Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy Mária, Jézus fogantatása idején szűz volt, holott Jézus születése előtt már Józseffel élt?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy nem éltek volna nemi életet.

máj. 15. 09:35
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészről ez egy mese, mégsem lehetett a messiás anyja egy szakadt ribi. Van olyan teória is hogy félrefordítás történt.
máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, hogy a fogantatás idején csak a menyasszonya volt, nem házasodtak még össze. A szülés előtt viszont már feleségül vette.
máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
82%

"holott Jézus születése előtt már Józseffel élt"

Ezt honnan veszed? Mária jegyese volt Józsefnek, azaz nem a felesége. Tehát nem éltek együtt.

A jegyesség a korabeli zsidóknál azt jelentette, hogy a szülők már megegyeztek a házasságról és a vőlegény a leendő apósának jegyajándékot ad. Ezt követte később a házasságkötés, ami után költöztek össze.

(Egyébként miért is ilyen hihetetlen ez? Én is éltem úgy együtt a párommal, hogy nem volt közöttünk nemi élet.)

máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
15%
Milyen érdekesek ezek a tündérmesék..
máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenkinek a szex a legfontosabb, mellesleg ennyire nem lehetsz primitív, tudhatnád, hogy régen az emberek házasság előtt nem éltek együtt.
máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
39%

Többnyire! 😉

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen vallásos közegben nem tehették ezt meg.

máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
8%

"Nem mindenkinek a szex a legfontosabb"


Egy kereszténytől ez érdekes kritika, mert a keresztények sem képesek ezt felfogni. Például a keresztények kritizálják az iszlámot a többnejűség miatt, mert azt képzelik az a férfiak szexuális vágyainak kielégítése miatt van, pedig valójában a nehéz helyzetbe került nők megsegítést célozza, például özvegyek.

máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
6%
József homoszexuális volt.
máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
51%

7

Most nem ez a téma, de ugye nem vagy nagyon naiv az iszlám többnejúséggel kapcsolatban?😉

Tehát ha egy "keresztény" többségű országban eladnám a hatóságoknak, hogy a családban mondjuk egy szerencsétlenség vagy egy háború miatt több fiatal nő is özvegyen maradt, és szeretném őket "magamhoz" venni, elvenni mindet, akkor ha elhanjtanak, ez neked botrányos lenne és "kegyetlenség" azokkal a nőkkel? 😀


Másik kérdés. Az iszlám országokban, ahol többnejűség van, ott ezek szerint csak és kizárólag özvegyet lehet elvenni többedik feleségnek? Én nem így hallottam, de ha ez lenne, akkor is nagyon mocskos viselkedés ez! Ugye tudod mit tanított a nőkről Mohamed?

máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
0%

"Most nem ez a téma, de ugye nem vagy nagyon naiv az iszlám többnejúséggel kapcsolatban?"


Na pontosan erről beszélek. Az olyan kedves keresztények mint te nem tudnak másra gondolni, csak a szexre, ha felmerül ez a kérdés. Pedig a Biblia is engedi a többnejűséget. Akkor a logikád szerint a Bibliában a nők szexuális eszközök akiknek az a feladata hogy kielégítsék a férfiak szexuális vágyait.



"Tehát ha egy "keresztény" többségű országban eladnám a hatóságoknak, hogy a családban mondjuk egy szerencsétlenség vagy egy háború miatt több fiatal nő is özvegyen maradt, és szeretném őket "magamhoz" venni, elvenni mindet, akkor ha elhanjtanak, ez neked botrányos lenne és "kegyetlenség" azokkal a nőkkel?"


Keresztény országokban, ahogy te is bizonyítottad, a keresztények azt képzelik a többnejűség a férfiak szexuális vágyainak kielégítése miatt van, így nem engedélyeznék. Korábban sem engedélyezték így a nehéz helyzetbe került nők egyetlen kiútja a prostitúció maradt vagy éhen haltak.



"Másik kérdés. Az iszlám országokban, ahol többnejűség van, ott ezek szerint csak és kizárólag özvegyet lehet elvenni többedik feleségnek?"


Nem azt írtam hogy csak özvegyek hanem az egy példa volt. Azt írtam nehéz helyzetbe került nők esetén. Ez sok mindentől lehet. Például valamiért sokkal több a nő mint a férfi egy területen, országban.



"Én nem így hallottam, de ha ez lenne, akkor is nagyon mocskos viselkedés ez!"


Miért is? Jobb ha a nehéz helyzetbe került nő prostitúcióra kényszerül vagy éhen hal? Keresztények szerint ezek szerint jobb.



"Ugye tudod mit tanított a nőkről Mohamed? "


Hát te biztos nem tudod mert amit keresztények terjesztenek azok hazugságok. Ami egy kereszténytől azért is érdekes mert a Biblia szexuális eszköznek tekinti a nőt.

máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!