Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baháí szeretnék lenni. Vannak...

Baháí szeretnék lenni. Vannak itt baháí-hitűek?

Figyelt kérdés

Ha esetleg vannak itt baháí-hívők, akkor véttelenül hálás lennék, ha segítenének nekem.

Kérdéseim a következők:

1. Ha valaki át tudná nekem küldeni a Baháí törvénykönyvet, meg azt a másik szent iratot, ami a Szent Könyv, és aminek nem sikerült egyelőre megjegyeznem a nevét, ezenkívül a Rejtett szavak című könyvet, akkor annak nagyon tudnék örülni.

2. Csak angolul lehet imádkozni, vagy szabad nemzeti nyelven is?

3. A szent hónapot hogyan oldjátok meg? Vagyis ha én egyszer baháí leszek, akkor hogyan tudom majd azt megoldani a munkahelyemen, hogy márciúsban dolgozzak is, és a böjtöt is be tudjam tartani? Vagy a szent hónapban nem szabad dolgozni? Hogyan lehet azt megoldani, hogy emiatt a munkahelyemről ne rúgjanak ki?

4. A hit felvétele után mennyi idő múlva lehet férjhez menni? Egy baháí nőnek hány gyereket kötelező szülni?

Egyelőre ezek lennének a kérdéseim, és ha tudnátok küldeni priviben a könyveket azt nagyon szépen megköszönném.

Üdv: Anna


2011. ápr. 15. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Mi a kutyafüléért veszel fel egy ilyen életminőség romboló vallást?

"Egy baháí nőnek hány gyereket kötelező szülni?"

"sak angolul lehet imádkozni, vagy szabad nemzeti nyelven is"

Ne szúrd el az életed kérlek!

2011. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajta vallasi szokas, Iranbol ered, de Te nem vagy Sii vallasu, hogy a fanatikus vallasi szokasoktol kelljen menekulnod, vagy megszabadulnod.

Elj tudatosan a sajat hazadban es szabadon, hiszen Neked nem kell harcolnod a Noi jogokert, mivel szabad vagy!

Talald meg a sajat hitedet!

2011. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Erre mondják, hogy aki hülye...


Bocs, kérdező, de jól mondták az előzőek, tényleg életed egyik, ha nem a legnagyobb hülyeségére készülsz épp, és a legértelmesebb, amit tehetsz az, ha szépen elfelejted ezt az egészet örökre és végleg.


Persze tudom, valszeg úgyis falra hányt borsó, amit mondunk, de mindegy. Mi megtettük a magunkét.


Ha akármi is nem tetszik az életben, ne vallásokba menekülj, hanem tegyél érte, hogy jobb legyen. Ha meg spirituális/lelki/erkölcsi támaszt keresel, akkor inkább _gondolkodj_ az élet nagy kérdéseiről, olvass pszichológiai, társadalomismereti és filozófiai könyveket, semmint vallásos szemetet. Azoknak még valami hasznát is látod legalább.


Ahogy mondani szokás, dicséretes, ha valaki az igazságot keresi, de _MESSZIRE_ kerüld el azt, aki azt állítja magáról, hogy megtalálta. Márpedig a "szent könyvek", vallások és próféták pontosan ebbe a kategóriába tartoznak.

2011. ápr. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Anna lődd le magad végre.
2011. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia Anna.


Te nem Istennel jársz? Neked nem az isteni elvet kell csak betartsad, ami a feltétel nélküli, önzetlen szeretet? Istennek nincsenek elvárásai veled szemben...Isten nem parancsolgat vagy éppen tilt...Isten lehetőséget biztosít, és te szabadon választhatsz. Nem bántásból, de kérdéseid azt sugallják, hogy te bahái hitnek akarsz "behódolni", s nem az Istennek(ami igazság szerint te a mélyebb éned, vagyis te magad vagy)...Isten szabaddá tesz, de a kérdésed alá írt mondandódból kiindulva pont fogságba akarod magad taszítani...:)


vallási hovatartozás nélkül is lehet istenhívőnek lenni...nem kell követni a vallási csoportok tanait fejvesztve...meg amúgy is...elég vicces lenne az, ha Isten pl. megszabná mikor mit csinálj, és hány gyereked lehet, meg hogy csak angolul lehet imádkozni...Isten a minden...tehát bármely nyelvet ismeri, és tudja jól ha hozzá szólsz...:)


mindenesetre kívánok neked sok sikert, de azt is kívánom, hogy ésszel járj el, s ne vakon. Istennel lát az ember, de az ördöggel vak...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Annyira szomorú látni, hogy egyes emberek ha nem ismernek valamit, akkor rögtön ledegradálják, és azt mondják, hogy ez milyen hülyeség.

Első válaszoló: Ne minősíts életidegennek olyasmit, amit nem ismersz.

Az angol nyelvvel egyébként semmi bajom nincs, kicsit kell még tanulgatnom, aztán bármit fogok tudni csinálni angolul, szóval ha angolul kéne imádkoznom, az nem lenne óriási erőfeszítés, csupán meg kéne szoknom, hogy ilyenkor nem az anyanyelvem használom.

Más: az a ti bajotok, hogy megszoktátok ezt a neoliberális, álszent világot, és megszoktátok, hogy nincsen rend/rendszeresség az életetekben, megszoktátok, hogy szabályok nélkül éltek, mert a szabadság nem egyenlő a szabadossággal. Magam körül is nagyon sok ilyen embert látok, és azt látom, hogy azok szúrják el az életüket, akik szabályok nélkül, összevissza próbálnak élni. Ezért van ennyi depressziós, kiégett, pánikbeteg, stb. ember.

Nekem ebből a fordítva működő, álszent, neoliberális, szabadosságot hirdető, önimádó emberektől hemzsegő világból teljesen elegemlett, és úgy döntöttem, hogy én nem akarok így élni, és keresek magamnak egy másik utat.

Hónapokig tartó keresés után találtam rá a baháí hitre, és úgy tűnik számomra, hogy ez az én utam, de mielőtt még meghozom a végleges döntést, szeretném úgy megismerni a baháí hitet, mint a tenyeremet, hogy ne azzal teljen el a hit felvételét követő néhány hét, hogy egy füzetkét hordozgatok mindenhova magammal, hogy ne felejtsem el, hogy mikor mit, és mikor mit ne tegyek, stb.

Elárulom nektek, hogy nagyon sokan menekülnek ez elől az álszent, neoliberális világ elől, és ki-ki máshol találja meg az útját, a helyét a világban.

Van, aki a tudományokba menekül, mások elmennek más kontinensre élni (ilyen barátaim is vannak), megint mások felvesznek egy szigorú vallást. Ha megtehetném, de valószínűleg meg is fogom majd tenni egy pár év múlva, ezt azzal kombinálom majd, hogy elmegyek élni pár évre egy másik kontinensre.


A baháí hitttől egyébként nem kell megijedni, a nőket sem kell ott félteni, mivel ugyanannyi joguk van, mint a férfiaknak, és egy baháí nő nem azért szül sok gyereket, mert ez neki kötelezően elő van írva, hanem azért, mert annyira ragaszkodik Istenhez, és így akarja az emberiséget, ezáltal az Istent is szolgálni.

Egy baháí hitű embert nem rúgnak ki a munkahelyéről amiatt, mivel nem dolgozik rendesen (nagyon sok barátom van, akinek büdös a munka, így sorra kirúgdossák őket mindenhonnan), mert a baháí embernek a munka istenszolgálat, ezért kötelességének érzi, hogy tökéletesen elvégezze azt a munkát, amit rábízott munkahelyi felettese, mert ha ezt nem tenné meg, azzal nemcsak munkahelyi főnökét, hanem Istent is megbántja, és az emberiség ellen is hatalmas bűnt követ el azzal, hogy selejtet, befejezetlen munkát ad ki a kezéből.

Szóval, nagyon szuper ez a vallás, legalábbis nekem, és nem tud senki eltántorítani attól, hogy én ezt a hitet felvegyem.

Arra kérek mindenkit, hogyha egy kérdésre nem tudja a választ, akkor ne válaszoljon, mert én nem olyan emberek válaszát vártam/várom, akik engem lebeszélnek a baháí hit felvételéről, hanem olyan emberek válaszait várom, akik maguk is baháí hitűek, és fontos információkkal tudnak szolgálni, és át tudják küldeni nekem azokat a könyveket, amiket kértem.

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok.

Üdv: Anna

2011. ápr. 16. 16:57
 7/21 Bretso ***** válasza:
Esküszöm neked meg kellene ismerkedned 404-gyel. Hasonlóan "intelligensek" vagytok mindketten.
2011. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kedves előző

404-et már elvitték a Kriaxiarok, az annunakik, vagy a reptoidok,remélem Anna a soron következő.

2011. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Bahái = szcientológia

Vesd össze az alapelveiket, hittételeiket, marhára semmi különbség. Istenről semmi, Krisztusról semmi, ember az ember az ember. Szeressük egymást gyerekek, a másik szokásait, vallását, tanítását...

2011. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hello,


Anna, ez nem a te blogod:


www.annatolla.freeblog.hu ?

2011. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!