Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán valójában nem gonosz,...

A Sátán valójában nem gonosz, mint ahogy a keresztények állítják? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

márc. 17. 01:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

De a Biblia tele van gonosz dolgokkal. Isten számtalan embert megölt, gondolj pl. az özönvízre. Az egyiptomi csapásokra. Isten szerint nem gond az állatkínzás, megmondta hogy az ember azt tesz az állatokkal, amit akar. Isten nem akar egyenlőséget, megmondta, hogy a férfi uralkodjon a nőn. Isten szereti a háborút. Hány háború, emberélet köthető vallási okokhoz? Rengeteg. Ezek gonosz dolgok.


A Sátán bántott valaha valakit?


Ha tegyük fel, hogy keresztény vagyok és Istent szolgálom, akkor sem gondolom, hogy ő jó. Ha jó lenne, akkor nem bántana másokat.

márc. 17. 22:03
 12/28 anonim ***** válasza:

A szokásos Isten elleni zsörtölődés. Mélyebben gondolj utána mi miért van.


Az özönvizzel való pusztulás nem Isten gonoszsága, fordítva, az embereké.


Ha tudsz távlatokban gondolkozni, amit a zsidó vallási vezetők megértettek, hogy saját generációdat tartsd tisztán. Ne legyenek bünösök közötted.


Tegyük fel Isten megtartotta volna a velejéig gonosz özönvíz előtti generációt.


Akkor ma te tízszeres gonoszabb generációban lennél a genetika miatt. Éppen érted tette a te generáciodért is.


Ha a jó veteményesedet már csak gyomok lakják, te nem irtod ki a gyomokat? Istenem, miért vagy ilyen felületes?

márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Manapság pl. már nincs halálbüntetés, mert minden embernek joga van az életre. Akkor ezek szerint az emberek jobbak Istennél vagyis Isten gonoszabb az embernél?
márc. 18. 15:45
 14/28 anonim ***** válasza:

Te se vagy hülye gyerek kérdező......



Az adatok gyorsan változhatnak, mivel egyes országok eltörlik vagy visszahozzák a halálbüntetést, de jelenleg az alábbi országokban még mindig engedélyezett a halálbüntetés:


1. Kína

2. Irán

3. Szaúd-Arábia

4. Irak

5. Egyesült Államok

6. Pakisztán

7. Észak-Korea

8. Jemen

9. Egyiptom

10. Szudán

11. Egyesült Arab Emírségek

12. Bahrein

13. Banglades

14. Barbados

15. Belarusz

16. Brunei

17. Dominikai Köztársaság

18. Egyenlítői-Guinea

19. Szíria

20. Thaiföld

márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Vagy egyáltalán nem is létezik Isten. Ha nem is létezik egyáltalán, hanem csak kitalálták, kitalálta valaki még régen a fejében az a durva.
márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
Régebben mondták a templomban sem kell hinni, mert ott is hazudnak.
márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
59%

tegnap 22:03


Isten mindenható, tehát az ő mércéje abszolútum. Rossznak gondolni a tetteit két dolgot jelenthet:

1) Nem tartod mindenhatónak, azaz istennek

2) Szándékosan istenkáromolsz

márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

17.


Én az utóbbira tippelek.

márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Manapság pl. már nincs halálbüntetés, mert minden embernek joga van az életre. Akkor ezek szerint az emberek jobbak Istennél vagyis Isten gonoszabb az embernél?"


Ha a te logikádat fokoznánk akkor ne is itéljük el a bűnözőket, mert mindenkinek joga van az élethez. De könyörgöm az az áldozat akit megölt, hogyan mondja azt hogy joga van az élethez?


Te mégis a bűnözőt véded?


Felfedeztem, hogy érvelési hibád can, logikátlanul kötsz őssze olyat amit nem kellene.


Véded a bűnöst és azt mondod aki kegyelmet a bűnösnek az jó.


Isten viszont azt mondta jót akarok az emberiségnek ezért a bünösöket kiírtom.


Tartsál gyomot az ételeid között és edd meg a gyomot is és akkor az jó neked. (Vagy dobd ki, ahogy a bűnözőt sem engeded be a lakásodba )

márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"Te se vagy hülye gyerek kérdező......"


Ez nagyon fájt. Nagyon érzékeny vagyok. Fájdalmat okoztál. Bántottál. Mit gondolsz erről? Meg fogod gyónni ezt?


Istenkáromlónak tartasz, de te másokat bántasz. Pl. engem. Te jó vagy? Vagy gonosz vagy? Én szerinted gonosz vagyok? A pokolra fogok kerülni, mert kritizáltam Istent?

márc. 19. 02:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!