Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A JHVH tetragrammából hogy...

A JHVH tetragrammából hogy jött ki, hogy Jehova?

Figyelt kérdés

Hiszen a ránk maradt héber iratokban csak JHVH szerepel. Mivel kihagyták a magánhangzókat, nem is maradt fent, hogy miképpen kell ejteni. Ezekben az iratokban szerepel körülbelöl 7000-szer a JHVH, és nem a Jehova szó.

Akkor miért ejtik így a Jehova Tanúi, holott fogalmuk sem lehet róla, hogy miképpen kell kiejteni. Éppúgy ejthetném (mint ahogy teszik is) Jahve-nak, vagy akár Johavah-nak is.


2011. ápr. 7. 00:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, csak az az érdekes, hogy azt mondják a Tanúk, hogy mindig ezen lovagolunk, hogy hogy jött ki, pedig ők lovagolnak ezen az állításon, hogy márpedig ez a neve, pedig ők maguk is azt mondják, hogy feledésbe merűlt a helyes kiejtése, akkor milyen alapon ejtik ki eképpen a tetragrammát? Ők állítanak valamit, csak még választ nem kaptam rá, hogy miért. A válasz, hogy több, mint 7000-szer szerepel a Bibliában, hogy Jehova, pedig csak a JHVH szerepel benne. Amit ők átírtak ismeretlen fordítókkal, abban helyettesítették a JHVH-t Jehovának. És ezzel dobálóznak, hogy 7000-szer szerepel, pedig nem igaz. Mi a magyarázatuk rá, azon kívűl, hogy csak, de akkor is így van.

Mellébeszélést, hazugság elköntörfalazását már hallottam, de magyarázatot még nem. Bár fogadni mernék, hogy nem is fogok, mert nincs azon kívűl, hogy de akkor is ők a szentek, ők tudják, náluk a bölcsesség, Jehova velük, Krisztus fordította a fordításukat, ők egyedűl teljesítik Jehova parancsolatát, miszerint drága idejüket ránk áldozva mondják a jó hírt, mint például múltkor, mikor azzal kezdte egy kedves Tanú, aki már volt nálunk, és kivel meghitten csevegtünk is, hogy tudom-e már, hogy hogy hívják Isten nevét, de magyarázatot, nem hallottam, hogy miért?

Nyíltan kérdezem a tanúktól, hogy miért ez a neve, azon kívűl, hogy ők így használják?

2011. ápr. 9. 12:58
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Olvasd el, ez erről szól:

[link]

2011. ápr. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha egyszer a jahvét úgysem lehetne kiejteni, tök korrekt jehováéktól, hogy torzítva használják, nem? Amúgy jah, úgy jött ki.
2011. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

1.JEHOVA NÉV

A JEHOVA NÉV SZEREPELT AZ EREDETI HÉBER


ÉS GÖRÖG IRATOKBAN TÖBB MINT 7000 SZER!!

VAGYIS A TETRAGRAMA! AMI NEM JHVE AHOGY A MELÉKLETBEN

SZEREPELT HANEM JHVH!!!!!!!! JELENTÉSE: AZÁ VÁLOK AMIVÉ VÁLNI AKAROK

ÉS EZ TÖRTÉNELMILEG IGAZOLT!

MIVEL A HÉBEREK NEM HASZNÁLTAK MAGÁNHANGOZKAT AZ ÍRÁSBAN

EZÉRT NEM LEHET TUDNI HOGY HOGYAN EJTETÉK KI AZ OKORI IZRAELITÁK!

SOK TUDOS A JAHVE FORMÁT RÉSZESITI ELÖNYBEN DE NEM BIZTOSAK HELYESÉGÉBEN

ÉS NINCS IS KÖZÖTÜK EGYSÉG.UGYANAKOR A MAGYAR NYELV HASZNÁLATBAN

ÉVSZÁZADOK OTA A JEHOVA ALAK TERJEDT EL JEHOVA TANUITOL FÜGGETLENÜL!!!!!!

TÖBBEK KÖZÖTT KÁROLI GÁSPÁR

BIBLIA FORDITÓ IS EZT A NEVET HASZNÁLTA SZÁMOS HELYEN AMI A LEGELTERJETEBB

AZ EMEREK KÖZÖTT.EZEKNEK ÉRDEMES TÖRTÉNELMILEG UTÁNAJÁRNI,ÉS FOGHATÓ

BIZONYITÉKOKAL AZ IGASÁGROL MEGBIZONYOSODNI!



MI ATYÁNK..........SZENTELTESÉK MEG A TE NEVED.......(JHVH)

(Máté 6:9)

EZ IS BIZONYITJA HOGY ISTENEK VAN NEVE!!!!! ÉS AZ

HOGY NEM TUDJUK PONTOSAN HOGY HOGYAN EJTETÉK KI AZ OKORBAN

AZ NEM JELENTI AZT HOGY NEM IS KELL HASZNÁLNI!



pl : HA VALAKIT ZSOLTNAK HÍVJÁK ÉS MIVEL EZ EGY

MAGYAR NÉV EGY KÜLFÖLDI SZÁMÁRA LEHETETLEN,VAGY

NAGYON NEHÉZ A PONTOS KIEJTÉSE!TÖBBNYIRE " SHOLTNAK,,

VAGY " ZOHTNAK,, EJTIK!DE MIVEL NEM TUDJÁK PONTISAN KIEJTENI AZ AZT JELENTI HOGY NE IS MONDJÁK KI?!ATOL FÜGGETLENÜL HOGY NEM PONTOSAN EJTIK KI TUDJA

HA HOZÁ SZOLNAK VAGY A NEVÉT MONDJÁK!HA MI EMBEREK

FONTOSNAK TARTJUK A TULAJDON NEVÜNKET AKOR

MINÉL INKÁBB FONTOSNAK KELL TARTANUK AZ ISTEN TULAJDON

NEVÉT!

2011. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves "A válasz megírásának időpontja: ma 17:22"


Először is ne üvölts, mert a nagybetűk írása a chat nyelvezetén üvöltést jelent, és faragatlanság, éppúgy, mint ha négyszemközt beleüvöltve az arcomba válaszolnál.


Másodszor is ezt a szakszöveget, melyet szépen betanultatok, ezt már nem egyszer hallottam, olvastam, erre a sablonra nem vagyok kíváncsi, ráadásúl ennek a nagy részét már megválaszoltam itt is ott is, de egy részének a válaszát már a kérdés alatti kiegészítés is tartalmazza.


A görög iratokban nem szerepel -de csak ha a Pál leveleire hagyatkozva nem szerepel- a JHVH tetragramma, ráadásúl a Jehova név mivel pontos kiejtését nem tudjuk, így kitaláció. Tőled is megkérdezném, hogy mit szólnál, ha párban járva vitathatatlanúl állítanánk neked, hogy Isten neve Allah?

2011. ápr. 27. 17:47
 16/17 A kérdező kommentje:
És neked is elmondom, a Zsoltra való példád kapcsán, hogy az én nevem László. Ha csak a LSZL mássalhangzók maradnak meg, majd jön egy társaság, aki ezt megtölti magánhangzókkal, így lesz LóSZaL. Ez, bár nem pontosan ejtjük ki, de megegyezik a László a Lószal-lal? A Jehova szóalakot nem tudhatod, még csak nem is sejtheted, hogy jól ejted-e ki. A JHVH-t soha senki nem tudhatja, hogy hogy helyes a kiejtése. A szenteltessék meg a te neved példa meg nagyon rossz példa a jt-któl, mivel először utánna kellene járni, hogy mi is az a bizonyos név szónak a jelentése. A nagyobbik baj az nem ez, hanem, mivel Krisztus ha szóról szóra betűről betűre értendően szenteljem meg Isten nevét, ami ugyen kétezer évig nem maradt meg, akkor hazugnak nevezitek Krisztust, mivel ő azt mondta, hogy az ég és a föld el is múlik, a beszédei el nem múlnak. Több probléma is van a betanult sablonotokkal, amit a kiadványaitokból szépen betanultatok.
2011. ápr. 27. 18:38
 17/17 tasi 1 válasza:
24%

SZIASZTOK!

Örülök amikor ilyeneket irtok mert tudom hogy jó helyen vagyok kérlek beneteket vizsgáljátok meg ezt az igét

MÁTÉ.24.7-22 DE ami igazán figyelemre méltó eben a részben az a 24.9-13-ig Ti talán másképen értelmezitek de én nagyon örülök neki högy itt vagyok ebben aszervezetben.

JEHOVA Tanúit világszerte szinte majdnem minden ember gyülöli akik nem ismerik öket. De csakis a biblia teljes igaságát tanitják- De köszönöm nektek hogy megerősítetetek engem a hitemben. SZIASZTOK!

2012. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!