Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka, hogy az USA-ban...

Mi az oka, hogy az USA-ban nagyobb a vallásosság mint Európában; mikor a kereszténység itt volt a legjelentősebb eredetileg?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen, ha az USA ÉK-i és a NY-i part metropoliszait levágnánk, akkor még szembetűnőbbek az arányok. Az USA-ban sokkal több templom van, és a rendszeresen templomba járók aránya is sokkal nagyobb (statisztika+ személyes tapasztalat is).


Itt Európában ezzel ellentétben az ateizmus is nagyon nyílt és nagyon teret nyert; a megkeresztelkedettek nagy része is elcsatangol. Magyarország pont ilyen!! (Jó itt Európában is vannak kivételek pl Lengyelo, D-Európában is). De pl németeknél is már csak az öreg mamik járnak templomba.


(Nem a vakvilágba beszélek, sok embert ismerek, jártam több helyen és sokat olvasok a témáról, de valahogy mindig megakadok ezen)


2011. márc. 8. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is ezt figyeltem meg. sztem itt Európában a legelterjedtebb vallás a katolikus, ami hát nem éppen hiteles(utóbbi idők botrányai, nem biblikus szokások), az emberek pedig nem is gondolnak arra hogy van más lehetőség. A többi egyházat is vele azonosítják be.

Az amerikai egyházak többsége protestáns (baptista, református, metodista stb.)

2011. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a törvények, az állami szervek is erre törekednek.


Itt egy angol szöveg (ha valakit érdekel):


[link]


[link] (számadatok durvák)


Szerintem elszomorító... Meg a legtöbb ateista itt Európában nem megfontolt, értelmes döntést hozott; hanem ----- bele az egészbe..

2011. márc. 8. 19:55
 3/22 anonim ***** válasza:
hát ja durva.. hogy érted azt hogy nem jó döntést hoztak?
2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Bazira ráérnek ilyen marhaságra.Próbálnának itt éni minimál béren.
2011. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az amerikai kereszténység sokkal "fogyaszthatóbb" (nem a legjobb szó rá, de most nem jut eszembe jobb), mint az európai, történelmi kereszténység. Az itthoni Hitgyülekezet elég sok mindent átvett az óceán túloldaláról, nem véletlen, hogy ilyen sikeres.
2011. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt az USA-ban egyszerűbbek az emberek(és akkor még szépen fogalmaztam), és ha jól tudom az evolúciót nem is taníthatják az iskolákban. Másrészt - nem hivatalosan - magas posztot ateista nem is tölthet ott be a kormányban.


"Szerintem elszomorító... Meg a legtöbb ateista itt Európában nem megfontolt, értelmes döntést hozott; hanem ----- bele az egészbe.."

Ezt hogy érted? Miért elszomorító? A vallás mindenki személyes ügye kell(ene), hogy legyen. Ott pedig ha nem is nyíltan - szekularizmus - mindent meghatároz. Hogy példát is mondjak: az őssejtkutatások leállítása Bush alatt, abortusz tiltása Bush alatt (ja ez egy jó sztori, hogy az anyja mutatott neki egy halott magzatot és annak hatására), meg az, hogy keresztesháborút hírdetett a Közel-Keleten.

Szerintem írtó manipulatív dolog, a Pápa csak úgy elszólja magát, hogy az óvszer bűn, rontva ezzel az afrikai szerencsétlenek sorsán.

2011. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Ezt hogy érted? Miért elszomorító?"


Mert a legtöbben nem képtelenek felfogni a vallást/hitet, hanem csak a saját önző érdekeik után mennek, élvezethajhász, kapzsi, erkölcstelen módon élik (le) az életüket. Az egy töredéke az embereknek, akik a tudományra alapozva, átgondolás után vetik el.


Mondjuk sok mindennel így vannak az emberek (politikát se gondolja végig a többség; vagy nem meggondolás után szavaz... de ezt itt inkább ne..)lézengenek kiégve, megcsömörlött, reménytelen kósza létben.


Aki a minimálbérrel jött, az nézze meg NY-Európát, amint látod a vallás nem luxus, nem pénz kérdése!

2011. márc. 8. 21:23
 8/22 A kérdező kommentje:

"az USA-ban egyszerűbbek az emberek(és akkor még szépen fogalmaztam)"


Na jó, ez a legundorítóbb, mikor kezdődik a magyarkodás, a nagy szellemi fölény villogtatása... De nem tudom hol élsz, de az átlagmagyar semmiben sem különb. Itt sincs nagyobb szellemi igényesség, nézz körül. Sőt az együttműködés-készség, tisztaságra való igény terén gyengélkedik is a magyarság. És hiába magoltatják az évszámokat, adatokat; nem eredményes. Nem szólom le a magyar népet, de ez a felsőbbrendűségérzet megalapozatlan.

2011. márc. 8. 21:30
 9/22 A kérdező kommentje:

"őssejtkutatások leállítása Bush alatt, abortusz tiltása Bush alatt"


ezzel sokan egyet is értünk, mert etikátlan mind a kettő! tudom jön a magyarázat, hogy az embrió nem ember -.-


(de inkább a főkérdésről tárgyaljunk, az őssejtkutatás és a többiről egy új kérdést illene nyitni, meg összezavarodna az egész)


Szóval inkább az okokról gondolkozzunk.

2011. márc. 8. 21:37
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van egy olyan meglátásom (bár lehet h ezzel a véleményemmel egyedül vagyok), hogy az USA a többi országnak egészen mást adagol, mint amit saját magának.


Nézd meg pl. a fegyvertartási szabályokat. Az USA-ban jóval szabadabban lehet tartani fegyvert, mint mondjuk Európában, Nyugat-Európát is beleértve, főleg Nagy-Britanniát. De mondhattam volna más példát is. Nem akarok politikai vitát kezdeni, de szerintem a liberalizmus bizonyos részei is ilyenek. Amerika megy és terjeszti a világban, vívja a "nagy keresztesháborút", de önmaga egyáltalán nem olyan liberális, mint amit hirdet.

Vagy ott vannak az emberi jogok. Mindenhol az a propaganda, hogy az emberi jogok sérthetetlenek, de nézd meg Guantanamót! Vagy akár mondhattam volna azt is, hogy az átlag amerikai rendőr nem problémázik azon, ha egy feketét le kell lőni. Ugyanez mondjuk nálunk egy romával kapcsolatban elképzelhetetlen volna.

Na hogy ezt a sok példát miért mondtam? Szerintem az USA a vallással is valahogy így van. Ugye Kelet-Európában egyértelmű, hogy miért nem nagy a vallásosság (kommunizmus 50 éve). Ez viszont nem magyarázza meg, hogy Nyugat-Európában is miért alacsony a vallásosak száma. Na szerintem pont ezért, valahogy a liberális vagy abból kinőtt ideológiák jobban gyökeret vertek Európában, mint Amerikában.

Nehéz igazából megfogalmazni, kicsit úgy néz ki, mintha a mai Nyugat-Európa a vallás terén a francia forradalom örököse lenne, az USA viszont egyáltalán nem, sokkal inkább az angol puritanizmusé.

2011. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!