Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különböző keresztény felekez...

A különböző keresztény felekezetek között miért nincs béke? Mind ugyanahhoz az egy igaz Istenhez szól, nem? Akik a Biblia alapján közelednek a mennyei Atyához.

Figyelt kérdés

Legalábbis úgy vélem, hogy lehetne béke köztük és épp a Jóisten ellensége, aki azt akarja, hogy ellentétek legyenek köztük.

Pedig valójában a keresztényeknek, mindnek - aki szívből az - a mennyei Atya és Jézus Krisztus a legfontosabb.


Miért hagyják, hogy a Jóisten ellensége elkülönülést szítson a különböző felekezetek között?


Mennyivel jobb lenne, ha összefognának, hisz mindegyikük a Jóistent hiszi és Jézus Krisztust tartja Isten Fiának, Megváltónak, Felkentnek.


Naivnak tartasz emiatt, hogy így állok hozzá ehhez a témához?



jan. 4. 13:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

10+ És még egy fő fő dolog van:


Ki az akinek köszönhető valósan az USA mélyrepülése, erkölcsi és minden vonalon?


Jézabel. Ő vette át a hatalmat az USA fölött. Trump után, aki Neoprotestáns keresztény és akit mindenáron likvidáltatni akart és akar most is. És különböző Coventek folyamatosan átkozzák. Ez keresztény berkekben már réges rég nem titok. Meg az sem, ha annó nem Trump került volna az elnöki székben, akkor ma már Európa lángokba állna, mert annó az emberiség kapott 4 év haladékot a személyében. Utána indult a háboru.

Visszatérve az USA-ra ki az aki írányitja Jézabel szellemiségével jelenleg a háttérben az USa-t szellemileg? Hilary Clinton. Felavatott, és beavatott boszorkány. A világ összes keresztényközössége már régóta tudja.

jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11+ Biden csak egy Marionett figura.
jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
19%
Emészgessétek a valóságot. Van mit.
jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
Bazze… ti mit szívtok amúgy? XD
jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

4

Prókátor

egyre alpáribb stílusan fejtegeted a protestánsokkal szembeni álláspontodat, és ezzel valóban választ adtál a kérdezőnek.

"ha 500 éve nem lett volna olyan pap, aki a dugás kedvéért kiszolgálja a német bankárokat, akkor okafogyott lenne most a kérdésed".

Szégyellheted magad.

Az a válasz, kérdező, hogy ha valaki gyűlöletet akar szítani az emberek között, az megtalálja az indokot rá.

jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Úgy szeretem, amikor jön a sok protestáns és neoprotestáns azzal, hogy a katolikusok bálványimádók. Nem tud egyik sem különbséget tenni a numinózus és a szakralizáció között.

A reformátorok között főképp Kálvinnak volt az egyik rögeszméje, hogy a katolicizmus a Sátán országa. Ez sajnos máig megmaradt.

Vannak olyanok, akik képesek a más felekezetűekkel való együttműködésre; míg mások a teológiai különbségek és az előítéleteik miatt kárhozatra valónak tartják a másik felekezetet. Ez abban gyökerezik, hogy a katolicizmus és az ortodoxia saját magát (és valamilyen szinten a másikat) tartja elsődlegesen üdvözítőnek; a protestánsok meg elutasítják a teljes hit számos vonatkozását (ebből lesz mindig a vita meg a betű nagyítóval nézegetése); a neoprotestánsok (nem mindegyik, nem általánosítok) pedig a saját gyülijüket (és még esetleg néhány másikat) tartják igaznak, a többi keresztény a Sátán országa.

Viszont meg lehet élni békében egymás mellett tiszteletben és szeretetben; ha nem kezdjük el s másik teológiai nézeteit cáfolgatni. Erre rengeteg példát láttam már. A kulcs, hogy elfogadod, hogy a másik is ugyanazt az Isten követi, csak egy kicsit máshogy.

Ez persze nem vonatkozik azokra a szektákra, akik szerint rajtuk kívül minden a Sátán országa, a Katolikus Egyház és a protestánsok meg a Babilon és a vadállat jelét viselők (nem célozgatok én senkire, véletlenül sem a JW-re, meg a HN adventistákra és a hitgyülire 😄).

Sajnos az ökumenizmustól távol vagyunk; mert vannak alap tanbéli különbségek, amelyekről senki sem akar lemondani (pl.: Eucharisztia = Krisztus valóságos jelenléte, szentek tisztelete, ábrázolás szabadsága, Szenthagyomány, Purgatórium, holtak alszanak-e vagy sem stb.)

jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

7 Igen tudok.


Jelenleg ez az egyetlen egyház, akit agyon próbálnak rágalmazni, ócsmány hazugságokat szőnek róla az okkultisták, és nem más mint: Hit Gyülekezet, a Golgota Gyülekezet hasonló hozzá, de még nem lehet 100% pontossággal róla megmondani, legalábbis én még nem tudom azt mondani, hogy ők is azok.

jan. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17+ Az okkultisták egyik szócsőve, aki ezt a rágalomkampányt masszívan folytatja, a magát Istengyermeke1-nek jelző reg. aki ráadásul beavatott boszorkány, és nem egy Covent tagja. Aki az egyik életcéljának a Hit Gyülekezetének az elpusztítását tette sátáni megbizatásból.


Hát így olvassgassatok.

jan. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17 *Aki az egyik életcéljának a Hit Gyülekezetének az elpusztítását tette sátáni megbizatásból.*


Gyűlöli Istent, és minden a valódi Istenhez tartozó keresztényt.


Tehát kedves olvasok legyetek óvatosak, mert itt is mint látható, magát "Istengyermekének" jelöli valaki, miközben okkult, és Isten ellen harcoló embert takar a reg.


Mózes V.18-

9.

Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint.

10.

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11.

Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12.

Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13.

Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14.

Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

15.

Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!

jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

ezt pedig minden ilyen "Istengyermeke"-nek jelőlő "jellembajnoknak".


Ézs44-

24.

Így szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétől fogva: Én vagyok az Úr, a ki mindent cselekszem, a ki az egeket egyedül kifeszítem, és kiszélesítem a földet magamtól;

25.

Ki a hazugok jeleit megrontja, és a varázslókat megbolondítja, a bölcseket megszégyeníti, és tudományukat bolondsággá teszi.

jan. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!