Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ír a Biblia olyan személyről,...

Ír a Biblia olyan személyről, aki nem fogadta meg Jézus utasítását?

Figyelt kérdés

Az előbb válaszoltam egy másik kérdésre és eszembe ötlött, hogy Jézus parancsainak még a gonosz lelkek sem tudtak ellent mondani. Elkezdtem tűnődni, hogy volt-e olyan személy, aki ellent mondott-e Jézus bármelyik utasításának. nekem nem jutott eszembe senki, pedig néhányszor olvastam a Bibliát.

Olyanra emlékszem, hogy valaki nagyon elszomorodott, mert jézus azt javasolta neki, hogy adja el mindenét a pénzét pedig adja a szegényeknek, de arról már nem ír a Biblia, hogy ez végül megtörtént-e vagy sem.


Sőt, még hívők körében is azt tapasztalom, ha valakit emlékeztetek Jézus egy tanítására, akkor az igyekszik aszerint cselekedni. Akik pedig abban az időben látták Jézust, azok mind megfogadták az utasítását.


Jelenleg azt látom, hogy akik nem hisznek Jézusban képesek csak ellent mondani a tanításnak, illetve azok, akiknek éppen nem jut eszükbe a tanítás vagy elfelejtették.



márc. 24. 09:05
1 2
 11/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Mint feljebb írták, igen említ ilyen személyeket a Biblia.

De ma is vannak emberek, akik nem azt teszik, amire Krisztus utasítást adott. Halála előtt szövetséget kötött a tanítványival, és adott nekik egy erre vonatkozó utasítást. Így írta le Lukács: "És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: „Ez jelképezi a testemet, melyet értetek adok. EZENTÚL EZT TEGYÉTEK Ezentúl, hogy megemlékezzetek rólam.” (22:19)

Pál apostol leírja az 1Korintusz 11:23-25-ben, hogy ők Krisztus utasítása szerint tették ezt.

Különböző módokon ezt ma is teszik a keresztények. De azt az utasítást amely az 1Korintus 11:26. versben található, ki teszi a környezetedben?

márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmeztem ezt a részt, hogy úgy kellene eljárnunk saját testünkkel, ahogy Krisztus is eljárt. Arra használni a testünket, amire ő használta. Tanulni, gyógyítani, etetni, itatni, tanulni, másokon segíteni vagy másoknak megmondani, hogy hogyan segíthetnek magukon, hogy az Úr megáldhassa őket és természetesen hirdetni az evangéliumot. Mindenki erőjéhez mérten lehetőségeihez képest tegye azt, amit Krisztus tett. És mindezt másokkal megosztani, bíztatva őket, hogy tegyenek hasonlóképen.


Én nem vagyok nagy templomba járós. de szívesen elmélkedem az írásokon. Jézus pedig ha szemléltetésként bort és kenyeret használt, az valószínűleg más jelentéssel bírt. Kiinni a boros kelyhet sem a borívásos emlékezésről szól. Hanem arról, hogy addig tegyük mindezt, ameddig Jézus is tette. Addig, amíg le nem áll a testünk és ki nem leheljük a lelkünket.


Ez egy élethosszig tartó munka, mely után jön a jól megérdemelt örök pihenés Isten közelségében. Van, aki bibliával házal, mások pedig itt a gyakorin osszák az igét. Kinek, mire van affinitása.

A leírások alapján a 12 kiválasztott tanítvány sem volt egy egyszerű csapat. Mindenki más körökben mozgott, más módokon tudták átadni a lényeget. Ma is ugyanígy tesznek azok, akik képesek voltak megismerni Jézust a megmaradt írások alapján.

aki pedig megismerhette Jézust, az róla szeretne mindig beszélgetni a másik emberrel. Mi másról is akarna az ember beszélni, ha nem a legnagyobb kincsről, melyet valaha is talált.


8-as írta eddig, hogy a meggyógyítottak többsége nem bírta megállni, hogy Jézus tiltása ellenére beszéljen gyógyulásáról. Belegondolva ez érthető.

Gondolom záporoztak a kérdések a meggyógyultaknak, hogy mégis hogyan történt ez. Egy ekkora csodát , melynek jó látható bizonyítékai vannak képtelenség eltitkolni. Jézus maga mondja, hogy nem azért gyújtanak gyertyát, hogy véka alá tegyék, hanem, hogy a gyertatartóba, hogy mindenkinek világítson.

márc. 25. 23:38
 13/13 Dorkász06 ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: mindig is voltak olyanok, akik ellent mondtak Jézusnak. Ilyenekről ír a Biblia is, és ma is láthatunk erre példát. Azért fordulhat ez elő, mert Jézusnak ellent mondani, nem jár azonnali következménnyel. De mindenképp lesz következmény. Ezért nagyon fontos, hogy mi magunk kövessük őt.

Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy pontos ismeretet szerzünk a Bibliából. Ebben segíteni tud egy díjmentes bibliatanfolyam.

márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!