem, de olyan nincs benne, amit írtál."

Olyan nincs benne. Nem tudjuk, hogy milyen, de nem olyan, hanem a másik. Értem.

"Az evangéliumokban alig néhány ördögűzés szerepel, nincsenek tele vele."

Szóval nem ismered a szövegeket.

"Akkor ezekben a pünkösdi szektákban nem sikerül a szabadulás."

Mondom folyamat.

dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 Pupusz ***** válasza:
44%

Igen, Isten akarata, benne van a bibliában. Ajánlom az alábbi videót:

https://www.youtube.com/watch?v=Ypz8_xGydmU

dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%

"Miben mond ez ellent nekem?"

Mindenben, s amire alapozod az érveidet


"Például amikor valaki azt gondolja magáról, hogy próféta, pedig nem az, azt gyógyítani kell."

Hogy gyógyítod, ha valaki azt mondja magáról, hogy próféta? S ennek mi köze ahhoz, hogy Pál apostol saját bevallása szerint is aszexuális volt. Persze majd mondod, hogy nem szerepel a Bibliában ez a szó, ahogy az se, hogy homoszexuális. Viszont mind a kettő elég jól körül van írva.


"Nem, ennek semmi köze ahhoz, amit írtam. Nem azt írtam, hogy mindenki szexeljen."

De, pont azt jelenti, aki nem vágyik szexre, azt szerinted ki kell gyógyítani, hogy akarja.


"Szóval nem ismered a szövegeket."

Mint írtam, jobban ismerem nálad.


"Mondom folyamat."

A Bibliában miért nem folyamat? Jézus a megszállottakból kiűzte, az pedig nem folyamat volt, hanem azonnal elhagyták a testet. Nem lehet, ha valami ennyi mindenben eltér a Bibliától, Jézusnál megfigyelhető példáktól, akkor annak semmi köze Jézushoz?

dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
17%

"Mindenben, s amire alapozod az érveidet."

Ez nem válasz.

"Hogy gyógyítod, ha valaki azt mondja magáról, hogy próféta?"

Azért, mert ha prófétának hiszi magát, miközben nem az, akkor valószínűleg mentálisan van problémája.

"S ennek mi köze ahhoz, hogy Pál apostol saját bevallása szerint is aszexuális volt."

Nem volt aszexuális. Az aszexualitás egy pszichológiai fogalom (amit én kritizálok, de ez mellékes), a kegyelmi ajándék pedig egy spirituális fogalom. A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Pál apostol egyedülállósága nem szexuális orientációként fogalmazódik meg, hanem kegyelmi ajándékként, khariszként.

"De, pont azt jelenti, aki nem vágyik szexre, azt szerinted ki kell gyógyítani, hogy akarja."

Azt mondtam, hogy nem jó az, ha valakinek nincs szexuális vágya. Ez nem minősíti azt sem, aki szexel, meg azt sem, aki nem szexel. Ezt csak te húzod egymás alá.

"Mint írtam, jobban ismerem nálad."

Nem úgy tűnik.

"A Bibliában miért nem folyamat?"

Volt például olyan démon, amit a tanítványok nem tudtak kiűzni. Jézus ugyan ki tudta űzni, de a tanítványok kudarcát azzal magyarázta, hogy van olyan nagy mértékű kötözöttség, amit nem lehet egyszerre megoldani, hanem a feloldás komoly, következetes szellemi harcot igényel.

dec. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
83%

"Azt mondtam, hogy nem jó az, ha valakinek nincs szexuális vágya."

Pál apostol és Jézus akkor nagyon rossz úton jártak :(


"Nem volt aszexuális."

De, az volt, saját maga szerint is. Az mellékes, hogy ő ezt kegyelmi ajándékként értékelte vagy sem.


"Jézus ugyan ki tudta űzni, de a tanítványok kudarcát azzal magyarázta..."

Idézd, ahol ezeket mondja kérlek.

dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
0%

"Pál apostol és Jézus akkor nagyon rossz úton jártak :("

Jézus teljes mértékben Istenként, ugyanakkor teljes mértékben emberként is volt jelen ebben a világban, pontosan ezért annyira komplikált az Ő életének az elemzése. Nem ilyen fekete-fehér ez a dolog, de maradjunk annyiban, hogy Jézus nem egy átlagos ember volt, aki könnyen betehető előregyártott kategóriákba.

Pál apostol esetében csak ismételni tudom magam: nem nemi orientációként fogalmazódik meg az ő szinglisége.

"De, az volt, saját maga szerint is."

Nem. Saját maga szerint ajándék volt számára az Istentől, hogy házasélet nélkül is teljes és boldog életet tudott élni.

"Az mellékes, hogy ő ezt kegyelmi ajándékként értékelte vagy sem."

Egyáltalán nem mellékes, sőt ez a legfontosabb. Azzal, hogy kegyelmi ajándéknak nevezi ezt, egyértelműen kifejezi, hogy nem egy pszichés kategóriáról beszél, hiszen a leveleiben következetesen megkülönbözteti a sprirituális és a pszichés jelenségeket.

"Idézd, ahol ezeket mondja kérlek."

Máté 17:14-21

dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
83%

"Jézus teljes mértékben Istenként, ugyanakkor teljes mértékben emberként is volt jelen ebben a világban"

Akkor ezek szerint a Biblia téved, amikor azt írja, hogy Jézus földi életet idejére "lemondott" istenségéről. ("az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez")


"Egyáltalán nem mellékes, sőt ez a legfontosabb. Azzal, hogy kegyelmi ajándéknak nevezi ezt..."

Akkor minden aszexuális esetén ez Isten kegyelmi ajándéka, nem csak Pál esetén. Miért tartod betegnek, gyógyítani való dolognak Isten kegyelmi ajándékát?

dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor ezek szerint a Biblia téved, amikor azt írja, hogy Jézus földi életet idejére "lemondott" istenségéről."

Nem az istenségéről mondott le, hanem ideiglenesen lemondott a dicsőségről. Ha nem tartotta volna meg az isteni mivoltát, akkor nem tudott volna gyógyítani, démonokat űzni, csodákat tenni. Még a beszédében is óriási hatalom áradt, erre reflektálnak az evangéliumok is. Tehát az istenségét nem hagyta el egy pillanatra sem.

"az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell"

Ez így elég furcsa fordítás.

"Akkor minden aszexuális esetén ez Isten kegyelmi ajándéka, nem csak Pál esetén."

Nem. Pál esetében kegyelmi ajándék, tehát karizma volt a házasélet nélkülözhetősége. Ez tehát egy spirituális jelenség, ez a Szentlélek ajándéka, semmi köze nincs a pszichéhez. Az aszexualitás szerinted egy szexuális orientáció, szerintem meg pszichés probléma, ez nem a GyK kommentszekciójában fog eldőlni, de semmilyen kapcsolat nincs a kettő között.

Szóval összefoglalva, csakhogy világos legyen: a Szentléleknek van egy olyan ajándéka nagy karakterű szolgálat esetében, hogy nélkülözni tudja az ember a házaséletet. Függetlenül ettől létezik az aszexualitás, mint pszichés jelenség.

dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nem tartotta volna meg az isteni mivoltát, akkor nem tudott volna gyógyítani, démonokat űzni, csodákat tenni."

Idéztem a Bibliából ezzel kapcsolatban, elég egyértelmű.

Amúgy akkor elméleted szerint az apostolok is istenek kell legyenek, mert ők is tették ezeket a csodákat.


"Pál esetében kegyelmi ajándék, tehát karizma volt a házasélet nélkülözhetősége."

Akkor Pál kívánta a nőket, mielőtt megkapta a Szentlelket? Hogy vélekedsz erről?


" ez nem a GyK kommentszekciójában fog eldőlni"

Persze, hogy nem, ez már eldőlt kérdés, nem pszichés probléma.


"nagy karakterű szolgálat esetében, hogy nélkülözni tudja az ember a házaséletet"

A te felekezeted vezetője házas? Csak kíváncsiságból kérdezem :)

dec. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
68%

"Idéztem a Bibliából ezzel kapcsolatban, elég egyértelmű."

Abban az idézetben nem az van, hogy Jézus a Földön nem Istenként volt jelen. Ő maga mondta, hogy Ő és az Atya egyek. Kijelentette, hogy magáról, hogy Ő az út, az igazság és az élet. Kijelentette magáról, hogy mielőtt Ábrahám volt, Ő már létezett. Kijelentette, hogy hatalma van a szombat fölött. Lecsendesítette a tengert. Azt mondta magáról, hogy Ő az élet kenyere. Azt is mondta, hogy Ő az Isten Fia. Szóval tényleg nem értem, hogy ez neked miért így jön le.

"Amúgy akkor elméleted szerint az apostolok is istenek kell legyenek, mert ők is tették ezeket a csodákat."

Jézus nevében tették ezeket a csodákat, a Szentlélek ereje által.

"Akkor Pál kívánta a nőket, mielőtt megkapta a Szentlelket? Hogy vélekedsz erről?"

Lehetséges.

"Persze, hogy nem, ez már eldőlt kérdés, nem pszichés probléma."

Szerinted nem az. Szerintem az.

"A te felekezeted vezetője házas?"

Igen.

dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!