Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdések a keresztényekhez?

Kérdések a keresztényekhez?

Figyelt kérdés

Tényleg csak két lehetőség van a keresztényeknél?

Vagy fanatikus, vagy pedig nem?


Én nem akarok fanatikus lenni, és nyomulni, tehát nem vagyok keresztény?


Mit tegyek ha gyenge agnosztikus lettem, és szerintem a filozófia halott, mert nem szolgált isteni bizonyítékot?


A Biblia Istene egyszerűen igazságtalan, ezt hogy magyarázzátok ki?


máj. 21. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez mindenhol így van, nem csak keresztényeknél/vallásos embereknék:

VANNAK fanatikusok, meg VANNAK normálisak.


Ha meg nem hiszed a vallási dogmákat, akkor nem vagy vallásos, esetleg istenhívö lehetsz

máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

"szerintem a filozófia halott, mert nem szolgált isteni bizonyítékot?"

. Ezek szerint nem tudod, hogy mi a filozófia.

máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Potyondi Gergely ***** válasza:
41%

A Biblia Istene nem igazságtalan.


Képzeljünk el egy végtelen nagyságú helyes matematikai egyenletet.

Isten látja és érti a teljes egyenletet, mi azonban az egyenletnek csak egy kis részét látjuk.

El kell fogadnunk, hogy nem vagyunk mindentudóak.


Ha valaki nem ért valamit a matematikából, attól még igaz a matematika.

Attól még hogy valaki nem érti, hogy a Bibliában mi miért van, attól még igaz a Biblia.

máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Stephen Hawking mondta, hogy a filozófia halott mert nincs előrébb a tudománynál.


Akkor Isten egyszerűen adjon egyértelmű bizonyítékot mindenkinek, vagy minden lelket teleportálja át a Mennybe. Mi baj történhetne?

máj. 21. 19:00
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

"Stephen Hawking mondta, hogy a filozófia halott mert nincs előrébb a tudománynál."

HA valóban mondott ilyet (de nem venném ezt biztosra), akkor hülyeségeket beszélt. Igen, egy fizikusnak (ma már) nem kell értenie a filozófiához, ahhoz meg szerénység és bölcsesség kell, hogy belássuk, hogy nem mindenhez értünk.

máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

#3: akkor ne várja el Isten tőlünk, hogy matematikusok legyünk.



"Stephen Hawking mondta, hogy a filozófia halott mert nincs előrébb a tudománynál."

. Nagyon jól tudom, hogy ezt mondta, ismerem a művet, sokan megcáfolták, de ettől függetlenül még nem papagájkodom vissza, és eredetileg nem ez volt az állításod.

máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
máj. 21. 19:32
 8/14 tgt ***** válasza:
11%

Kérdező: nem kell fanatikusnak lenni, sőt nem is szabad. Ha Krisztus tanításait követed, keresztény vagy.


Olvasd a Bibliát. Dee ne csak szemzgess belőle, mert úgy nem értesz meg belőle semmit. Olvasd el az egészet, az elejétől. Ha folyamatában nézed a történeteket, látod majd, hogy Isten igazságos.


És olvass más könyveket is. Különösen ajánlom Vermes Géza: A zsidó Jézus című könyvét. Fel fogja nyitni a szemed.


Az itteni fanatikusokkal pedig ne törődj. A legtöbben nem ismerik a Bibliát, csak az egyházuk tanításait.


Élj teljes élete, ahogy a Prédikátor könyvében van:


"Azért edd csak örömmel kenyeredet, és idd jókedvvel borodat, mert mindig az volt Isten jóakarata, hogy ezt tedd! Ruhád legyen mindig fehér, és fejedről ne hiányozzék az olaj! Élvezd az életet feleségeddel együtt, akit szeretsz, mulandó életed minden napján, amelyet Isten adott neked a nap alatt, mulandó életed minden napján, mert ez jutott neked az életben, és munkád révén, amelyet fáradsággal végzel a nap alatt. Tedd meg mindazt, ami a kezed ügyébe esik, és amihez erőd van, mert nem lesz cselekvés, gondolkozás, ismeret és bölcsesség a holtak hazájában, ahová menned kell!"

máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A hit magánügy, vagy nem?

Mások nem szeretik ha Jézussal nyomolok a másik felé.

máj. 21. 21:09
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem magánügy.
máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!