Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért mondják...

Az ateisták miért mondják gyakran, hogy "jaj, istenem"?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez? Nem egyszer találkoztam már ezzel.

2011. márc. 8. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran? Szerintem semmivel se gyakrabban mint bárki más. :P És pontosan ugyanazért mondják mint bárki más.

Mert ezt a szokás mondani bizonyos helyzetekben (pl. amikor valaki az agyunkra megy a hülye kérdéseivel.), tehát megszokásból. Pont ugyanabból az okból amiért azt mondjuk tüsszentésnél, hogy "egészségedre".... mert azt tanultuk (láttuk példákban), hogy ezt így kell és kész. :/

2011. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem másokhoz képest gyakran, hanem a saját álláspontjukhoz képest. Nullánál többször. Amúgy értem, hogy ilyenkor nem is gondol bele az adott ember...
2011. márc. 8. 11:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok hívő, ettől függetlenül szoktam használni, mert szeretem a régies formákat.


És inkább mondom, hogy "jaj istenem", semmint, hogy káromkodjak :)

2011. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerint úgy tartod, hogy amiben nem hisz az ember azt nem is tudja emlegetni? Ehhh... tehát szerinted hisznek az emberek:


A "rézf@szú bagoly"-ban

A "lapos guta"-ban

A "télapó"-ban (elvégre ha nem hinnének miért emlegetnék a gyerekeiknek?)

stb.


Sőt tudatosan hazudni sem tudnak.


Azt hiszem megállapíthatom, hogy az alapfeltevésed nem állja ki a valóság próbáját! ;D

2011. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Amikor valaki nagyon megdöbben, elcsodálkozik, akkor azt mondja, hogy "Atyaúristen!" Ilyenkor sem a szó vallási eredetére gondolnak. Vannak olyan, gyermekkorban már belénk rögzült kifejezések, amik régen elváltak az eredeti jelentésüktől.
2011. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is mondom,hogy cseszd meg, pedig nem gondolom szó szerint.

Ezek csak mondások

2011. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A keresztények is használnak pogány korból megmaradt varázslásokat. Amikor azt mondod hogy 'ha neadjisten nyerek a lottón' akkor arra a hiedelemre utalsz hogy körülvesznek minket a gonosz szellemek és ha hangosan kimondod a kívánságodat akkor ellenedre fordítják.
2011. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez pont olyan, mint a "b*ssza meg!". Érted?
2011. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szedtevetteteremtette kicsit hosszú, de lárifári!:SD
2011. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi a 3.parancsolat?
2011. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!