Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim akarok lenni. Hogy megy?

Pacaaa kérdése:

Muszlim akarok lenni. Hogy megy?

Figyelt kérdés

sziasztok.

13 éves lány vagyok..

nem "áttérni" szeretnék a muszlimra..Mert eddig nem is voltam vallásos. Anyukám kiskoromban megkeresztelt,apa beleegyezési nélkül,de én akkor voltam életemben először és utoljáraa templomban. Imádkozni sem tudok,és nemis hiszek a kereszténységben. Muszlim szeretnék lenni.. naponta 5x imádkozni. Szeretném csinálni a ramadant is.

Sajnos van pár dolog amivel még nem vagyok tisztában..és már nagyon sokszor utána kerestem ennek a dolognak a neten,de még nem találtam rá választ.

Páldául akkor nekemis arabul kell imádkoznom?

És mivel mindig csak azt látom hogy muzulmán férfiak imádkoznak,nemtudom hogy egy nőőnek is ugyanúgy kell imádkoznia? és mikor vállhatok hivatalosan is muszlimmá?


válaszokat előre köszönöm,és léccives csak akkor írjatok ha hozzá tudtok szólni a témához,és gyűlölködő kommentektől kérlek kíméljetek!


2011. jan. 24. 16:40
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
9%
ez kb annyira lehetséges, mint nem zsidó felmenőkkel zsidóvá válni... sőt.
2011. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 Bretso ***** válasza:

1. válaszoló? Miért is?


Kérdező, bemész a legközelebbi mecsetbe és megkérdezed mi a teendő, a kereszténységet pedig annyira ne kárhoztasd, Jézust, bár nem váltónak, prófétának a muzulmánok is elfogadják.

2011. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
26%

de "áttérni" szeretnél, mivel meg vagy keresztelkedve.. Ha meg imádkozni sem tudsz még keresztény szerint sem, szerinted mivel lesz könnyebb a muszlim napi 5? És nem gyűlölködtem, csupán állításokat fogalmaztam meg, ami számomra érthetetlen.


+ igen arabul kell imádkoznod.

2011. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
Magyarországon is vannak muszlim közösségek, de szerintem "hivatalosan" áttérni nem sok értelme van! Engem katolikusnak kereszteltek, de attól ismerem és szeretem a Tórát és a Koránt is! Egyetlen Isten van, élj aszerint, ne az emberek által kitalált csoportokat keresd! A Korán egyik fó parancsolata úgyis ez: Ne szakadjatok szét különálló közösségekre! És itt olvashatod: [link]
2011. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
35%

Akkor ahogy nézem, most ketten akarnak muszlimok lenni. Egy 21 éves lány, és te, egy 13 éves lány. :)


Én is muszlim vagyok, és szívesen segítek, de szerintem, ez már nem gyik.hu hoz tartozik.

2011. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
79%
Ha templomba nem teszed be a lábad, a mecsetbe hogy fogod, oda is ugyan úgy kell bemenni. Nem imádkozol, de nagyon akarsz 5x??? Hát imádkozzál! Nem tudsz, nem értesz valamit? Kérd Istentől, hogy mutassa meg, meglásd, ha hittel kéred, megadja neked a mennyei atyád! Mit akarsz? Kötődni egy közösséghez, amiről úgy látom, hogy fogalmad sincs, vagy hiszel és hinni akarsz, mert "Isten nem lakik kézzel csinált templomokban..." Istent keresed, vagy emberek parancsolatait akarod követni? Dönts... "Az igened legyen igen a nemed legyen nem"
2011. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
25%
Lépj be az Al-Kaida-ba
2011. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
15%
Fel lehet venni a muszlim hitet, csak nokent hihetetlen, hogy valaki ezt akarja...tudod, hogy mit akarsz vagy csak a kulsosegek alapjan itelted meg ezt a vallast? Most meg varj, 13 eves vagy...ha 5-7 ev mulva is ilyen vagyad van, akkor valositsd meg.
2011. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
92%

"csak nokent hihetetlen, hogy valaki ezt akarja"

A statisztikák alapalján több nő lesz muszlim, mint férfi!!!! Ezt jó tudni!

2011. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
68%
Johogy tobb no lesz muszlim, mint ferfi, mivel muszlim ferfi hazasodhat nem-muszlim novel es akkor a no atter a hitere. Ez forditva nem mukodik. Nekem is van egy ismerosom, aki muszlim ferjet valasztott es at kellett ternie.
2011. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!