Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Római Katolikus Egyház...

Mi a Római Katolikus Egyház álláspontja a haloweennel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Boszorkánykodás nélkül meg lehet ünnepelni.

Tehát lehet tököt faragni, játszani, de jósoltatni, meg ilyenek, azt nem.

2010. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Miért foglalkozna ezzel a Katolikus Egyház? Ennek semmi köze a valláshoz.
2010. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
36%
A szellemeknek csak van köze a rk. egyházhoz...
2010. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
ugyanannyira, mint a farsangnak, meg a busójárásnak.
2010. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Előbb volt a Halloween, de római katolikus egyházat ez nem érinti, mert Mindszentek másnap van. Ha ütközne, akkor lenne érdeke, hogy eltávolítsa. (A Mindszentek eredetileg májusban volt, de pont amiatt, hogy a pogány népek újéve erre a napra esik, tette át az egyház.) Még a római Feralia (aka római Halottak Napja) és Pomona (alma és gyümölcsistennő) betakarító ünnepe is ekkor volt.

Természetesen az egyház minden szokást ellenez, ami pogány. (ez a legtöbb vallásra igaz, vannak kivételek)

Sok magyar, még csak nem is római katolikus azért ellenzi a Halloweent, mert vagy nincs fogalma az ünnep valójáról, csak azt tudja, ami a szórakoztató médián át jut hozzánk, vagy zavarban van, és nem tiszta, mely nap, mely ünnep, ennek kapcsán, e kettő összekapcsolva, másnap (vagy aznap) temetőbe megy, és ütközik neki a kettő, a mulatozás és az emlékezés. Az eredeti Halloween a szellemek tiszteletéről szólt, nem volt ilyen zajos, amivé kinőtte mára magát. A spanyolok meg a temetőben piknikeznek, együtt a család (az egész család, a holtak is, neki is terítenek.)

2010. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Az amerikai ún. "halloween" kultuszát az Egyház helyteleníti, mert az nem annak az ünnepe. XVI. Benedek pápa az elmúlt esztendőben az ünneppel kapcsolatban rámutatott: a megholtak nem halloween baljós világában, hanem „Isten kezében vannak". A szentek közössége „szép és vigasztaló valóság", hiszen azt jelenti: „nem vagyunk egyedül".


"Új keletű hóbort!? Talán csak játék, de azt hiszem, annál azért veszélyesebb. A halál komoly dolog, az élet egyik legfontosabb része, ezért tisztelnünk kell.


A halott test egy természetes bomlási folyamatban tűnik el - ezt mégsem szabad karikatúra tárgyává tenni vagy durván profanizálni.


Hallottam már olyasmiről, hogy Dél-Amerika egyes népei hasonló álarcos felvonulásokat szerveznek az ősök tiszteletére, de ezt másképpen értékelem. Az ott lakók több évszázados - talán évezredes - kultúrájának része ez. Nem öncélú, csupán az elhunytak iránti tisztelet sajátos kifejezése. Úgy tűnik azonban, valaki remek jövedelemforrásnak vélte, s kiszakítva az eredeti környezetből, nyers és komolytalan divatot teremtett."

2010. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A haloven csak úgy mint más keresztény gondolatrontó szokás, min például a Valentin napi üzleti trükk ráépül bizonyos keresztény ünnepekre. Ez is Amerikából jön, mint annyi más hasonló dolog, és ugye nem nehéz kitalálni milyen háttárország a kezdeményező! A leg jobb ha a keresztény világ tudomást sem vesz ezekről. A Lovag..
2010. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem úgyvan vele ,hogy nem nézi jó szemmel de azért ebbe nem akar belemenni.

másrészt:

A halloween mondhatnánk azt ,hogy jó móka meg ilyenek ,bár ez is egy amerikai módra átsikeredett holtak napja, mindenszentek. Köztudott az amerikai lázadó nép nehogy már mindenszentekkor a halottaikra emlékezzünk,hanem mindenféle kísértettörténeteket találtak ki meg cukorkát osztogatnak meg ilyenek. Tipikus amerikai felfogás. Ezt persze a nyugati média elhozza nekünk megeteti velünk hogy ez milyen király meg ez meg az.

Mindenszentekkor elhunyt szeretteinkre emlékezünk azokra akiknek köszönhetjük ,hogy itt vagyunk, nem pedig valami idétlenkedés jelmezekben házról házra szaladgálva. Fel kéne fogni ez itt nem nyugat nem kelet ez itt közép-Európa A kárpát-medence Magyarország ,ahol magyar ünnepeket ünneplünk.

2010. nov. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt kéne felfogni, hogy nem KÖTELEZŐ újmagyar szóval halovént (khéééész vagyok ettől) tartani. De véleményem szerint szórakozni kell, nem a holtakon merengeni. Ha mégis rajtuk akarsz, ott a többi 364/365 nap az évben. Akkor nem is gondolsz ilyenekre? Jaaa, az már legyen a Te sarad. Mint már le is írták, a temetőbejárkálós nap 2-án van, nem? Nem tudom, nem értem én ezt, és nem is akarom.

Akkor is azt tartom ésszerűbbnek, hogy nem siránkozunk EGY NAP egy évben, hanem gondolunk elhunyt szeretteinkre máskor is, aztán nincs lelkiismeret-furdalásunk... "Lelkifurka" :D

Szórakozni meg mindig kell, sőt, egyre többet kell, mert rakás szerencsétlenség az emberek többsége, antiszocializálódik egész nap a munkában túlóra közben, vagy a tévé/számítógép előtt cs*szi a rezet. Nem zaklat, kinek mennyi pénze van ebből a halloweenből, mert tényleg a móka része érdekel, hogy egy újabb napom van az évből, amit nem gürizéssel kell eltöltenem, hanem együtt lehetek a barátaimmal, vagy esetleg újakat "szerezhetek". Családom még nincs, de ilyenkor mindenki együtt lehet akivel csak akar. Ha pedig ízléstelennek tartod, ott a lehetőség: elmész "temcsibe" egész napra, aztán figyeled, ahogy sír a sok-sok ember. Mert az nheeeeem álszent, meg nheeeem kamu, meg az a hagyomány. Na én a képmutatást, álszentséget, és társaikat tartom baromságnak egy bizonyos mérték után. Persze én toleráns vagyok. Legyen az az egyház is. Én hagyom, hogy létezzen az egyház. Hagyjanak ők is minket, idiótákat :)


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy _szerintem_. Szívesen olvasom bárki álláspontját, sőt, sokakkal egyetértek a dologban. Pénzhajhászok találták ki a helloween mai formáját, ez is tény, de azért a keltáktól ered még mindig, és a szellemekről szól, meg a boszorkányokról. Ha ez kell a lelketek megnyugvásához, akár így is felfoghatjátok :)


Köszö'mszépen, hogy írhattam

2010. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!