Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az arkangyalokból lesznek...

Az arkangyalokból lesznek nagyobb szintű lények? Ha igen milyen miket tudnak és mi a legerősebb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 20:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
nem értem a kérdèst
2011. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az arkangyal is teremtény, noha hatalmasabb az embernél. Isten pedig nem teremtény.
2011. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy olvastam valahol hol arché vagy mi lessz az arkangyalokból és az archék ból is. és ezt követően még mik vannak?
2011. ápr. 23. 21:07
 4/14 anonim ***** válasza:
Melyik mangában olvastad?? Netalántán Marwell vagy Dc comic-os hősök lennének ők??
2011. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
[link] ebbe van
2011. ápr. 23. 21:22
 6/14 anonim ***** válasza:

"úgy értem hogy olvastam valahol hol arché vagy mi lessz az arkangyalokból és az archék ból is. és ezt követően még mik vannak?"


Igen, az okkult angelológiában ("angyaltan"), ahol az angyalok valami felsőbb energia-vivők, vagy mit tudom én. Az arché fogalma a Szókratészi előtti filozófia kulcskérdése volt, hogy mi az ősok, amelyből minden lesz. Ez náluk gondolom valami személytelen őselv...


Egy biztos, hogy ez bibliailag teljesen alaptalan. Az arché fogalma pedig egy felesleges axióma.

2011. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Javaslom ezotéria témakörbe feltenni a kérdésedet, ott valószínüleg több és más szemszögből való választ kapsz.
2011. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és tudnátok linkleni valami oldalt ahol érdekes dolgokat olvashatok az angyalokról?
2011. ápr. 23. 21:36
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Ez teológiai pontokat vesz figyelembe.

2011. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az arkangyal kifejezés az angyalok fejedelmét jelöli. Ebből pedig csak egy van.


A I. Thesszalonikai levél 4:16 és János evangéliuma 5. fejezete 28.versének összevetése egyértelművé teszi, hogy ki az, aki a Biblia az angyalok fejedelmének tart.


Az angyalok fejedelme maga Isten.


Üdv. Péter

2011. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!