Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik a 2022-es népszámlálason...

Akik a 2022-es népszámlálason nem válaszoltak a vallási hovatartozásukat firtató kérdésre (a magyar társadalom 40%-a), ők lényegében vallástalannak számítanak? Miért titkolnák az emberek a vallásukat (már ha van)?

Figyelt kérdés

febr. 11. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Sok ember úgy gondolja, hogy a vallása és a szexualitása a legbensőbb magánügyek egyike. Talán ezért nem voltak annyira közlékenyek.
febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Hippodrom válasza:
61%
Egy része szerintem nem titkolja,csak fityiszt akart mutatni a fityesznek.Kb dacból,csak azért is,meg mert megtehették.
febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt ateista opció.
febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Hitet kérdeztek vagy vallást? Például a legtöbb csecsemőt szerintem még mindig megkeresztelik, de az nem jelenti azt, hogy hisznek is akár a keresztény, akár bármilyen istenségben/vallási tanokban.
febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Én is úgy gondolom ahogy nagyjából az előzők.


Meg személy szerint én úgy gondolom, hogy a kereszténység, főleg a katolikusokra jellemző (volt), hogy csendben maradtak.

Semmi jó nem következett még az összeírásukból.

febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4 és akkor nekik mit kell válaszolniuk: keresztények, ateisták, egyebek vagy nem válaszolnak? Szóval ez a hiányosság is benne lehet az eredményben.
febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyiknek sem számítanak. Bár vannak bizonyos nagyobb vallások ahova szerintem nem nagyon sorolhatóak be azok akik nem képesek ilyenkor sem felvállalni a vallásukat mikor mások az életüket is adták ugyan abba a vallásba fektetett hitükért.
febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 L.. István ***** válasza:
87%
A vallásomra, a jövedelmemre és a politikai elveimre vonatkozó kérdésekre soha nem válaszolok, senkinek, sehol. Én se kérdezek ilyet senkitől.
febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem válaszoltak, akkor azt honnan tudja bárki? Számtalan oka lehet, hogy miért nem és számtalan lehetőség, hogy pontosan hova tartoznak.
febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Én sem válaszoltam, azért mert vallástalan vagyok.

Nem tartozom semmilyen valláshoz vagy felekezethez, nem lettem megkeresztelve, de hiszek Istenben. Mármint a keresztény istenben.


Nem biztos, hogy aki nem töltötte ki az mind ateista.

febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!