Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt megengedheti magának egy...

Ezt megengedheti magának egy Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Érdekes helyzet az enyém, mert összejöttem egy sráccal és csak később vallotta be a vallását. Akkor már szakítottunk is vagy 2szer de mindig összejötütnk újra mert nem bírtuk egymás nélkül. Hozzáteszem, sokszor ő provokálta ki az újrekezdsét, mondván hogy szeret és mindig is szeretni fog.Nagyon zavar a kapcsolatban hogy az utcán nem foghatjuk meg egymás kezét, és persze hogy a családja nem fogad el így titokban kell találkozunk. Most pedig a kérdésemre visszatérve: nemrég lefeküdtünk, neki ez volt az első. Egyáltalán nincs lelkiismeretfurdallása, sőt hangoztatja hogy jó volt velem és meg szeretné máskor is ismételni. Emellett cigizik is néha-néha. Tudom hogy náluk ezeket nem lehet, mert tiltja a vallás. Ma megint mélypontra kerültem mert az agymosott anyja nem engedte el hozzánk. Én tudom hogy reálisan nézve nincs jövője a kapcsolatnak, mert én biztos nem fogom felvenni a vallást. Ő meg azért ragaszkodik a nézeteihez, mégis ebben nőtt fel. Komolyan olyan nehéz az egész. Nem tudom őt otthagyni mert szeretem nagyon. Valami olyat hallottam egy másik tanútól, hogyha a tag nem bánja meg a tettét szívből akkor ki is közösíthetik a gyülekeztből. És sajnos ennek már híre ment egy másik tanúhoz. Most mit tegyek?
2011. márc. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
55%

Vagy megtérsz, és azt gondolod, hogy tényleg isten teremtette az élővilágot így együtt örülsz velük, hogy tagadhatjátok a tudományt,

vagy evolucionista maradsz, és mosolyogsz rajtuk. (de csak diszkréten, mert az efféle fanatikusok nem túl liberálisak)

Ha bármelyik elképzeléssel együtt tudsz élni a szerelemért, javaslom a kapcsolatot.

Legyenek gyerekeitek is, de ott neked külön harc lesz majd, hogy széles látókörűnek neveld fel őket.

(persze addigra el leszel kötelezve az egyik vagy másik nézetnek)

2011. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg elég nehéz helyzet, szerintem itt az első döntés az övé: Téged választ, vagy a vallását. Ha az utóbbi mellett dönt, akkor a legjobb, ha elengeded. Függetlenül attól, hogy ő most "bűnt" követett-e el, vagy sem. Egy vallás gyakorlása az egész életre kihat, ha nem egyezik a világnézetetek, abból sok jó nem sülhet ki.


Nos, én nem vagyok jehovás. Ha nagy ritkán összefutok velük, igyekszem udvariasan lerendezni az ügyet - egy-két apokrif írással előhozakodok, és akkor hamar belátják, hogy nekem másféle elképzeléseim vannak.

Ezt csak arra-föl mondom, hogy nem tuti biztos a válaszom.

2011. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 Tom Benko ***** válasza:
49%

Sajnos ez ilyen. Egyetértek a fentebbi kommentelővel, választania kell.

Zárójelben megjegyezném, hogy igen súlyos pofátlanságnak tartom, ha bármilyen vallás is ilyen mélyen az ember magánéletébe nyúlhat.

2011. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
Ez nem a te lovad !!!
2011. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 valakiakitnemismersz ***** válasza:
engem is próbáltak "megtéríteni" kereszténynek vallom magam igazából de nem nagyon érdekel a vallás na szóval a történet annyi volt hogy jött volna téríteni mondtam egy Ave Satan-t és már szaladt is xD.Amúgy ha vallásért ott hagy egy kőbunkó,betyepesedett tökfej.(nem vagyok diabolista félre ne értsenek csak könnyű vele lerázni őket.) 14/f
2011. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
28%
sajnálom a srácot, hogy ilyen agymosott szülei vannak.
2011. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
8%

Ezt írod: "Agymosott anyja"


Te ki vagy? Kinek képzeled magad? Ha valaki betartja a vallása szabályait az agymosott? Te gondolkozol? Ha nem tartaná be, akkor lenne okod bántani, mert akkor azt mondhatnád rá, hogy képmutató vagy kétszínű. Tudod, mint annyi katolikus vagy zsidó. Hogy kellene viselkednie az anyjának? Úgy mint Madonnának, a valamikori nagy katolikusnak: teleaggatja magát kereszttel, aztán a színpadon felnőttek és gyerekek előtt maszturbál meg káromkodik? Te meg agymosottnak nevezed azt, aki betartja a Biblia szavait?

Te se lehetsz semmi.

2011. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te is csak Tanú lehetsz:) de a rosszabbik fajta
2011. márc. 17. 23:29
 9/55 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó...


Aki többre tartja a vallását a fia boldogságtól azt bizony joggal nevezhetjük "agymosott" nak:)

2011. márc. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 Kései Sirató ***** válasza:
A helyzet a következő: ő nem ragaszkodik annyira a nézeteihez, pedig ebben nőtt fel, mégis cigizik, szexuális életet él, habár nem házas, lehet, hogy te vagy az, aki kinyitja a szemét.
2011. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!