Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallást válasszam?

Melyik vallást válasszam?

Figyelt kérdés

Apám muszlim, anyám református, én meg 21 évesen vallástalan vagyok. Születésemkor a szüleim úgy döntöttek, majd én választok ha nagyobb leszek.

A kérdésem az lenne, ti az én helyzetemben melyiket választanátok?


2011. jan. 21. 17:04
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán akarsz választani? Úgy értem vallásos akarsz lenni? Amúgy régen rossz, ha itt vársz választ.
2011. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Hiszek Istenben. Amúgy nem a választ várom, csupán azt, hogy ti mit tennétek a helyemben.
2011. jan. 21. 17:12
 3/48 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mire vársz választ tőlünk?? Hogy református vagy muszlim legyél -e? És ha többen írják, hogy pl. "muszlim" akkor holnap mész is a koránra felesküdni vagy mi a szösz??

Magadban kell eldöntened, hogy melyik irányzatot szeretnéd követni. Lehet hogy pl. épp evangélikus szeretnél lenni. Ez nem itt a gyk-n dől el, hanem odabent a lelkedben.

2011. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%
Ha nekem kéne választanom, akkor mindenképpen református lennék. Ahhoz képest elég "felvilágosultak". A koránból olvastam egy-két dolgot és én - ne sértődj meg - elég agresszívnak tartom, a hadíszokról nem is beszélve. A döntés a tiéd, csak nehogy megbánd.
2011. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Második:Nem az abszolút megoldást várom a kérdésre, de ezt az előbb leírtam. És nem, ha valaki azt írja, hogy legyek muszlim akkor nem fogok rohanni a legközelebbi mecsetbe. Magamban fogok dönteni, de érdekesnek tartottam feltenni itt is a kérdést. Reméltem, hogy inteligens érvek születnek egyik vagy másik mellett.
2011. jan. 21. 17:30
 6/48 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Mielőtt találkoztam az iszlámmal én keresztény voltam. Aztán elkezdtem olvasni a Koránt( gondolom nektek van otthon de az egyistenhit.com on a teljes magyar Korán megtalálható). Sok kérdésemre ekkor kaptam választ. Leírja hogyan fejlődik a magzat az anyaméhben,beszámol az univerzum tágulásáról, a kromoszómák jelentőségéről,számtalan dologról amit csak néhány évtizede bizonyított a modern technológia.


A hitnek 6 feltétele van az iszlamban.


Ezek:

- hit Allahban

- hit a halál utáni életben

- hit az angyalokban

- hit a prófétákban

- hit a könyvekben, amelyeket Allah küldött

- hit a végzetben


1. Hit Allahban : Az első feltétel hinni Allahban, az egyetlen istenben. Egy muszlim mindenek előtt hisz Allahban, az egyetlen istenben, és tudja hogy minden Ő általa teremtetett. Nincs semmi Hozzá hasonló. Az emberi értelem nem képes felfogni, hogy néz ki Allah, hiszen az emberi értelem korlátolt. Allah az egyetlen teremtő. Minden köszönet és ima csak Őt illeti. Egy hívő ember csak Hozzá imádkozik, és csak Tőle kér segítséget. Ha egy hívő bünt követ el, csak Tőle kér megbocsátást. Egy bűn csak Allah által nyerhet bocsánatot.


2. Hit az angyalokban: Minden muszlim hisz az angyalokban, akik Allah teremtményei. Az angyalok Allahhoz imádkoznak, és teljesítik Allah utasításait. Nem tudnak bűnre gondolni.


3.Hit a könyvekben, amelyeket Allah küldött: Habár az ember önmagától is megértheti Allah létezését;hogy megértse Allah utasításait, megtudja hogyan imádkozhat minden embernek szüksége van könyvekre, melyeket Allah küldött. 100 a könyvek közül csak papírként érkezett, és 4 közülük teljes könyv. Ez a 4 könyv melyeket Allah küldött: Zsoltárok könyve, Tóra, Evangélium és a Korán.


4. Hit a prófétákban: Egy muszlimnak hinnie kell valamenyi prófétában. Ha csak egyet is elutasít közülük, akkor nem lehet az iszlámban. Egy ember aki nem hisz Mózesben,vagy Jézusban, nem lehet hívő. A Koránban meg van írva, hogy ők próféták.


5. Hit a halál utáni életben: Allah, aki újból életre kelti a virágokat és a fákat a tél után, életre fogja kelteni az embereket is a haláluk után. Ez az Ő megbocsátása és egyben igazsága.


6. Hit a végzetben


Van egy facebook oldal is İszlám válaszok! Ott is sokat olvashatsz az iszlámról. Allah legyen a segítségedre...

2011. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább gyakorlati dolgok vezessenek, ne elvont vallási formulák.

Magyarországon jobbanf ogsz tudni érvényesülni, ha nem vagy muszlim. Ugyanakkor mind a keresztényeknél, mint a muszlimoknál vegyesházasság esetén az apa vallását volt felvenni mindig is.

2011. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2011. jan. 21. 18:21
 9/48 anonim ***** válasza:
45%
Ha édesapád muszlim, akkor te is muszlimnak születtél.
2011. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
39%

szerintem bőven elég, ha Istent választod. Erről a dologról pedig vannak nagyon szép leírások, amiknek nagyját szimbolikusan kell értelmezni, de van még valami, amit lehet szó szerint, egy magyarázat ez a modern embernek, hogy megérthesse mi az ember, mi a világ és mi Isten valójában. Ha érdekel ez a dolog, szólj nyugodtan és adom. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!