Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikor mondta, hogy a...

Isten mikor mondta, hogy a maszturbálás az bűn?

Figyelt kérdés
Ha Istentől vagyunk, tehát az Ő képére teremtett minket , akkor miért lenne bűn a maszturbálás? Hagyjuk itt most az ördögöt, nem kísért meg senki. csak a tudatos emberi létünk az, ami természetes- tehát amit bűnnek veszünk , az valójában nem is az. Emberi lények vagyunk- tökéletesek, nem tökéletesek: van aki jóra használja fel és van aki rosszra. Aki maszturbál az miért lenne gonosz által megkísérlelt önző ember?
2011. máj. 2. 19:44
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

"tehát amit bűnnek veszünk , az valójában nem is az."


vagyis ezt kimondottan a szexre és a maszturbálásra értettem..csakhogy megmaradjunk a témánál.és nem félreérteni.

2011. máj. 2. 19:45
 2/43 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


egyébként csak erről a kérdésről jutott eszembe

2011. máj. 2. 19:47
 3/43 anonim ***** válasza:

Azért, mert a masturbatio nem része konkrétan a bilológiai életnek. Másrészt pedig az ember annyiban hasonlít Istenre, hogy lelke és értelme van. De:


"Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant." (Zsolt 51.7)

2011. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Sajnos a szervezetünk nem éppen ezt a tényt igazolja, hogy nem biológiailag vagyunk teremtve.
2011. máj. 2. 19:51
 5/43 anonim ***** válasza:
53%
Nem mondta. A Bibliát nem a mennyországból kaptuk faxon. Tedd azt, ami jól esik, ha másnak nem ártasz vele.
2011. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

""Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant." "


Ezt viszont nem igazán értem.

2011. máj. 2. 19:55
 7/43 A kérdező kommentje:

" Nem mondta. A Bibliát nem a mennyországból kaptuk faxon. Tedd azt, ami jól esik, ha másnak nem ártasz vele.

"


Én ezt is teszem de ezzel magamnak sem ártok és másnak sem

Azt nem értem, hogy a Biblia az honnan van? Ki írta és mi alapján? Mert szerintem Istennel biztos, hogy nem tudtak beszélgetni, hogy ő mit gondol ezekről a dolgokról.

2011. máj. 2. 19:56
 8/43 anonim ***** válasza:

Na, mit? Sexualis vágyat, amelynek természetes célja a párral való coitus.


"Ter 38,9-10

Ő azonban, mivel tudta, hogy nem az ő számára születik a gyermek, amikor bement bátyja feleségéhez, a földre ontotta a magot, hogy a bátyja nevére ne szülessék gyermek. Ezért elveszítette őt az Úr, mivel utálatos dolgot cselekedett."


"Mert valamikor sötétség voltatok, most azonban világosság vagytok az Úrban. Úgy éljetek, mint a világosság gyermekei - a világosság gyümölcse pedig csupa jóság, igazságosság és igazság - , keressétek azt, ami az Úrnak tetszik.

Ne vegyetek részt a sötétség meddő cselekedeteiben, sőt inkább korholjátok azokat.

Mert amiket ők titokban tesznek, még kimondani is szégyen."


(Ef 5,3-14)

2011. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

"Mert valamikor sötétség voltatok, most azonban világosság vagytok az Úrban. Úgy éljetek, mint a világosság gyermekei - a világosság gyümölcse pedig csupa jóság, igazságosság és igazság - , keressétek azt, ami az Úrnak tetszik.

Ne vegyetek részt a sötétség meddő cselekedeteiben, sőt inkább korholjátok azokat.

Mert amiket ők titokban tesznek, még kimondani is szégyen." "


Ez az égvilágon semmit nem igazol.

Megvilágosodni is lehet úgy, hogy nem függünk dolgoktól de viszont lemondani sem kell róla.

2011. máj. 2. 19:58
 10/43 anonim ***** válasza:
Az én szememben az a bűn amivel másoknak ártunk, a maszturbálással nem ártunk senkinek szóval nem bűn
2011. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!