Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kellene "ésszerűsíteni"...

Brain Storming kérdése:

Hogyan kellene "ésszerűsíteni" az egyházak állami támogatását vagy fenntartását?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kellene támogatni a vallási csoportokat az államnak közpénzeken?
2011. febr. 8. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kellene. Viszont ha az egyház állami feladatot lát el azt lehetne támogatni, pl. idősek gondozása, iskola, szociális munka stb...

A baj csak az, hogy sokaknak az se tetszik ha a hívek tartják el az egyházat, mert akkor meg "elveszik/kicsalják az emberek pénzét" Legalábbis az önfenntartó HIT Gyülivel kapcsolatban mindig ez a problémája sok ide írónak.

(Nem vagyok az említett felekezet tagja, csak mint ismert példát hoztam fel)

2011. febr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Ezt nem értem én se az egyház és az állam szét van választva elméletileg. A lakosság többségének nem kell az egyház.
2011. febr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
52%

Szerintem egy egyháznak, pártnak, vagy bármely olyan csoportosulásnak, amely egy közösséget egy meghatározható szempont alapján tart össze akkor van létjogosultsága, ha van annyi támogatója, hogy képes legyen fennmaradni.

Támogatással, önkéntes munkával, adománnyal kéne üzemeljenek - és semmiféle állami támogatást nem kellene kapjanak.

Más kérdés, ha ezek az intézmények közfeladatot is ellátnak, de ez esetben ezt a feladatot kéne támogatni, és nem a fenntartót!

2011. febr. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jut eszembe:


[link]

2011. febr. 8. 02:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos nálunk ez működik. Nem fogadunk el az államtól támogatást, az egyházunkat a hívek tartják el. Országosan mintegy 1600 megkeresztelt taggal működünk, ehhez jönnek a gyermekek és a barátkozók, akik még nem tagok.


Tizedrendszerben adakozunk, és ezen felül még különböző célokra. Van iskolánk, könyvkiadónk, gyermekfalunk, ahol önkéntes szülők volt államilag gondozott gyermekeket nevelnek, van örgeotthonunk, hajléktalan szállónk.


Ezen felül rendszeresen tartunk ismeretterjesztő előadásokat bibliai témákban, egészséges életmódra nevelő alkalmakat, hogy segítsünk az embereknek megtanulni a helyes életmód alapjait.


Én úgy gondolom lehet így is csinálni, nem szükséges a függés az államtól.


Üdv. Péter

2011. febr. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pl megszüntetni!

a karitatív tevékenységekre külön kasszát létrehozni, mert nem csak az egyházaknak vannak karitatív szervezeteik!

2011. febr. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

02:39


Ez így korrektnek tűnik, azonban van így is egy hatalmas "bibi" vele: ideológiailag és világnézetileg bemerevedett generációt nevel ki. Felteszem nem nagyon van az így felnevelődött gyerekek között közösséget elhagyó.


A gazdasági elkülönültség vhol egyenesen átmegy belterjességbe - ha úgy vesszük, aki ennek a "gazdasági közösségnek" a része, annak a létfenntartását is meghatározza a világnézete, és viszont, merthát a közösség anyagilag is érdekelt, h a híveknek legyen miből adakozni - így alakulnak ki a világnézetileg zárt gazdasági közösségek, ahová csak a világnézeti elkötelezettséggel lehet bejutni dolgozóként, és a külső munka egyben a közösséghez való kapcsolat gyengüléseként is értelmezhető...


Kérdés még, h világnézeti közösségek kell-e, h gazdasági közösségként is működjenek.

2011. febr. 8. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg fogsz lepődni. Sajnos a gyermekek jelentős része a felnőttkorban nem csatlakozik a közösséghez. Mivel nálunk tudatos választáson alapulú felnőttkeresztség van, így a gyermekek felnőttként választhatnak.


Isten soha nem alkalmaz kényszert. Az sem igaz, hogy nincsenek külsősök, logikusan több a közösségben dolgozók között a tagok aránya, de nincs egészségtelen belterjesség. Talán a legjobb példa az egészségügyi misszió, itt a legnagyobb a nyitottság kifelé, mert hála Istennek sok az egészségtudatos ember. Van olyan újságunk: a nyitott szemmel, amit igen sokan olvasnak, és ennek szerkesztésében is sok külsős vesz részt.


Üdv. Péter

2011. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező igazán nem tudom mit is akarsz. Ellenzed az egyházak állami támogatását ez ok.

Ezek után leírnak egy olyan közösséget ami önfenntartó -jelzem én is ilyenbe járok, csak más felekezetbe mint Péter - akkor az se jó.

Kicsit olyan érzésem van ettől, hogy magával az egyház létével van bajod csak nem mondod ki nyíltan.

Szerintem ha nekem fontos a gyülekezetem akkor áldozok az anyagi fenntartására, de ebbe nincs joga senkinek beleszólni.

2011. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!