Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a lakótelepről...

Mi a véleményed a lakótelepről, panelről és az ott élőkről?

Figyelt kérdés
Mi jut eszedbe róla? (Esetleg ha éltél ott, tapasztalatok?)
2010. nov. 23. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Változó a végeredmény aszerint, hogy milyen emberek kerülnek össze. Lehet pokol is, ahol mindenkit idegesít a másik, de kialakulhatnak nagyon jó közösségek is kölcsönös segítségnyújtással, közös bulikkal.
2010. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én pont ilyen helyen lakom 21 éve...a véleményem pedig a következő...összetartás van nem tagadás, de itt is, mint mindenhol fellelhető az önző magatartás, aminek okára nem térnék ki, mert a kérdés nem erről szól...igazából annyi hátránya lehet talán, hogy egy fiatal belekerülhet a gengszteréletbe...de ha tudjuk az igazságot a létezéssel kapcsolatban, akkor tudjuk hogy ami megtörtént, annak meg kellett történnie egy bizonyos okból, amire megint nem térek ki, mert erről sem szól a kérdés. :)


nekem szellemi tanulás jut eszembe róla, mert nagyon sok intő és tanító példa lehet egy lakótelepen, jó társasági élet, egy kis falucska mondhatni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon összetartó. Pont 2 hónapja jött ide ilyen cigány pereputty elvileg hárman voltak, de napestig itt buliztak 20 an is egy kétszobás panelba. Öregeknek beszóltak nem bírtak magukkal. Aztán összefogtunk (mivel a rendőrök szartak az egészre) ha gond volt ment a telefon összegyűltünk együtt dörömböltünk az ajtajukon, ha nem kussoltak el mentünk a lakás tulajdonosához (volt mikor hajnal 2 kor), hogy csináljon velük vmit. elején szart ránk, de aztán megunta, hogy éjszaka is zaklatjuk aztán kipaterolta őket. Alapból én szeretem minden elérhető, közel vannak az ismerősök, munkahely. Viszont ezeket a kis tizenéves suhancokat rühelem akik nagynak képzelik magukat.
2010. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én panelban nőttem fel, most az albérletem is panel (sajnos csak azt találtam).

Negatívum: hallom, ha 5 emelettel alattam nekiállnak reggel 7-kor fúrni (akár szombat-vasárnap is!), vagy hajnali 2-ig buliznak (sajnos mindkettő megesik, bár engem az előbbi jobban idegesít, későn fekvő vagyok). Ha az alsó szomszéd, felső szomszéd, esetleg oldalsó (az nekünk nincs sehol) hangoskodós, az se túl előnyös. Ha elb.szódik a felettünk lévő lakásban a vízvezeték, beázunk mi is. Ha hülye a közös képviselő az sem nagy előny, vagy ha a szomszédok nem szeretik takarítani a folyosót, és mindent magunknak kell megcsinálni... Aztán a tériszony se valami nyerő (nekem van:D), esetleg régi panelokban, amiket még nem újítottak fel, a szigetelés, télen hideg-nyáron meleg, az új radiátorokkal meg az, hogy nem elég a fűtés, esetleg ha a házmester van olyan kedves és nem forróvizet enged a csövekbe, mert spórolunk, és akkor az alsóbb szinteken fagyoskodjanak az emberek, mert nem fűt sz.rt se a radiátor.

Ja és magas a rezsi (éljen a távfűtés).

Előnyök: olcsóbb (na nem a rezsi, hanem megvenni :D), közel a központ a legtöbb esetben, ált. kb. szemben van a játszótér és egész biztosan közel a bölcsi-ovi-ált.iskola a lakótelephez mindig, + orvosi rendelő is.

2010. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Én mindig is vidéken (falun) éltem, 125 nm-es emeletes családi házban, amihez nagy kert is van, és el se tudom képzelni azt, hogy 40-50 vagy akár kevesebb nm-en éljek a családommal (egyedül persze elég lenne egy ekkora lakás bőven) Illetve ha majd lesz családom, gyerekem, nem tudnám azt elképzelni, hogy egyedül kiengedjem akár az utcára is, de vidéken simán elengedném bicajozni, mert itt "mindenkit" ismerek és tudom, hogy senki se bántaná.

Ahogy én látom azokat akik akármilyen lakótelepen/társasházban élnek, hogy nem figyelnek annyira oda a környezetükre. pl télen ha a házmester nem takarítja el a havat, akkor senki se teszi meg helyette, mert az "nem az ő dolga", inkább csúszkálnak napokig a jégen... hát vidéken ilyen nincs. élt a közelünkben egy család, akik Bp-ről költöztek le, télen panaszkodva mentek az önkormányzathoz, hogy őket mindenki utálja, kiközösíti, mert a közterület-felügyelő az ő házuk előtt nem takarította el a havat, máshol meg mindenhol el van takarítva... akkor közölték velük, hogy itt nincs közterület-felügyelő és mindenki saját magának takarít a háza előtt...

21N

2010. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Én ott élek, akkor én suttyó lennék? Kétlem. Amúgy pl. pont lakik egy híres színész/énekes is a házunkban, szóval aki úgy gondolkozik, hogy prolik laknak ott, akkor az tehet egy szívességet. Meg nem bírom, amikor valaki el kezd sajnálkozni, hogy jaj te szegény, panelban laksz. Igen, nem új építésűben, ahol beköltözés után 2 héttel repednek a falak "természetes süllyedés" címszóval. A zajok itt is ott is hallatszanak. Családi házban meg állandóan hidegebb van, nálunk meg legalább fixen fél évig fűtenek. Amúgy fogtak bűnözőt már villából is, úgy hogy szerintem nem helyes, hogy ez alapján ítéljek meg egy embert.
2010. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a ház minőségén, szigetelésén is rengeteg múlik. Voltam már olyan panelban, ahol folyamatosan követni lehetett, hogy a felső szomszéd épp melyik szobában járkál a papucsában, sőt egészségére kívántunk, ha tüsszentett egyet, meg olyanban is, ahol azt sem lehetett áthallani, amikor a szomszéd srác üvöltette a szobájában a zenét.
2010. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Családi házban meg állandóan hidegebb van, nálunk meg legalább fixen fél évig fűtenek."


Ez csak a lakókon, illetve az anyagi helyzetükön múlik. Családi házat is ki lehet fűteni folyamatosan akár 30 fokra is. Amúgy meg laktam panelban egyetemista koromban, és bizony volt, hogy szeptemberben majd megfagytunk, mert a fűtésszezon előtt az istennek sem kapcsolták be a távfűtést, miközben itthon a családi házban már régen fűtöttünk.

2010. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, nem gondoltam volna, hogy ilyen sok válasz érkezik. Mindenkinek ment a zöld kezecske!
2010. nov. 23. 16:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



19 évig laktam egy 4 emeletes panel 2. emeletén 63m2-en, és nagyon jól elvoltunk, szerettem. Persze mindig szerettünk volna kertes házat, főleg a gyerekek miatt. De tudtuk, ezt mi sosem engedhetjük meg magunknak Debrecenben. Aztán Szeptember közepén igaz 30km-re Debrecentől beköltöztünk egy családi házba. A hogyant most nem mesélem el, 3 hét alatt elcseréltük, akié volt nagyon be akart költözni Debrecenbe, mi meg lesz ami lesz alapon kijöttünk. A különbség: ez a ház 86m2 már ez sokat jelent. De a házhoz van egy 21,5m X 30m-es kerítéssel körül vett zárt udvar. A gyerekek imádják. Aztán folytatódik a kert még 70métert 21,5m szélesen. még nem tudjuk mit kezdünk vele, de van. Aztán van egy vegyes tüzelésű kazán, minden nap olyan meleg van mióta kijöttünk, mint a panelben, csak sokkal kevesebbe kerül. Persze a fát fel kell vágni, de a feleségem nagyon értékeli, hogy le ment a pocakom. És van egy kombi gázkazán is, ha nem lenne kedvem fával fűteni, csak felveszem a termosztátot, és úriember vagyok, aztán majd a következő hónapban az Eon megmondja mibe került ez nekem. Gyanítom, a Hőszolgáltatós számlát így sem tudnám űberelni, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ez a ház 23m2-el nagyobb, mint a panel volt, mégis sokkal kisebb a rezsije. Azt meg hiába mondom mit jelent novemberben egy napsütéses délelőtt kiülni a hinta-ágyba, vagy este kimenni a teliholdnál és a csillagos eget nézni, /egy hétig nem tudtam vele betelni, én nem hittem volna, hogy ilyen világos van este, ha nem felhős az ég/. Aztán első reggel megyek a boltba, jön velem szembe egy 8 év körüli fiú, 5m-ről előre hangosan köszön. Akkor látott életében először! És nem csak ő, mindenki köszön mindenkinek. Bemegyek a boltba, kedvesek, közvetlenek, nem csak az eladók. Egy szóval, kis településen családi házban lakni sokkal emberibb, mint a panel. Több a munka a teendő, de ez csak abban nyilvánul meg, hogy kevesebb idő jut tv-t nézni, és mióta kiköltöztünk nem volt időm "sárkányt ölni" /így hívja a feleségem, amikor a számítógépes játékot játszom/. Egyik se nagy veszteség, főleg ha azt nézem, mit nyertem helyette.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2010. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!