Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus idejében miért féltek a...

Jézus idejében miért féltek a szellemektől? Amikor Jézus a vízen járt...

Figyelt kérdés
máj. 3. 15:57
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
12%
nem feltek akkoriban
máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Nem csak Jézus idejében. Azért, mert tisztában voltak azzal, hogy a démonok, vagy is a gonosz angyalok milyen hatalommal, erővel rendelkeznek.

Nem könnyű az ő "szorításukból" csak úgy megszabadulni, mivel ember feletti képességeik vannak.

Fontos, hogy az ember ne kerüljön kapcsolatba ilyen személyekkel, mert Sátán és a démonok erősen ragaszkodnak ahhoz, amit már megszereztek, nem eresztik. De nem is szabad őket szidni, vagy sértegetni, mert bosszúállóak.

Ezért minden spiritiszta szokástól, vagy tárgytól meg kell szabadulni.

máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ma is sokan félnek. Nekem szerintem 10-ből 7-8 ismerősöm hisz a szellemekben. Nem teológiai értelemben véve, hanem hogy Jóska bá visszajön kopogtatni időnként.
máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jégszív ***** válasza:

No én egy kicsit pontosítanám a választ:

Az ember az ősidőktől fogva rettegett olyan természeti jelenségektől (villám, tűz, járvány), amelyek

- számára szokatlanok voltak,

- bizonyíthatóan kárt okoztak neki,

- és (itt a lényeg!) létrejöttét NEM TALÁL MAGYARÁZATOT!


Innentől fogva már teljesen közömbös, hogy az okot vagy azt a valamit szellemnek vagy bármi másnak tuladonítja.

máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!