Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez jó biblia? Az baj ha a mai...

Ez jó biblia? Az baj ha a mai magyar nyelvhez van igazítva? Vagy csak eredetit szabad olvasni?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok és kiakarom olvasni a bibliat de csak úgy ba könyvet veszek én netem nem akarom olvasni érezni akarom a papírt a kezemben addig se romlik a szemem a kék fénytől. Ez jó ha ezt veszem?


[link]



máj. 21. 23:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
16%

Tisztelt kérdező! Ajánlom figyelmedbe ezt, is gyakorlatilag kutathatod is az Írást, mert nagyon komoly segítség van hozzá pl a függelékek formájában:


[link]

máj. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Veteránmacska ***** válasza:
78%

Pont a világ leghabisabb forrássát kinálod? Ugye az megvan, hogy amit ajánlgatsz az nem csupán át van fordítva magyarra, hanem el is van ferdítve? megérkeztek a Jehova tanui szekta tagok. Kérdező csak ezektől menekülj


visszatérve a kérdéshez:

mindegyik Biblia teljesen jó , ha az üzenete megegyezik az evangélium parancsával.

máj. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Jó,de nem tökéletes!


A Biblia könyveit mintegy 3000 éve kezdték írni és kifejezéseik értelme,szavaik használata temérdekszer módosult.


Ráadásul a leírt óhéber,arámi,ógörög kifejezések néha 50 (pl magyar)kifejezéssel fordítható,melyből a fordító kiválaszt egyet,ami természetesen szegényebb jelentéssel bír.


Így joggal kijelenthetjük,hogy tökéletes fordítás nincs,csak a ferdítések fokozatai.


Jó,ha nem csupán egy fordítást,hanem minde elérhető fordítást elolvassunk,még a JT-k fordítását is.

Ezt különösen akkor javaslom,amikor az olvasott fordítás értelme gyanúsnak tűnik,vagy nem fér bele a korábban kialakult isteni kijelentés üzenetével.

máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Veteránmacska ***** válasza:
35%

"Ezt különösen akkor javaslom,amikor az olvasott fordítás értelme gyanúsnak tűnik,vagy nem fér bele a korábban kialakult isteni kijelentés üzenetével."



Most ez komoly ? Nem tudom hogy megvan ez neked,

! De, hisz megvan , az igaziból másoltátok a tiétekbe pontosabban még az utolsó parancsot atferdítették a szerencsétlenek!


Jel22:18

"Aki ehhez hozzáad, azt Isten azokkal a csapásokkal sújtja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben. 19S ha valaki elvesz ennek a prófétai könyvnek szavaiból, Isten megvonja tőle a jogot az élet fájához és a szent városhoz, amelyek ebben a könyvben meg vannak írva. 20Aki mindezt tanúsítja, az mondja: „Igen, hamarosan eljövök. Ámen.” Jöjj el, Uram Jézus!"


Isten megtiltotta! hogy VILÁGILAG tanulmányozza az emberiség bibliát!


De tu nagyon szakszerűen használjátok fel a világi internetet a térítésekhez


És most már jó lenne hogyha nem itt téringetnétek Embereket a szektázokba

máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Szikszai.B ***** válasza:
77%

"addig se romlik a szemem a kék fénytől"


A kék fénytől semmi baja sem lesz a szemednek (ha így lenne, már mind vakok lennénk).

A folyamatoson egy pontra való bámulástól, a túl kicsi betűktől, a sötét környezetben való olvasástól, azaz a szemed a hosszútávú, túlzott erőltetésétől romlik. Ettől függetlenül persze preferálhatod a papírkönyvet, nincs vele semmi gond.

máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Veteránmacska ***** válasza:
0%
rossz kérdéshez írtál biztos
máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

4 és többi.

Miért vagy ilyen ideges? Nem gondolod hogy ez a primitív vádaskodás éppen ellenkező hatást kelt? Ha éppen nem a kérdezőben, akkor másban.


Miért nem hagyod meg a jogot MINDENKINEK, hogy MAGA DÖNTSE el, és nem pedig ilyen gyűlölködő hanemű fröcsögések alapján, másik hatására.


Én az első válaszomban a kutatást, az alapon vizsgálatot ajánlottam, amit első sorban személyesen lehet megtenni, de nem olyan tipikusan mocskolódó és gyűlölködő szellemben, mint amit mutatsz!


Elárulod, hogy melyik egyház, felekezet tagja vagy? Katolikus esetleg? Vagy valami más? 😉

máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Veteránmacska ***** válasza:
25%
Azt gondoltam, hogy aki nem ért veletek egyet azt csak katolikus lehet, de egyébként is mi közöd van hozzá? Nem az a lényeg, az a lényeg hogy ne legyél vallásba se szektába, Se szervezetbe, mert ilyet Jézus nem tanított. Nem rád lettem ideges, mert tudom hogy ti nem tehettek róla, mert ugye szabad döntésetek, szabad gondolkozásotok sincs, Az agymosó bemagoló, "tanúlmányozás" miatt! Arra lettem ideges hogy próbálsz itten téríteni miközben azt Manipulálja belétek azért torony Hogy világi dolgokkal ne foglalkozzatok mert az a zöld információi aki le akarják járatni a hülyék az tanúkat és a vezetőiket, ti a világtól teljesen kizárjátok magatokat a világi dolgoktól! Figyelj ez internet, ennél világibb dolog nincs! Akkor miért próbálsz itten valakire rányomni egy szekta át ferdített bibliát? nem gondolod hogy el kéne olvasni a jelenések utolsó parancsolatát és elgondolkozni magadba?
máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Veteránmacska ***** válasza:
25%
De figyelj mindenki tudja hiába adod be nekem a türelmes meg kedves az indulat nélküli megnyilvánulásodat de engem nem hagysz meg mindenki tudja hogy báránybőrbe bújt farkasok vagytok ugyanolyan ember vagy mint én ne próbáljd leplezni hogy te milyen higgadt vagy! Inkább maradj A folyóiratodnál magadnak Ne internethezz mert ez neked ez világi, itt tele vannak ördögökkel!
máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%

8-9

😃

máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!