Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért metélik körül a zsidó...

Miért metélik körül a zsidó férfiakat, ha a Biblia kimondja, hogy Isten szemében sem a körülmetéltség, sem a körülmetéletlenség nem jelent "előnyt"?

Figyelt kérdés
"Ímé, én Pál mondom néktek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus néktek semmit sem használ. Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, aki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani. Elszakadtatok Krisztustól, akik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek. Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét. Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit." (Gal 5:2-6)
2011. jan. 4. 02:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt nekem esnétek, szeretném elmondani, hogy NEM a zsidókat minősítem, csak érdekel!
2011. jan. 4. 02:44
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Zsidokat mit erdekelte Pal?? Az mar ujszovetseg.. :))
2011. jan. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én azt értem:) De ők nem is vették át később sem az újszövetséget? (bocsi, ha hülye kérdés, semmi közöm a zsidókhoz, csak gondolkoztam:) Elvégre is ez is a Biblia része..
2011. jan. 4. 02:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hulye kerdes... :)

Zsidoknak csak az ujszovetseg a "biblia", a torah, tehat Jezust es a Szentlelket tagadjak, csak a teremto "Atyauristen" van nekik.

Illetve mas egyeb szent iromanyaik a torah-nak a megmagarazasa (nem jut eszembe a cime) illetve meg annak is van magyarazata, es igy tovabb xDD

2011. jan. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, a masodik mondatban ujszovetseg helyett oszovetseget erts, elirtam, bocsi
2011. jan. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
"Hivatalosan" csak az Ószövetség - vagyis Mózes - első öt könyve a Tóra, a zsidók "Bibliája" - ami ezen kivül esik, azt nem fogadják el! De ugyanúgy kérdezhetnénk, hogy akkor a keresztények miért nem metéltetik körül magukat, ami pedig a Mindenható parancsa volt, a szombattal, a vér tilalmával stb...
2011. jan. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A körülmetélésnek nem a Bibliában írtak az okai. Egyszerűen egészségügyi oka van.,ugyanúgy mint a disznóhús evés tilalmának. A régi időkben nem volt tisztálkodási lehetőség,a tapasztalat azt mutatta,hogy a körülmetélt férfi kevesebb betegséget kapott el. Ezért kötelezővé tették. Ugyanígy a disznóhús is a meleg éghajlat alatt sokkal gyorsabban romlott meg,mint pl. a baromfi,ezért megtiltották az evését.

A vallási előírásoknak sokszor ésszerű oka van.

2011. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 doboszoli ***** válasza:
Nem akarok kötözködni, de a csirkehús romlandóbb a disznónál, magasabb víztartalmánál fogva. Ezért legromlandóbb a hal.
2011. jan. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a csirkehús romlandóbb. De egy csirkét egy család azonnal megeszik,de egy disznót aligha tudna megenni.
2011. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A zsidók nem fogadják el szent könyvként az Újszövetséget, csak az ószövetséget. A zsidó vallás alapvetően a Tórára (mózes 5 könyve) és annak magyarázataira épül.


Jeruzsálem isz. 70-ben történt elpusztulása után a vallási élet fennmaradásának biztosítása érdekében a Javnei iskola vitte tovább és fejlesztette ki rabbik vezetésén alapuló zsinagógai vallást. Ha nagyon röviden szeretném összefoglalni ezt a vallást akor talán a 13 elvet említem meg, ami ennek az esszenciája:

1. Hit Istenben a Teremtőben

2. Hit Isten abszolút egyetlenségében

3. Hit Isten testetlenségében

4. Hit Isten Örökkévalóságában

5. Hit abban, hogy egyedül őt lehet imádni...

6. Hit a prófétákban és azok kinyilatkoztatásaiban

7. Hit Mózesben legnagyobb prófétában...

8. Hit a Tóra égi eredetében

9. Hit a Tóra megváltoztathatatlanságában

10. Hit Isten mindentudásában

11. Hit Isten ítéletében...

12. Hit a messiás eljövetelében

13. Hit a holtak feltámadásában


Üdv. Péter

2011. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!