Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A melegek is a menybe jutnak?...

A melegek is a menybe jutnak? Vagy megszűnnek létezni ahogy az atya mondta a szakkörön?

Figyelt kérdés
most nagyon le vagyok verve, mert beteg vagyok, vagy nem tudom, reggel még nem voltam az, de most hőemelkedésem van. egész nap lótottam futottam, alig ettem, annyit gyalogoltam, mozogtam amennyit egy héten nem, és ezt egyszerre. nagyon remélem ez a bajom. hipochonder vagyok és félek, de a legjobban attól ha meghalok akkor eltűnök, vagy a pokolba kerülök a melegségem miatt. A hitem Istenben nagyon kicsi, szinte elenyésző, de így még a maradék is elvész. mellesleg nem tudtok tanácsot adni hogyan lehetne hinni? Annyira unrealisztikus a vallás, hogy képtelen vagyok:(
2011. márc. 4. 23:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Az jut a Mennybe, akor jó ember :) Istent nem érdekli, hogy meleg vagy. Legalábbis azt az Istent, akiben én hiszek, azt nem érdekli :) Egyébként meg szerintem ágyban a helyed! Esetleg lefekvés előtt ehetnél valamit...
2011. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
32%

nincs olyan hely hogy menny. isten se létezik.

nabumm.

2011. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
képtelen vagyok aludni, mert halálfélelmem van...:(
2011. márc. 4. 23:47
 4/32 anonim válasza:

Az Isten tema a legvitatottabb a vilagon

neha hiszekbenn e neha nem

de a biblia semmi jot nem ir a melegkrol

2011. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
51%

Az Atya a szakkörön ugye még sosem mondta ezt a mondatot? :"Mindannyian Istenek vagytok, a fenségesnek fiai mindahányan!" Ugye tudod, hogy ki mondta ezt? Nem akárki volt ő a világunkban.

Ha gondolod írj nekem.Szivesen segítek. Én már túl vagyok ezeken a dolgokon. Ugyanabban a cipőben járok én is mint te.

Ami a lényeg, hogy ne aggódj semmiképp! Nem fogsz elenyészni. Sőt, ha megérted a világ működését, minden napod csoda lesz, és szinte örülni fogsz annak, hogy különleges vagy. De a világ működését, nem az Atya elvtárs fogja neked elmagyarázni hidd el nekem.

A többi a te döntésed...

Ja és egyél rendesen!!! :)

2011. márc. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

A biblia egy ókorból itt ragadt törvénykönyv/életviteli tanácsadó. Akkoriban könnyebb volt mennyel meg pokollal ijesztgetve rávenni az embereket arra, hogy úgy éljenek, ahogy az elöljáró jónak látta. Azért írták bele a buzulás tilalmát, mert 1. aggódtak, hogy kihal a kiválasztott nép, ha nem szaporodik mindenki (ószövetség, zsidók), 2. az análszex akkoriban nem volt a legegészségesebb dolgok egyike (ma sem az, ha rosszul csinálják). Ha hiszel Istenben, tedd, de ne gondold, hogy halálod után egy ősöreg társadalmi berendezkedést kiszolgáló szabálykönyv (amelyet mellesleg az összes felekezet máshogy értelmez) alapján fog majd Téged megítélni.


Mellesleg a hipochonderség sztem nagy gáz. Mindig gondolj arra, hogy szerfelett ritkán szoktak fiatal, egészséges emberek összeesni és meghalni. Próbálj meg kevesebbet figyelni a saját testedre, és többet a környezetedre. Esetleg ha teheted, menj pszichológushoz, esetleg ha az iskoládban van mentálhigiéniás szakember vagy iskolapszichológus, akkor hozzá.

2011. márc. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

áhh most nem idézem, de ahogy fejből megy:

"a melegek jelen voltak a vallási vezetők (főpapok) és a legjobb, a saját életüket a önfeláldozó katonák között..." és sok mindnen a homoszexualitásról a Dűne Istencsászárában de nem ezért jó könyv, csak van benne egy ilyen kis morális rész :)

egyébként komoly ember vagy azok alapján amit írtál:

hiszel - de csak kicsit. (miért, miben hiszel? mert mondták??? cöhh vicces, önálló gondolatod nem sok van mi?)

halálfélelmed van - 8-10 évesen lehet nekem is volt, de lehet csak 6 évesen, ahogy otthon feküdtem. de valahogy nem tudol elképzelni, hogy Te sokkal idősebb lennél.

hajajj.. milyen félelmed lenne akkor, ha kést szegeznének a torkodnak egy aluljáróban? ::/ én ezt nem értem a gyenge emberekben, ha minden nap paráznak valamitől, akkor mit csinálnak ha egy Veszély elé kerülnek? mondjuk én megőrülök, és elkezdek mészárolni. beteg példa, de mit tennél? állnál és félnéd a halálod? hát eljönne mert x sok éve arra edzem magam hogy lehet Isten fő teremtményét elpusztítani, de nem rólam van szó, hanem Te mit csinálnál? nem vágom miért nem lehet igazi férfiként viselkedni, és ez nem attól függ hogy kihez vonzódsz.

ne légy szerencsétlen és hipochonder (tudom nehéz változni, de ebben legalább lenne kihívás)

2011. márc. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom hogy vagytok vele, én mint meleg inkább egyészek el csendben, békével minthogy az örökkévalóságig üljek a mennyben összezárva egy csomó homofób szentfazékkal.

Épp elég hallgatni a Biblia félremagyarázásukat ebben az éltben, ha lehet választani bárhova, csak ezek mellé ne kerüljek.

2011. márc. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
Tudhatnád, csak a katolikus papoknak lehet homoerotikus kapcsolatuk, de nekik is csak a ministráns fiúkkal!
2011. márc. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Ne a vallasokra figyelj, es ne a menyre es pokolra osszpontosits.

A 10 parancsolatra figyelj, mivel a szeretet a legfontosabb, es a cselekedet.

Az, Aki "meleg", de oszinte szeretetben el, meg nem jelenti azt, hogy bunt kovetett el, mivel nem art a felebaratjanak.

2011. márc. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!