Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Sátán feladata? A pokolba...

Mi a Sátán feladata? A pokolban kínozza az embereket, akik oda kerülnek?

Figyelt kérdés
Nem értem pontosan, hogy is működik ez. Ugye a Sátán a rossz forrása. A rossz emberek a Sátán útjára lépnek, a Sátánnal szövetkeznek. Ha a rossz emberek a pokolra jutnak, akkor ott végülis a Sátán szövetségesként tekint rájuk? Mert a pokolban elvileg fájdalom és szenvedés vár. Vagy a Sátán célja, hogy minél több lelket húzzon le a pokolba, ahol kínozhatja őket?

jan. 28. 01:07
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

A pokol,seol,gyehenna ugyanaz:A sír,ahova a halottakat teszik.


Sátán,csak az élőket kínozza.


A kárhozat,a visszafordíthatatlan(2.)halál.

jan. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell ott kínozni senkit sem, elég baj azoknak ha odakerülnek nem kell komplikálni :D
jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

insatanism.wordpress.com


vagy


joyofsatan.org

jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Isten nem kötött szövetséget a legfőbb ellenségével Sátánnal, hogy lázadó bűnösként, más bűnösök felett büntetéseket hajtson végre.

Ítéletet és annak végrehajtását a saját jog körében tartja, nem adja át senkinek. Illetve Jézus az egyetlen, aki ezt a jogot megkapta, és azon a napon érvényre is juttatja.


Pokol pedig abban az értelemben nem létezik, ahogy némelyek "élvezettel" ragaszkodnak, hogy Isten így álljon bosszút a vétkezőkön.

Ennek két erős oka is van.

Isten a halált nevezte meg büntetésnek. Az életet pedig ajándékba adta, nem használja büntetésre.

A másik, hogy Jézus halálának akkora értéke van, hogy a valaha létezett összes ember vétkeit fedezi, eltörli.

Sőt, van egy harmadik:

Az ember vétkezett, nem egy szellemi lény. Ezért ha lenne "halhatatlan" lelke egy embernek, igazságtalanság lenne abban a létformában megbüntetni, mikor emberként vétkezett.


Sátán egy időre engedélyt kapott a "világ feletti" uralkodásra.

Nem véletlen nevezi Jézus "e világ fejedelmének, vagy istenének".

Az Ő kezében van a politika, a korrupt kereskedelem, és a hamis vallások összessége.

Ez jól látható a napjaikban működő világból.

Ez nem jelenti, hogy Isten Sátánnak feladatot adott volna.

Ezek Sátán személyes uralkodásának taktikái.

jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Akkor a Sátán nem a pokolban uralkodik?

jan. 28. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a Sátán gyűlöli Istent és az embereket akik az Isten képmásai. Mivel Istent nem tudja bántani ezért az embereket akarja örökkön örökké kínozni a pokolba. Vegyétek már észre. Ez a Satan célja hogy az emberek a pokolba kerüljenek.
jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

5

Sátán létező helyen uralkodik, nem egy képzelt kitalált helyen.

Amikor Jézust is megkísértette, az egyik ilyen kísértés így hangzott:

(Máté 4:8, 9) . . .magával vitte őt az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok hatalmát, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha csak egyetlenegyszer is leborulsz, és imádsz engem.”

(Lukács 4:5–7) . . .. 6 Ezután ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert én kaptam meg, és annak adom, akinek csak akarom. 7 Ha tehát imádsz engem, mind a tiéd lesz.”

Sátán nem a pokolban kapott engedélyt egy rövid ideig tartó hatalomra, hanem a föld felett.

jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sátán önként vállalt egy feladatot magának:


Lejáratja Istent körmönfont hazugságokkal és azokat elhiteti magukat krisztusinak hazudó emberekkel.


Ennek különleges példája,miszerint "Isten arra alkotta Sátánt,hogy a gonoszokat egy örökkévalóságon keresztül kínozza az Ő utasítására."


Ezzel szemben az emberek,-mint Lázár-halálukkor a "halál alvásába" kerülnek,ahonnan csak Isten ébresztheti fel őket.


Sátán,az utolsó ítéletkor meg fog semmisülni minden követőjével s ezáltal megtisztus a Föld.

A bűn és minden emléke örökre ki lesz törölve az emlékezetből.

jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Most én ezt Spirituális Sátánistaként írom neked! Sátán a mi(Spirituális Sátánisták) szemszögéből Enki, a tudás atyja, és az Igaz Teremtő. Sátán segít nekünk, viszont kell érte ajánlani valamit. Ez bármi lehet amibe bele egyezik. Az NEM igaz hogy kell áldozni, mert Enki(Sátán) el is ítéli... Gyermekbántalmazás sem igaz, azt pedig a Föld 11 Sátáni Törvénye tiltja! Nem vár a pokolban szenvedés, akik oda jutnak eddig sokan megköszönték. Sátán a "jó". A gonosztevők, pl. sorozatgyilkosok, gyerekmolesztálók stb.. vannak egyedül kínozva a pokolban, és ez se Sátán dolga... Nem értem miért hozzá kötik💀. Van külön erre kijelölve pár démon.
márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!