Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném a gyerekeket a...

Szeretném a gyerekeket a valódi Jézushoz közelebb vinni. Mit zomgorázzak nekik, milyen bibliai történelmi rajzfilmeket mutassak nekik?

Figyelt kérdés
márc. 31. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is megpróbáltam szülőként. Ne tedd. Ne erőltesd.


Direktbe nem fog összejönni a mutatvány. Jézus és Isten mindenkihez ugyanolyan közelségben van. Te tudod ezt nagyon jól. Hát hogyan vihetnél közelebb valakit az Úrhoz, ha az Úr mindenkihez ugyanolyan közel van? Te saját magad elhatározásából felismerted ezt. Itt példamutatással lehetne inkább előállni.


Nem tudom, hány évesek a gyerekek. Nekem a kislányom hisz, mint ahogy apa, de a fiam nem hisz. De ha erőlteted, akkor inkább elijeszted őket.

Esteleg elmélkedj alaposan ezen:


"Akkor gyermekeket vittek hozzá, hogy tegye rájuk a kezét és imádkozzék fölöttük. A tanítványok elutasították őket. Jézus azonban így szólt: „Hagyjátok csak a gyermekeket, ne akadályozzátok meg őket, hadd jöjjenek hozzám, hisz ilyeneké a mennyek országa!” Azzal rájuk tette kezét, s elment onnét." (Máté 19: 13-15)


Oda viheted a gyermekeket, de maguknak kell hozzá menniük.

márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem

Bár szerintem nincs baj azzal ha egyházi keresztény rock dalokat muzsikálok.

márc. 31. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Azzal nincs semmi baj.
márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mesélj nekik magyar népmeséket...
márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azok ijesztőek.

A herceg megcsókolja a hullát, a gömböc pedig megeszi az embereket...

A Biblia sokkal jobb.

márc. 31. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a biblia kicsit sem ijesztő, ugye? Például amikor Isten megöli az egyiptomi elsőszülötteket.
márc. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem. Ezért nézem meg velük az Egyiptom hercegét ami az egyik kedvencem <3
márc. 31. 12:33
 8/8 Jégszív ***** válasza:

Minél egyszerűbbeket!

Még az "Ég a gyertya ég" is hasznosabb, mint pl. a Stabat Mater.

márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!