Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A közelgő teljes Napfogyatkozá...

A közelgő teljes Napfogyatkozás Amerikában, lehet bibliai jel?

Figyelt kérdés
Elég feltűnő dolog.

márc. 23. 19:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Csak a 21 században pl több, mint 200 napfogyatkozás lesz, ebből 68 teljes. Ebben neked mi a ritka?
márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Jégszív ***** válasza:
66%

"Elég feltűnő dolog."

ÉS AKKOR MI VAN!?

Ha kevesebbet csócsálnád azt a fránya bibliát, és értenél a csillagászathoz, tudnád: ezen a természeti jelenségek előfordulását - az üstökösökkel együtt! - már előre KI LEHETETT SZÁMÍTANI!

márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt. Önmagában egy napfogyatkozás nem Bibliai jel. Ám Jézus is világosan beszélt arról, hogy lesznek jelek az égben az utolsó időkben.

Jézus megmondta, milyen jelekre lehet számítani:


"Jelek lesznek a Napban, a Holdban és a csillagokban, a földön pedig kétségbeesett rettegés a népek között a tenger zúgása és a hullámok háborgása miatt. Az emberek meghalnak a rémülettől, és a világra zúduló szörnyűségek várásától. Az egek erői megrendülnek. Akkor majd meglátják az Emberfiát, amint eljön a felhőben, nagy hatalommal és dicsőséggel. Amikor ez teljesedésbe kezd menni, nézzetek fel, és emeljétek föl fejeteket, mert elérkezett megváltásotok ideje.” (Lukács 21:25-28)


Sőt ezt megelőzően is elég átfogóan beszélt a körülményekről, melyek után valami lesz. Itt úgy vélem kulcsfontosságú, hogy az emberiség jelenleg egy olyan korszakát éli, melyben elég könnyen bele lehet azonosítani mindenféle jeleket. Ugye manapság, ha történik valami Amerikában, azt egy órán belül tudják a föld minden részében. Jézus bölcsen kijelentette, hogy ki az egyetlen tudója annak az órának amit az emberek várnak:


"Ám azt a napot vagy órát senki sem tudja, az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya. Vigyázzatok, legyetek éberek, mert nem tudjátok, mikor jön el az idő." (Márk 12: 32-33)


Számomra ebből lejött, hogy értelmetlen jeleket keresnünk. Bármiféle természeti jelenségbe bele lehet látni a jeleket. Mert lesz egy napfogyatkozás, sőt szupernova robbanás is látható jelenleg az égen. Várható egy üstökös is. És a napot manapság napfoltok tarkítják. Ma is volt egy erős napkitörés. Ne is beszéljünk a háborúkról, háborús hírekről, de másról sem hallani manapság. Tanítványok kérdésére nyilatkozott a jövőről:

"Így válaszolt: „Vigyázzatok, nehogy félrevezessenek benneteket! Sokan jönnek az én nevemben, s mondják: Én vagyok. És: Elérkezett az idő! – Ne kövessétek őket. Amikor háborúkról és lázadásokról hallotok, ne rémüldözzetek. Ilyeneknek kell előbb történniük, de ezzel még nincs itt a vég!”

Aztán így folytatta: „Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad. Nagy földrengés lesz itt is, ott is, éhínség és dögvész. Szörnyű tünemények és különös jelek tűnnek fel az égen." (Lukács 21: 8-10)


Ha jól emlékszem Máté evangéliumában is szerepelnek ezek a jóslatok. De a lényeg, hogyha valaki azt mondja, hogy itt van a Krisztus vagy ott van a Krisztus, elérkezett az idő, akkor ne higgyünk neki. Legyünk éberek.

Ez azt jelenti, hogy bármiféle katasztrófa vagy csapás is történik, nekünk keresztényeknek az a dolgunk, hogy megmaradjunk a tanításban, sőt azokban a napokban, amikor ezek részesei vagyunk váltsuk tettekre a tanításokat. mert ezt jelenti kereszténynek, Krisztus követőjének lenni. Azt tesszük, amit a mester tenne, úgy, ahogy nekünk megadatott.


Jézus ugyanis nagyon is jól tudta, hogy az emberiség mindig is fog jeleket látni. Nagyon is tudta Jézus, hogy mindig is voltak és lesznek is háborúk. Jól tudta az Úr, hogy lesznek éhezések, napfogyatkozások. Az, hogy legyünk éberek azt jelenti, hogy mindig maradjunk meg a tanításban és amint nekünk megadatott váltsuk tettekre azokat.


Van még valami:

Manapság bármelyik 30 év körüli ember elmondhatja magáról, hogy látta mindezeket a dolgokat bekövetkezni. Nézzetek fel hát az égre! Mert elérkezett a megváltásotok, ugyanis mindezt túléltétek!

márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Pont az Egyesült Államok bűnössége miatt lehet jelentősége, hogy pont ott lesz.
márc. 23. 22:06
 25/28 A kérdező kommentje:
Igen, a 21:21-es érti a dolgokat. Meg még aki a Bibliáról írt valamit. A többiek jelenléte rejtély ebben a kategóriában. Főleg a rosszindulatuk miatt. Dehát ha nekik ennyi az egész napi örömük...
márc. 23. 22:09
 26/28 szp72 ***** válasza:

A teljes napfogyatkozás ugyanazon földrajzi helyen valóban elég ritka.


S mivel bármi lehet isteni jel éppenséggel lehet ez is, de a lehetôség az még nem jelent ténylegességet is.


Az amerikai napfogyatkozást éppenséggel lehet egyfajta isteni figyelmeztetô jelnek tekinteni. Vigyázz USA, mert fogyatkozik a világosságod, s egyre nagyobb a lelki sötétséged!


A Bibliában persze nincs jövendölés Amerikáról.

márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Lássuk csak. A 2017-es teljes napfogyatkozás 7 Salem nevű várost érintett, a 2024-es 7 Niniveh nevű várost. A két napfogyatkozás között 7 év telt el, és a vonaluk kereszt alakban metszi egymást. Nagyon kicsi az esély hogy mindez véletlen legyen. Amerikának/az emberiségnek 40 nap adatotta megtérésre? (május 18-án jár le a 40 nap) én tudom de hajlok afelé hogy egyfajta figyelmeztetés ez a Teremtőtől. Mindenesetre nem szabad sem csípőből elutasítani, sem mindent hiszékenyen elfogdni, de lehet imádságban az Úr elé vinni és tőle meg kérdezni. Nem fogja válasz nélkül hagyni.
ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Javítás *én nem tudom, de hajlok afelé...
ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!