Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bízzak tovább Istenben,...

Hogyan bízzak tovább Istenben, ha úgy érzem, elhagyott?

Figyelt kérdés
Sajnos egy fontos dolog nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, hiába imádkoztam érte. Ilyenkor akaratlanul elfordulnél Istentől, hogy miért nem segített meg. Közben meg tudom, hogy az Ő akaratának kell teljesülnie, nem az enyémnek. Hogyan tartsak ki? Annyira nehéz ezek után is imádkozni, a lelkem mélyén "neheztelek" Istenre. De én ezt nem akarom, alázattal el akarom fogadni a döntését. de olyan nehéz... :(
2010. dec. 21. 10:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az első lépést már megtetted, bevallod, hogy neheztelsz Rá.

Egyvalamit ne tegyél: ne engedd, hogy ez uralja a kapcsolatod Vele!

2010. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
de annyira bíztam... de elfogadom, " így jártam :D"
2010. dec. 21. 10:44
 3/27 anonim ***** válasza:
Ezért nem hiszek istenben, így nem töltök el felesleges időt imátkozással.
2010. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
49%
10:46-nak igaza van. Én se vagyok istenhívő és így sokkal könnyebb az életem. Nem tudom mi volt az a fontos dolog, de többet kellett volna tenned érte és kevesebbet imádkozni. EMBER VAGY! Te magad irányítod az életedet, és nem valamilyen istenség. A kérdésre válaszolva: nem hagyott el, nem is állt melletted. Ha te nagyon vallásos vagy, akkor nem akarlak megsérteni, de gondolkozz el azon amit mondtam. Köszönöm, hogy meghallgattál!
2010. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Először is, az imádság nem kívánságműsor. Bízz Istenben, mindig megadja az embernek, amire szüksége van, kérés nélkül is. Ha el is vesz valamit, észre kell venned, hogy azért, mert sokkal többet ad helyette akkor is, ha az adott pillanatban nem is úgy tűnik. A bizalom a kulcs, hogy el tudd fogadni.


Tudom, mert én is átéltem hasonló csalódást, de abban a hitben léptem rá a másik útra, hogy ez Isten akarata, és, hogy Ő tudja, mi a jó nekem.


Persze fontos a pozitív hozzáállás, és, hogy kívülállóként tudd mérlegelni a saját helyzeted, különben a gondok előbb-utóbb maguk alá temetnek.

2010. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell Istenben bíznod, nem kell rá számítanod, amit el tudsz érni egyedül is meg tudod csinálni. Ha folyton csak rá gondolsz még a saját érdemeidet is neki fogod megköszönni amiket magadtól is elértél volna. Azt hiszed Isten segít? Semmi szükségünk rá.
2010. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm azok válaszát, akik nem próbáltak mg eltéríteni Istentől!

Én hiszek Istenben, nekem szükségem van rá, nem tudnék élni "egyedül".

Egyébként tettem az ügyért, nem csak imádkoztam. Az tudom, hogy önmagában kevés lenne.

Próbálom azt a fejembe erőltetni, hogy így a jobb számomra. Kell a bukás is, nem csak a győzelem.


Köszönöm a válaszaitokat!:)

2010. dec. 21. 11:16
 8/27 anonim ***** válasza:

Nézd, én pogány vallású vagyok, de szerintem a hit lényege ugyanaz, annyi, hogy én az "istenséget" Istennőnek és Istennek nevezem.


Régebben én is imádkoztam dolgokért, és mikor valami nem sikerült, úgy éreztem, hogy elhagytak, becsaptak és nem is szeretnek igazán, mert akkor minden úgy lenne, ahogy én akarom. Azt mondtam, hogy legyen úgy, ahogy ők a legjobbnak tartják, mert akármi is történik, az jó akarat által lesz - de a szívem mélyén mégis nehezteltem, ha nem sikerült valami, amit nagyon akartam.

Mára ez elmúlt, mert olyan sokszor tapasztaltam, hogy később jött jobb lehetőség, vagy valójában rosszul jártam volna, ha teljesül a kívánságom, hogy rájöttem: előbb-utóbb úgyis megkapom amire vágyom, ha valóban szükségem van rá. De tényleg nagyon sokszor történt ez, és ma már nem azért imádkozom, hogy valami sikerüljön, hanem hogy AZ sikerüljön, ami jó nekem. akkor is, ha másra vágyom, akkor is, ha nehéz:)


Tehát az idő a hit próbája. Ugyanis a hit is a tapasztalatokon múlik, de ki kell várni azokat a tapasztalásokat :)

2010. dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hit csak azoknak kell, akik félnek egyedül az éjszakában.
2010. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

13:53

Tipikus ateista tévedés és rögeszme. Én például nem félek, egyszerűen logikusnak találom valamilyen istenség létezését.

A különbség annyi az ateista és hívő között, hogy az előbbi véletlennek tartja a dolgokat, az utóbbi meg Isten akaratának. A hit pedig szeretetet ad, nem bátorítást.

2010. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!