Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent valósan, feltétel...

Mit jelent valósan, feltétel nélkül szeretni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hogy akkor is szeretsz valakit, ha rosszat tesz. Tudod, hogy hibázott, érted és érzed, mégis szereted, mert látod benne a jót is, épp ezért meg tudsz neki bocsátani.
2011. febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Feltétel nélkül... Ennyire ne legyünk naivak. Az anya például feltétel nélkül szereti a gyerekét, vagy mégsem. Mégsem: azért szereti mert az ő gyereke.

Ha szeretünk valamit, valakit annak midig van valami oka.

Feltétel nélkül, csak az Isten szeret.

2011. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

"Feltétel nélkül csak az Isten szeret"

És az újjászületett keresztény,ha megérti az Igét.

Róma 5.5.b....mert az Istennek szerelme(agapé) kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.

A keresztények képesek az Isteni fajta szeretetre a biblia alapján.Dicsőség Istennek!

2011. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Vallási értelemben is talán az az értelmezés ide a legmegfelelőbb, hogy képes vagy, képesnek kell lenned leválasztani az emebert, embereket a hibáikról, bűneikről. Tehát nem azért szereted, mert éppen tökéletes vagy jó, hanem önmagáért. A hibáival, bűneivel kapcsolatban lehetnek problémáid, azt lehet nem szeretni, de az embert önmagában szereted!
2011. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Tudom, hogy úgysem fogod elhinni, de én többnyire feltétel nélkül szeretem az embereket. Miért? Passz. Talán mert akarom bennük meglátni a jót, ezért sikerül is, és ha valakiben ott a jó, akkor megszeretem érte, és hiába vannak rossz tulajdonságai is, a jóra koncentrálok.

Igaz, erre mások azt mondják, csak naiv vagyok. Nem baj, én attól még boldognak érzem magam ettől.

2011. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Feltétel nélkül? ha az életed árán is megóvod őt, az már feltétel nélküli szeretet. Tavaly volt, hogy egy apa beugrott a folyóba a gyereke után. a srácot kitudta dobni, ő ottmaradt... mi ez ha nem feltétel nélküli szeretet?


Egyébként sokan pampognak ezt bárki megtenné, nem nem tenné meg ismertem olyat aki végignézte, hogy az anyja megfullad mert "úgysem tudom kihozni, nem vagyok vizimentő" na róla nem hiszem el, hogy feltétel nélkül szerette.

2011. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:44



Akkor teszem azt kérek tőled így ismeretlenül 15000 ft-t mert hatalmas szükségem lenne rá (és tényleg így van mert hó végéig már nincs csak 4000 forintom) akkor kapok?

na ugye hogy nem. pedig még vissza is adnám.

2011. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Akkor teszem azt kérek tőled így ismeretlenül 15000 ft-t mert hatalmas szükségem lenne rá (és tényleg így van mert hó végéig már nincs csak 4000 forintom) akkor kapok?

na ugye hogy nem. pedig még vissza is adnám."


Kiforgatod az egészet, a keresztény nem hülye; és nem feladata eszeveszetten gyakorolni a bőkezűséget, nagylelkűséget. A kapzsiság a bűn, és nem az, ha megfontolod kinek segítesz, lehetőségeid szerint.

2011. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az apa egy idegen gyerekéért már nem biztos, hogy beugrott volna, ha ezzel magát is életveszélybe sodorná.

Mindennek van feltétele. A legtöbb anya és apa életét adná a saját gyerekéért, de máséért igen ritkán, mert az nem érdeke.

Ha valaki "szeret" minden embert, azt sem érdek nélkül teszi, hanem azért, mert viszont szeretetet remél, és mit ahogy egy előző hozzászóló írta ettől jobban érzi magát. Tehát itt az érdek.

2011. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 yuda ***** válasza:
Azt jelenti mindegy mit csinál, vagy mond az illető-akkor is szereti. Pl. kiderül meleg a fia, és nem érdekli...
2011. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!