Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova fogsz jutni?

Hova fogsz jutni?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 08:18
A kérdező szavazást indított:
Pokol.
Tisztítótűz, majd pokol.
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Sehová. Megszűnök létezni.
ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
82%

Primo, a tisztítótűz (Purgatorium lat.) a lelket tisztítja meg a bocsánatos bűnöktől, hogy beléphessen ISTEN ORSZÁGÁBA, és nem a pokolba.

Secundo, van még 2 lehetőség -1, mert az egyik hülyeség, amit írtál.

Tertio, olvasd el, kérlek, Jézus mit tanított az ítélkezésről.

ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
21%
Én örökéletű vagyok. Tehát egyikbe sem.
ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Ahhoz képest a pokol földi paradicsom.
ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Tisztítótűzből nem lehet pokolra kerülni.


Hogy hova fogok kerülni, azt 100%-os pontossággal nem tudom, de a mennybe szeretnék jutni.

ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A földön az ember cselekvései után felelősséggel tartozik, tehát bármilyen rossz is az élete, kihatással van másokra és magára. A pokolban megnyugvást ad a tehetetlenség. Szóval nem is olyan rossz hely az
ápr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
remélem megesznek a férgek.
ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Csakegysajt95 ***** válasza:
Majd akkor kiderül, ha odajutunk. Addig minden csak találgatás
ápr. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem hiszek abban, hogy létezik pokol, mert az azt jelentené, hogy Isten teremtette, és ha így van, akkor a teremtési beszámoló miért nem ír róla? És egyébként is, ha Isten szeretet, ahogy írja az 1János 4:8, akkor számomra értelmezhetetlen, hogy a szeretet istene, hogy lenne képes poklot teremteni, és kínozni benne bárkit is. Pláne egy olyan Isten, aki annyira szereti a teremtményeit, hogy a saját fiát, Jézus Krisztust áldozta fel értük. (János 3:16).


A Prédikátor 9:5 azt írja, hogy a halottak semmit sem tudnak, ezért úgy hiszem, hogy egy öntudatlan állapotba fogok kerülni, amikor meghalok. Viszont azt is írja, hogy lesz feltámadás (János 5:28), ezért szeretném hinni, hogy akkor majd Isten megemlékezik rólam is, és én is részese lehetek majd annak az ígéretnek, amit a Zsoltárok 37:11 versében iratott le: "A szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek."


Szívből kívánom ugynazeket mindenkinek :)

ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#9

Megjegyezném, hogy a pokol a teljes istennélküliség. Ha elutasítod az Istent, akkor vele elutasítasz mindent, hisz Rajta kívül nincs semmi. A mindennélküliség a pokol. Isten nem üdvözít senkit akarata ellenére; ha elutasítod Őt, örökké szenvedsz a külső sötétségben (vö.: Mt 22,13)

Továbbá javaslom a Mt 13,49-50; 13,41-42; 24,51; 25,41-46; Jel 20,15 elolvasását.

Amit írsz, az az Ószövetség jó részének gondolkodásmódját tükrözi, mely szerint nincs feltámadás, mennyország, pokol. Viszont a mi Urunk mást tanított. Úgyhogy aki a poklot tagadja, Krisztus tanítását és a Szentírást tagadja meg.

ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!