Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az olyan papokró...

Mit gondoltok az olyan papokról, akik nem feltétlenül egyházi, lelki élethez kötött életviteli tanácsokat is adnak és egyes esetekben szekurális értelemben vett logikus gondolkodásra bíztatnak?

Figyelt kérdés
Nemrég háttérrádiózás közben valami műsor közben sikerült bekapcsolnom a rádiót és egy pap beszélt arról, hogy a mostani jobboldali, nemzeti nézetű embereknek nem ártana logikusabban és tudományosabban gondolkodni, mert ész nélküli előrenyomulással nem lehet nemzeti gondolkodónak, hazafinak lenni és a mostani jobbikos és hungarista fiataloknak példát kéne venni Petőfiékről és Széchenyiről akik egyszerre voltak racionális gondolkodó emberek és hazafik.
2011. márc. 31. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, h attól, hogy valaki pap még lehet másról is véleménye. Tulajdonképpen a keresztényeknek a politikában éppúgy mint a médiában képviseltetniük kellene magukat.
2011. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt a kereszténység nem mond ellent a logikának, másrészt ha megkérdezhetnek bármiről egy tanárt, művészt, orvost, családapát, mérnököt, akkor egy papot miért ne... Gazdagabb lesz a világ a többféle szempont által pl. És a pap feladata lelkipásztorkodás is, a lélek pedig elválaszthatatlan része a hétköznapi embernek, aki eszik, alszik, tv-t néz, politizál...
2011. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akárki is mondta, attól még ez így igaz, ha erre az esetre konkretizáljuk.

Általánosságban azt gondolom, hogy akárkinek akármi a foglalkozása/hivatása, joga van véleményt formálni, és - mivel szólásszabadságban élünk -, ki is mondani azt. Főleg, ha az egy teljesen logikus, követhető, és követendő vélemény.

2011. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem rettenetesen zavar, mikor a pap a vasárnapi mise prédikációjában aktuálpolitikai kérdésekkel foglalkozik, esetlegesen kifejti a véleményét. Legfőképpen azért, mert ha politikáról akarok hallani, bekapcsolom a tv-t/ rádiót, misére azért járok, hogy lelki, vallási útmutatást kapjak.

A legfelháborítóbb eset az volt, mikor a parlamenti választások ideje alatt, már bőven tartott a kampánycsend, és a pap azzal fejezte be a misét, hogy mindenképpen menjünk el szavazni, mert ez állampolgári kötelezettségünk, ő nem akar minket befolyásolni a döntésbe, DE arra a pártra szavazzunk, aki a kereszténységet, a családot és a polgári értékeket tartja szem előtt... Na, ezen én nagyon felhúztam magam.

Szóval szerintem mindenki maradjon a saját dolgánál. A politikusok foglalkozzanak a politikával, az egyházi vezetők, személyek pedig maradjanak a hit terjesztésénél.

2011. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21.14 vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy természetesen magánemberként a papnak is lehet véleménye, de azt ossza meg a barátaival egy beszélgetés alkalmával, ne akkor, amikor a munkáját végzi.
2011. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaza volt a papnak, amikor azt kerte, hogy menjenek el a szavazni!

Ha a sok irastudatlan ciganynak lehet beleszolasa a politikaba, akkor egy "lelki" pasztornak miert ne lehetne, hiszen az embereknek a kepviseloje!

2011. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom a papoknak csak és kizárólag isten igéjét kéne hirdetniük és NEM evilági dolgokkal kellene foglalkozniuk, főleg ha már "erre tették fel az életüket".
2011. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22.08nak. Nem tudom, h mennyire olvastad figyelmesen, amit írtam, de nekem leginkább nem azzal volt a bajom, h azt mondta, h menjünk szavazni, hanem azzal, h megmondta, h melyik pártra (kampánycsend idején ráadásul).
2011. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!