Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az aki nem hiszi, hogy...

Ki az aki nem hiszi, hogy Jézus feltámadt és ezáltal utat nyitott a mennyországba az emberiség felé?

Figyelt kérdés

febr. 4. 09:51
A kérdező szavazást indított:
én hiszem és várom, mint egy kis gyermek a mennyországot
nem hiszem el. miért? Mert csak
nem hiszem el, kifejtem miért nem
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

A három válasz közül egyiket sem jelöltem meg.

Miért?

Mert Hiszem, hogy Jézus meghalt az emberiségért és feltámadt, majd haza ment.

Viszont nem azért tette, hogy minden ember égi származású legyen. Ellenben Isten próféciái, és eredeti szándéka, hazugságok lennének.

Isten a tervén, szándékán nem változtatott, ezért is olvassuk, hogy Ő nem változik, nem változtatja meg azt, amit a száján egyszer kimondott, hanem megvalósítja.

(Ézsaiás 45:23) 23 Magamra esküdtem. A szó, mely elhagyta a számat, igaz, és nem vonom vissza:. . .

(Ézsaiás 55:11) 11 úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem.


Mi volt ez?

(1Mózes 1:27, 28) . . .. 28 Majd Isten megáldotta őket, és ezt mondta nekik: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, és hajtsátok uralmatok alá! Uralkodjatok a tenger halain, az ég repdeső teremtményein, és minden élőlényen, amely a földön mozog!”


Nem egymáson uralkodjanak, politikai hatalmakkal, sem nem háborús, nacionalista gondolkodásmóddal.

Ez a szándéka még most is, ezért halt meg Jézus, az emberi élet lehetőségét váltotta meg, hogy Isten akarata megvalósuljon.


Akik azt híresztelik, hogy minden ember az égbe megy, azok tagadják Isten elhatározását, és sikertelennek tartják abban, hogy Isten ezt nem tudja megvalósítani. Ugyanakkor azt is tagadják, hogy Isten nem engedélyezi, hogy az angyalok emberi testben éljenek.

Már pedig Isten nem engedte soha, és nem is fogja megengedni, hogy emberi testben éljenek az angyalok.

febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Én hiszem és várom, hiszen Jézus azért ment el, hogy helyet készítsen ott számunkra.
febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Az a kb. hatmilliárd ember, aki nem keresztény :)
febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én hiszem hogy feltámadt, de apám azt mondta biztosan egy rejtekhelyre eltemették.


Ez két szempontból sem lehet érv. Ha nem támadt fel akkor kifejezetten hazugság lenne az idevágó evangéliumi részek.


Krisztus a világ világossága a földön volt és környezete megtisztult jelenlétében, meggyógyultak, jó útra tértek. Lehetetlen hogy az apostolok rögtön hazudozásba kezdtek volna, szándékosan történeteket kitalálva hogy itt járt ott járt, halat evett sebét megérintették stb.


A halotthoz szigorúan tilos volt hozzáérni temetése után. Emiatt nem kellett hogy keressék a holttestet a farizeusok, emiatt nem is kellett hazudozásba kezdeniük az evangélistáknak.


Színtiszta igazság van leírva az evsngéliumokban. Feltámadt harmadnapra.

febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ki az aki nem hiszi, hogy Jézus feltámadt és ezáltal utat nyitott a mennyországba az emberiség felé?"

1) Szóval aki Jézus halála előtt halt meg, mindenki pokolra jutott? Vagy akkor hogy működött?

2) Isten teremtette a törvényeket ÉS az embereket, szóval szerintem nem a mi hibánk. Szóval miért kellett utat nyitni, miután feláldozta saját magát, saját magának? Röhej.


"én hiszem és várom, mint egy kis gyermek a mennyországot"

Eléggé szarkasztikus, biztos keresztény vagy?


"nem hiszem el. miért? Mert csak"

Eléggé szarkasztikus, csak nem egy s3ggfej vagy?


"nem hiszem el, kifejtem miért nem"

Mert nem történt ilyen.

Inkább neked kellene elmondani, hogy miért vagy hogyan történhetett vagy miért gondolod ezt.

febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!