Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az antropomorf felhőn ülő...

Az antropomorf felhőn ülő istenben hisznek a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Hisztek az érzelmekkel rendelkező,dühös,boldog,igazságos,hiú stb istenben vagy nem ilyen gyerekmesékbe ringatjátok magatokat? Hiszitek hogy egy élet van a világegyetemben és a többi bolygó csak úgy van,és azokról istennek nem kell gondoskodnia?Nem mondhatjátok felnőtt fejjel hogy tuti hogy van egy ember kinézetű fazon valahol, és egyetlen dolga hogy a földet kuksizza...Szóval?


Amúgy vallásos vagyok,csak nem ilyen mesékben hiszek.


2010. dec. 17. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

És tudod az a döbbenet, hogy komoly, művelt, tudományos háttérrel rendelkező emberek foglalkoznak éveken, évtizedeken keresztül azzal, hogy a világot a Biblián keresztül értelmezik, mert a szövegét kiindulópontnak, megcáfolhatatlan igazságnak hiszik. Holott nem kell hozzá túl sok logika, hogy belássuk: csupán egy emberek által írt műről van szó, amelynek istene igencsak tökéletlen és esendő.


Én is hívő vagyok, csak nem a Biblia (vagy más iromány) szemüvegén keresztül.

2010. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Einstein kutatott a bibliában és tudod mit állapított meg? a teremtés 6 napja:

az első nagy 8 a második 4 aztán 2 1 0,5 és0,25 milliárd évig tartott a 6 nap ( az ősrobbanás után az idő bizonyos időközönként 2x gyorsabban kezdett telni).Így az univerzum 15,75 milliárd éves ami egybevág a tudománnyal. valamint az adott napokon történt dolgok is jól összeegyeztethetőek a tudományos nézetekkel.

2010. dec. 17. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor szerepel benne egy Isten, amely elvárja, hogy imádják, és ha ezt nem teszik, megsértődik. Mindent tud, ami valaha volt, van és lesz, megteremti a Földet, rajta az emberekkel, aztán egyszer csak rájön, hogy az emberek mégsem jók, és mint valami megbántott kisgyerek a homokvárát, az egészet meg akarja semmisíteni. Aztán mégis meginog, mert megsajnál közülük egyet...


Na, ez az az Isten, amelyik az én világképembe nem fér bele, ugyanis annyira emberi, annyira gyarló és bizonytalan, hogy elveszik az univerzumban.

2010. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyenösszefüggést én is tudok kreálni: 8+4+2+1 az 15, amiből ha elveszel 9-et, akkor 6- ot kapsz, és a Bibliában 6 napig tart a teremtés!

Ez bizonyítja hogy én mindenható vagyok, és tiszteljetek.

2010. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 99,99%-ban nem, de különösebb okuk nincs is rá, mivel ez leginkább csak a freskóknál és ikonoknál megjelenő művészi ábrázolási forma.
2010. dec. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok és úgy gondolom, hogy Isten nem egy felhőn csücsülő egyén. Én úgy vélem, hogy Isten egy olyan felsőbbrendű hatalom, aki nem a Földet, hanem az egész világmindenséget és magát a létezést teremtette meg. Nem csak nekünk, de bármely lénynek az univerzumban. Ugyanakkor ellentétben az egyházzal én nem gondolom, hogy figyelne bennünket, szerintem halálunk után ítél csak meg minden egyes lényt.

Amúgy azt az "emberi" tulajdonságokkal felruházott Istent sehol sem tanítják.

2010. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mivelhogy Isten ruházta fel az embert a saját tulajdonságaival. érdekes szemlélet, hogy én, por ember határozom meg, hogy mit és hogyan csináljon a Teremtő Isten, aki megalkotta a kvazárokat, a galaxisok halmazát, az Androméda-ködöt, stb. a felhő a bibliában Isten jelenlétét szemlélteti, valójában egy szellemi lény nem tud fizikai valamin élni. jó lenne elgondolkodni azon, hogy "miként az egek magasabbak a földnél, úgy az én (mármint Isten) útjaim is magasabbak a tieiteknél) csöppnyi alázat is jó lenne, mert "perelhet-e a bírálgató a Mindenhatóval? válaszoljon erre, aki Istent feddi."
2010. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az antropomorfizmus csak annyiban kell az ebereknek, hogy közelebb érezhessék magukat az isteneikhez. Mert könnyebb szeretni és tisztelni valakit, akinek elképzelt alakot adnunk, semmint azt mondjuk, hogy "van".

Persze ebből nagy kár származhat: jó példa arra, hogy sokan azt mondják, Isten is férfi, tehát a nő csak másodrendű... na, éljen az antropomorf istenkép:)


Egyébként én wicca vagyok, a hitemben az Istennő és az Isten "léteznek". De ez nem antropomorfizmust jelent, nem azt, hogy most azt képzelem, hogy egy asszony és egy férfi csücsül azon a bizonyos felhőn, hanem a felsőbb hatalom, akármilyen is, mindent magában rejt. A jin és jang vonásokat egyaránt, nem csak az egyik, hanem a másik is. A mindenség.

2010. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt az "emberi" tulajdonságokkal felruházott Istent sehol sem tanítják."

A katolikus hit, csak ezt tanítja...

2010. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2010. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!