Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyennek képzeled el a...

Milyennek képzeled el a Túlvilágot, lesz-e olyan környezet, mint a Paradicsomban, egy ideális Föld, erdők, folyók, városok, éhezés és háborúk nélkül stb.?

Figyelt kérdés
márc. 12. 11:36
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%

(Prédikátor 1:4) 4 Az egyik nemzedék megy, a másik nemzedék jön, de a föld örökké megmarad.

(Zsoltárok 78:69) 69 Olyan maradandóvá tette szentélyét, akár az eget, mint a földet, melyet örökre megszilárdított.

(Zsoltárok 104:5) 5 Ő szilárdította meg a földet annak alapjain; sohasem fogják elmozdítani azt a helyéről.

(Zsoltárok 119:90) 90 Hűséged minden nemzedéken át megmarad. Megszilárdítottad a földet, hogy fennmaradjon.

márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Thunderfairy ***** válasza:
25%
Jó nem létező dolgokba hinni???
márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
12: És neked jó a tudat, hogy pár év és elrohadsz a földben, és minden, amit éreztél, a semmivé lesz?
márc. 12. 18:23
 14/43 anonim ***** válasza:
0%

10# Jézus azért halt meg, hogy megváltson a sötétség birodalmából és újra kapcsolatban lehessünk Mennyei Édesapánkkal. Aki hisz Benne örök élete legyen.


János 11:25

Jézus akkor ezt mondta: „Én vagyok a Feltámadás és az Élet. Aki hisz bennem, akkor is élni fog, ha már meghalt.


János 11:26

Aki pedig él és hisz bennem, az soha nem hal meg. Hiszed-e ezt?”


János 12:46

Én vagyok a világosság, és azért jöttem erre a világra, hogy aki hisz bennem, ne maradjon a sötétségben.

márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Szervizmérnök úr ***** válasza:
39%

"És neked jó a tudat, hogy pár év és elrohadsz a földben, és minden, amit éreztél, a semmivé lesz?"

Neked jobb álomvilágba ringatni magad?

Az emberek félnek a haláltól, ezért bemesélnek maguknak fantazmagóriákat, az kártékony is tud lenni.

Egy életünk van, azt nem használja ki, mert hisz valami folytatásban.

Utána koppan, se kép, se hang.

Egyszer koppantam én is, fejjel az aszfalton, amikor kerekpárral elszálltam, ifjabb koromban.

Nekem úgy tűnt, rögtön pattantam is fel, közben mások szerint ott voltam elterülve.

Se kép, se hang, a nagy semmi, ilyen lesz a halál is.

Nem fogjuk tudni megvitatni, hogy nekem volt igazam, a Világegyemben nem vagyunk fontosak, a fizikai anyag kerül újrahasznosításra, a szoftveres részünk semmit nem ér, semmire nem kell, a világ további müködéséhez.

márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Abdullah_ ***** válasza:

A Kegyes Korán részletesen leírja milyen lesz a Kert amiben a hívők laknak majd. És a a Pokolról is ír, amiben a hitetlenek és a bűnösök szenvednek majd.


"Azt mondják:

„Nincs más, mint az evilági életünk. Meghalunk és élünk, és csupán az idő pusztít el minket. Nincs nekik tudomásuk arról. Csupán vélekednek.

És amikor a Korán bekezdései nyilvánvaló bizonyítékok gyanánt olvastatnak fel, nincs más érvük, csak az, hogy azt mondják:

„Hozzátok vissza atyáinkat, ha az igazat mondjátok!”

Mondd:

„[Egyedül] Allah kelt életre, aztán küld halálba titeket. Majd Ő gyűjt össze benneteket a Feltámadás napjára, amelyhez nem férhet kétség. A legtöbb ember azonban nem tudja [ezt].”


Korán 45. Szúra 24-26.

márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%

#11

"Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa."

"Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa."

márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
28%

17


Ez így van, mindössze a Biblia alapján nem mindenkivel kötött szövetséget Krisztus a királyságára.

A többség a földön fogja élvezni Isten királyságának áldásait.

márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

#18

Viszont minden lélekben szegény és mindenki, akit a hite miatt üldöztek, a mennybe jutnak.

márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
25%

19

A Bibliában Isten nem erről tett ígéretet a többség számára.

Sokan maradnak a földön, mert Istennek elsősorban ez az eredeti elhatározása.

Az újszövetség, nem mindenkivel köttetett meg.

Csak azokkal, akikkel Jézus királyi papságként fognak a földön maradottaknak vezetést nyújtani.

márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!