Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek és az álszent...

Vallásos emberek és az álszentség. Vélemények?

Figyelt kérdés

Jómagam soha sem voltam vallásos ember, mégis ha úgy tetszik többé kevésbé „Istennek tetsző életet éltem”. Vagyis becsületes, hűséges, jó ember vagyok. És nem feltétlen a tanítás miatt. Ez sokkal inkább belülről jön.

Találkoztam már vallásos (templomba, gyülekezetbe aktívan járó) emberekkel életem során, és nagy részük csalódás volt nekem. Ugyanúgy hordozták a gyarló emberi tulajdonságok minden részletét, mint a nem vallásos emberek többsége. Álszentséggel átfonva. Nem azt mondom, hogy minden vallásos ember ilyen, csak számomra meghökkentő, hogy vallásos emberek között is szép számmal akad álszent, önző, esetleg aljas vagy kétszínű ember. Miközben én, nem kifejezetten vallásos emberként igyekszem becsülettel, segítőkészséggel, rosszindulat nélkül élni.

Ami az i-re tette fel a pontot, az ugyan egy bagatell dolog. Egyik rokonom (50 pluszos pasi) megtért és talált magának egy baptista gyülekezetet, rendszeresen eljár Isten tiszteletre, vállal plusz munkákat szívességből, pl. kerítés festés. Ezzel sincs önmagában gond. Viszont mikor megtudtam, hogy rendszeresen le fog járni takarítani, vagy a kertet karbantartani kicsit elkerekedett a szemem. Ugyanis tudni kell, hogy a 70+ -os anyósa egy karnyújtásnyira lakik tőle. Szó szerint. És hát nem igazán jár át segíteni kérésre sem. Olyan házkörüli munkákra gondolok itt, ami általában férfi munka.

Tudom bagatell, de egy kicsit álszent viselkedésnek találom. Kérdésem leginkább arra irányul, hogy én vagyok túl szigorú a vallásos emberekkel?

De ugyanez a sportolókkal is. Sportolni igaz sportolok, hobbi szinten, de nem dohányzok, nem iszok, nem drogozok. Így egy élsportolótól is elvárom, hogy tiszta életet éljen. Hiszen ha nekem megy, akkor nem lehet annyira lehetetlen. De ugyanez a becsületes, tisztességes viselkedésről. Ha nekem megy, akkor egy vallásos embernek is tudnia kéne prezentálni.


ápr. 10. 11:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

6: "Egyébként pedig nem vallásosnak kell lenni, hanem keresztény életet kell élni a nap 24 órájában.


Ezért a valóban keresztény életet élőt meglehet különböztetni azoktól, akik csak vallásosak, vagy is hiszik, hogy van Isten.


A keresztény életet élő, minden nap úgy éli az életét, hogy az összhangban legyen Isten szándékával, és erkölcsi alapelveivel."


ez nagyon tetszik nekem! nagyon szépen megfogalmaztad a lényeget!

ápr. 11. 08:14
 12/13 A kérdező kommentje:
9-es: nem értem, hogy miért ütközik a becsületbe és tisztességbe a kettesnek adott válaszom? Mind a két alkalommal sajnálatomat fejeztem ki, hogy félreértette a mondandómat és személyes támadásnak élte meg.
ápr. 11. 08:20
 13/13 anonim ***** válasza:

#10

Én se bántottalak, csak felfedtem, hogy valójában milyen lelkület lakik benned. Remélem, hogy egyszer leveted majd ezt az ocsmány gőgöt magadról és sikerül neked is jobb emberré válni :)

ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!