Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek szüksége volt Jézusra...

Istennek szüksége volt Jézusra a teremtéshez, vagy nélküle is meg tudta volna csimálni?

Figyelt kérdés

ápr. 27. 12:29
1 2 3
 1/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%
Jezus csak egy teremtmeny ugy mint Adam csak ot elobb teremtette
ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát *csimálni* nem mindenki tud, azt szegezzük le!
ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
28%

#2

kopaszt

kitokoz

csumál (tájnyelvi)

kipirgál (tájnyelvi)

ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
A Biblia szó szerint azt írja, hogy Jézus által lett minden ami lett, nélküle nem lett semmi. Mivel azt is írja, hogy Jézusért lett minden, ezért ha nem lenne Jézus, akkor nem lenne semmi sem.
ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
23%

Szia Kérdező!

Mivel Isten teremtette Jézust , ez mutatja, hogy bármi mást -még több angyalt, vagy a fizikai világot, embert stb - is megteremthette volna saját maga. ha Jézus nélkül nem tudott volna teremteni, akkor már Jézust sem tudta volna - de erről nincs szó.

ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

"Mivel Isten teremtette Jézust"

A Biblia szerint Jézust nem teremtette az Atya, hanem szülte, amit elég erősen ki is emel.

ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

5

Csatlakozom az 5-ös hozzászólóhoz.

Ehhez még az is hozzá tartozik, hogy Jézus, akár "elsőszülött", vagy első teremtménynek" nevezzük, nem egyenrangú Isten, mivel halhatatlanságot is csak azután kapta meg elsőként az élőlények közül, mikor feltámadt és hazatért.

Így soha többé semmilyen módon nem halhat meg, a halál többé nem úr felette.

ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7#


5#


Ezek szerint akik Istennek hiszik Jézust (keresztények), azok bálványimádók?

ápr. 27. 20:33
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

A Szentírásban Jézus maga többször kijelenti, hogy nem egyenrangú Istennel és nem ő a Mindenható Isten, hanem ő "csak" a fia.

"Az Atya nagyobb nálam" János 14:28

"Mert én nem azért jöttem le az égből,a hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem." János 6:38

„hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem. " János 14:31

"Dicsőítettelek a földön és elvégeztem a munkát, amit nekem adtál..." János 17:4

Soha nem kért magának dicsőséget és elismerést, soha sem mondta, hogy imádkozni kellene hozzá, sőt ő tanította meg a követőit, hogyan imádkozzanak Atyjához a Máté 6:9-10-ben

Ha ma valaki igazán "KERESZTÉNY" , akkor nem imádja Jézust, hiszen a keresztény szó maga azt jelenti: Krisztust követő - tehát akkor azt teszi, úgy él, ahogy azt Jézus meghagyta. Jézus pedig kizárólagosan Istent, az Égi Atyát imádta és ezt várja el tőlünk is, ha követni akarjuk.


Ítéld meg ,magad, hogy ha nem így tesz valaki, hanem Isten helyett mást (akár Jézus is) imádódja, akkor azt Isten és Jézus hogy tekinti.

ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

8

Kedves Kérdező


Nem, nem bálványimádók, mivel Jézus nem faragott szobor, hanem Isten első fia. Mindössze Jézusnak adják azt a tiszteletet, és imádatot, ami az Atyjának jár.

Ez nem jelenti, hogy akkor Jézus nem jelent semmit, ugyan is mint messiási királynak engedelmességgel tartozunk, mivel Ő a gyülekezet feje.

ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!