Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallást fel lehet...

A zsidó vallást fel lehet venni vagy csak az lehet zsidó, aki beleszületik ebbe?

Figyelt kérdés

ápr. 14. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Fel lehet venni, de rendkívül nehéz, és utána sem fogadnak el "igazi" zsidónak.
ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Lényegében, gyakorlatilag nem lehet (csak elvileg), vagy legfeljebb néhány liberális reform közösségben.
ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Trump lánya be tudott térni. Tény, hogy ő gazdagabb mint én.
ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Nemigazán..
ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Zsidó vagyok. A rövid kérdésre röviden válaszolva: igen, fel lehet.


"Fel lehet venni, de rendkívül nehéz, és utána sem fogadnak el "igazi" zsidónak."


Kik vagy mi(k) nem fognak elfogadni "igazi" zsidónak, illetve az "igazi zsidó" az mit jelent, és ennek mi az alapja és hol? Netán zsidóságba betért ember vagy, akit nem fogadtak el a közösségben? Nehéznek nem lehet nevezni, mert ez teljesen relatív. Láttam vért izzadó betérőt, de láttam olyat is, aki kisujjból, könnyedén tanult meg mindent.


"Lényegében, gyakorlatilag nem lehet (csak elvileg), vagy legfeljebb néhány liberális reform közösségben."


Ugyanúgy lehet a reformtól az ultra-ortodoxiáig betérést csinálni. Dávid király dédanyja, Rúth pl. hogy tudott betérni a gyakorlatban?

ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Vidéken is számon tartják, ki a tősgyökeres helyi, és ki a 2-3.generációs "gyüttment".
ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. válaszoló vagyok, aki lepontozott abban legyen már annyi, hogy leírja, hogy miért. Ilyen, hogy a betérőket kinézik, vagy "nem tartják zsidónak az "igaz zsidók"" nem létezik (az igazi zsidó definíciójára még mindig kíváncsi vagyok). Semmilyen "számontartás" sincs.. 🤦🏻‍♂️
ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!