Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják egyes csoporto...

Miért gondolják egyes csoportok,hogy Jézus Krisztus nem Isten?

Figyelt kérdés
Ha az álat álatot szül, az ember embert , akkor Istentöl csak Isten származhat.Saját magukat csapják be?
máj. 22. 15:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%

Mindenki azt gondol, amit akar.

Az anyja ember, az apja isten, akkor ő félisten.


Mindenki úgy csapja be magát, ahogy akarja. Van aki szerint van(nak) isten(ek), van, aki szerint nincs(enek).

máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Meg kérdezhetem te hogyan vagy becsapva? ha nem titok?
máj. 22. 15:59
 3/29 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem sem volt az, csak a korát meghaladó felvilágusolt ember, mint buddha. Csak buddha köré nem lett mesekönyv írva, Jézus köré meg igen. Ha megvizsgálsz eredeti irásokat nagyon sok hasonlóságot fogsz találni Jézus és Buddha szavai közt.
máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

"Az anyja ember, az apja isten, akkor ő félisten."

Ez akkor van, ha minden természetesen ment, senki se szólt bele. De egy végtelen isten bármit megtehet.

máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%

A sötétség birodalmában hazugság propagandák között nem csoda.


Én is azt gondoltam, hogy mese az egész Jézus sztori. Míg egy nap felkapcsolták a villanyt.

Na, azóta történt egysmás. Senki nem tudja ellopni ezt a hitet, amit kaptam a Mennyből.


Jézus valóban feltámadt és él. Ő a Feltámadás, az Élet...

máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

"Istentöl csak Isten "



Akkor minden teremtmény Isten???


Elég fura lenne kedves kérdező!

máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
16%

Az ember is állat.


És én nem tudok olyan igehelyről, amely leírja, Isten hogyan szülte meg Jézust.

máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Az ateisták többnyire a hiszem ha látom/ hiszem ha "tudományosan bizonyítva van" kategóriába tartozik. Ők ezért utasítják el.


Vannak a mindenféle egyéb spiritualitással élők. Náluk vagy nem foglalkozik Jézussal vagy egyenesen mást tanít róla a kultúra. Így abba nőttek bele, az természetes. Nehéz megváltoztatni azokat az alapvető tételeket melyeket gyermekkorban bele nevelnek az emberbe.


Vannak a hitüket elhagyók, akik a vallás földi részére fókuszálva kiábrándultak belőle a sok bűnt látva mivel nem Istenre fókuszálnak benne. Keresnek valamit, ami a saját világképükbe bele illeszkedik. A saját puzzlejuk hiányzó helyére nyomják be Istent egy olyan képpel amiről úgy gondolják olyannak kell lennie, ahelyett, hogy Isten puzzledarabja köré építenék a képüket a világról.

máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
36%

Tisztelt kérdező!

Többek között ezért:

„Mert még ha vannak is, akiket »isteneknek« neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok »isten« és sok »úr«, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk.”. (1Korintusz 8:4–6)


Ez az EGY ISTEN vajon a Mindenható és EGYETLEN IGAZ ISTEN? Ő az, akit JHVH-ként azonosít a Szentírás? Egészen biztos, igaz?

Akkor ezek szerint Jézus NEM LEHET "egyenlő" az Atyjával egy háromságban, mert itt azt írja Pál, hogy nekünk csak EGY (igaz, JHVH) Istenünk van és AZ NEM JÉZUS.


Vagy a másik, ami ebből következik: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." (János 17:3)


Szóval az "egyetlen igaz Isten" és Jézus teljesen el van választva! De hogyan is?

Ha valaki mást valamiben EGYETLENNEK, vagy egyedülinek nevezel, lehetsz-e vele "egyenlő"? Pedig a háromság ezt tanítja.


Ezek persze csak kis részletek az összesből, de pl ezekért nem hisznek sokan abban, hogy Jézus Isten - azaz "egyenlő" a háromság dogma szerint vele.

máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
Jehovisták,Mormonok vannak ezen a téves uton,tele tévtanitásokkal,óvakodj tölük.
máj. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!