Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok vallásos ember miért...

Sok vallásos ember miért hiszi azt, hogy aki nem hívő, az rossz?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam itt egy kérdést, hogy aki nem vallásos, az miért viselkedik helyesen? Mi motiválja? Érdekes válaszok születtek, főleg a kérdezőtől.

Miért ennyire nehéz elképzelni, hogy valaki nem hívő, de attól még nem akar gyilkolni, másokba belerúgni, szívesen segítenek az időseken, betegeken, stb.?

Nekem személy szerint rosszul esne, ha bántanám az embereket testileg-lelkileg, ehhez nem kell semmilyen vallás az életembe.


(nem szeretnék kemény vitát gerjeszteni, csak érdekel)


2011. márc. 15. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fordítsuk meg: miért hiszi sok nem vallásos ember, hogy aki vallásos, az mind begyepesedett, gondolkodásra képtelen és álszent?

A válasz mindkét kérdésre az, hogy általánosítanak. Ez van, ilyen az emberi természet.

2011. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A két dolog nem függ szorosan egymástól, tehát nem közvetlen feltétele a két dolog az egymásnak. Másrészt még az ateista erkölcsiségnek is a fundamentuma alapvető Isteni természeti törvényszerűségek; A hit ennél sokkal többet jelent, bár erkölcsiség nélkül halott.


Másrészt az ízlésekről... Országunk mostani közönye az ateizmus/agnoszticizmus, a második világháború előtt meg kötelező vallásgyakorlat volt, mindegy hol, csak legyen.

2011. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Linkelnéd azt a kérdést? Kíváncsi vagyok.
2011. márc. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Ezt már egy másik kérdés kapcsán leírtam, de bemásolom ide, ezzel a kérdéssel kapcsolatban meg annyit, hogy aki keresztény NEM ítélhet senkit és NEM útálhat senkit, mert Istené az ítélet és Krisztust követve szeretnie kell az ellenségeit is. A szeretet viszont nem azt jelenti, hogy elnéz hibákat, hanem szóvá teszi, de nem gyűlöl.


"Én csak azt nem értem, hogy engem a legkevésbé sem érdekel a gasztronómia, így nem hogy nem írok abba a témába, de meg sem nyitom azt az oldalt. Éppen így vagyok a népszokásokkal, autókkal, sporttal. És egyikbe sem írok.


Ha Ti megrögzött ateisták vagytok, akik megtagadnak minden Istennel kapcsolatos írásokat, bizonyságokat, egészségetekre. Nem jól teszitek, de mit tudok tenni, a Ti dolgotok.

Nem azért írtok sem a vallás, sem a valláskritikai oldalra, mert érdekel Titeket valami, és érdeklődve megkérdezitek, hanem, hogy kötekedjetek, feszültséget szítsatok. Akkor most mi nem szeretjük az ateistákat, vagy Ti nem szeretitek a vallásos embereket?"


"Addig nem nyugszotok, míg a hitünkből kifordúlva ki nem jelentenénk, hogy nektek van igazatok. Ezt régebben inkvizíciónak hívták. Addig csesztették az embert, míg vissza nem vonta a tanait. Inkvizitorok vagytok, akik addig szapultok minket, míg le nem tagadjuk az állításainkat. Vannak természettudományos rovatok, ott bizonygassátok az evolúviótanaitokat, fejlődéstan elméleteteket a tudományos téziseket. Én oda nem írok, mert nem értek egyet azokkal a tanításokkal.

Szép napot!:)"

2011. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1) Mert hiszi, hogy az erkölcsi értékeket az Ő istene adta az emberiségnek. Így nem tudja elképzelni, hogy a vallásán kívül bárkinek legyen (a megengedőbbek elismerik, hogy más vallások is taníthatnak erkölcsi elveket... de még ezeknél is megfigyeltem egy "de a miénk jobb" hozzáállást).


2) Nem fér némelyik a fejébe, hogy büntetéssel fenyegetőzés illetve jutalom kilátásba helyezése nélkül miért tartanának be az emberek bármilyen együttélési elvet. (Ugyanennek ateista változata az "emeljük a büntetési tételeket az egekbe" mozgalom. :P )

2011. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Vannak természettudományos rovatok, ott bizonygassátok az evolúviótanaitokat, fejlődéstan elméleteteket a tudományos téziseket. Én oda nem írok, mert nem értek egyet azokkal a tanításokkal.


Elég sötét az, aki a tudományos, bizonyított tényekkel "nem ért egyet". Milyen hívő vagy te, ha nem látod meg Istent ennek a logikusan felépített világnak minden molekulájában? Ha kicsit jobban figyelnél, bizony észrevennéd őt a tudományokban is, nem csak a templomban.

2011. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az 08:16-as megint.


Ehh az 1)-es pontomból kifelejtettem azt amelyik hiszi, hogy lehet a saját vallásán kívül másnak is erkölcsi elve, de az az Ő istenétől jövő isteni természetből származik. Tehát az Ő vallásán kívül is lehetnek jó emberek, csak szegény bolond tagadásban él. :D

2011. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mert képtelenek túllépni a saját maguk álltal alkotott/választott korlátaikon.így más embereket is csak a saját látókörükből néznek.ez leginkább a megrögzött vallásosokra jellemző,ugyanis minél inkább azonosul valaki valamivel,annál inkább intoleránssá válik,kizárja azokat a nézőpontokat,amik nem illenek bele az saját életfelfogásába.

Hozzáteszem,az általánosítást,nem tartom helyesnek.

2011. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne kedves Kérdező, ha az állításodat esetleg valamivel alátámasztanád. Nem hiszem, hogy a hívők többsége azt gondolná az ateistákról, hogy rossz emberek. Viszont egyre több olyan kiírt kérdéssel találkozom, amiben az ateisták provokálják a hívőket. Nem tudom, hogy miért zavar bárkit is, ha valaki hisz Istenben.
2011. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

08:21-es!

Bizony meglátom a természetben Istent, de nem a tudományokban. Számotokra lehet, hogy bizonyítva van, hogy találnak egy disznócsontdarabkát, és rögtön felrajzolják az ősembert, majd a feleségét is. Kihalnak a dínók egy meteortól, de hoppá, abból lesznek a madarak. Ezek nekem éppúgy nem jönnek be, mint nektek a Biblia.

Veled ellentétben nem mondom rád, hogy sötét vagy. Nem vagy semmivel kevesebb, sem több nálam, vagy bárki másnál.

A templommal kapcsolatban ott a katolikus egyház van, és nem Isten. Hogy Lukácstól idézzek: "Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van."

Isten nem lakik kézzel csinált templomokban, ahogy a Biblia is többször írja.

Ne keverd a keresztény embert a katolikus emberrel. Attól még, hogy a pápa elfogadja az evolúciót, azt keresztény embert nem nagyon érdekli. A kedves pápa csak azt felejti el a Bibliából, hogy ha volt evolúció, akkor nem az ember hozta be a halált a világba, tehát, nem a mi bűnünk, akkor minek nekünk megváltó? De ezekebe a dolgokba ne menjünk bele, mert szerintem nem vagy szentírás olvasó ember, tehát nehéz lenne az egészet elmagyarázni.


Van egy kedves, bár kicsit csúsztatott példám Istenre és a tudományra.

Képzelj el egy anyukát, aki mivel nagyon szereti a kisfiát és tudja, hogy nagyon szereti a csokitortát, hát csinál egyet neki. Mi kell hozzá? Sütő, fakanál, csoki, liszt, tepsi, tojás, víz, meg a fene sem tudja még mi minden.

Összekeveri, beteszi a sütőbe.

Jön a kémikus, az egész életét arra szenteli, hogy levezesse ezt a csodálatos folyamatot, ami az élesztővel, vízzel tojással, szénhidráttal történik.

Jön a elektromérnök és a villamosmérnök, vizsálják a sütőt az áram miképpen alakul át hőenergiává....stb

És még jönnek minden felől hozzáértő okos emberek vizsgálni a hozzávalókat, berendezéseket.

Majd jön a kisfiú kisöccse és megkérdezi az anyukáját, hogy mama, mit csinálsz?

Az anyukája meg azt mondja, hogy csokis tortát a bátyádnak, mert nagyon szereti, és én is nagyon szeretem őt....

Látta-e a sok mérnök, hogy mi készűl itt? Nem.

És mit gondol az anyuka, miután megkapta a tortát a kisfiú, nemhogy megköszönné az anyukájának, vagy átölelné, nem. Elkezdi csodálni a kémiai folyamatot, ami a tésztát "öszeállította", az elektromos sütőt, ami a hőt előállította....

Nem a legjobb példa, tudom, de nekem ez a véleményem a tudományokról. Lehet, sokszor tévednek, nehezen vallják be, lehet sokszor fontos, hogy legyenek, sok-sok ember az egész életüket rááldozzák, de ha meg nem kérdezik azt, aki a tortát csinálja, soha nem fogják megtudni, hogy mi készűl itt.


Sziasztok

2011. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!