Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valóban azt mondta,...

Jézus valóban azt mondta, hogy aki nem hisz, az a pokolra jut?

Figyelt kérdés

Mk 16,16: ,,Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik."

Valóban ezt mondta volna Ő, aki a szeretetet és a megbocsátást hirdette? Tegyük fel, hogy van egy afrikai törzs Kongóban, a világtól elszigetelve, akik még egy szót sem hallottak Jézusról és a kereszténységről. Ezek szerint ők elkárhoznak, csak azért, mert nem hisznek? Elvileg Isten végtelenül szeret minket, és azt akarja, hogy üdvözüljünk, akkor miért küldene valakit az örök kínszenvedésre csak azért, mert másban hisz, vagy nem hisz, amiről mellesleg nem is tehet? Akkor az összes buddhista, aki egész életében lelkiismeretesen gyakorolta a vallását a pokolra jut? Kérem, hogy ,,A vallás egy nagy baromság." elvet hirdető ateista barátaink ez egyszer kíméljenek a válaszaiktól.


2011. máj. 11. 22:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
A buddhisták, muszlimok stb. vallásokhoz tartozók a saját vallásuk szerint fognak üdvözülni. Mind ugyanahhoz az Istenhez tartoznak, csak másképp szolgálják. Isten pedig mindenkit szeret, mindenkinek megadja valamilyen formában ezt a lehetőséget, de ha vegy ember úgy van vele, hogy nem érdeklik az olyan "hülyeségek", mint a hit, az mégis minek jusson mennybe, amikor ő maga döntött úgy, hogy őt ez az egész nem érdekli?
2011. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Amikor ezt mondhatta, akkor pont nem voltam ott.

Ezért nem tudom.

2011. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem is kell a mennybe jutnia, de azért talán örök kínszenvedést sem érdemelne emiatt. A leglogikusabb talán az lenne, ha addig reinkarnálódna, amíg nem hisz, de a Bibliában erről szó nincs.
2011. máj. 11. 22:25
 4/24 anonim ***** válasza:
Az benne van a Bibliában, hogy egész pontosan mit kell érteni elkárhozás alatt? Meg egyáltalán miért csak a Bibliát hozod fel példának? Vannak vallások, amik hisznek a reinkarnációban.
2011. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha vki meghalna csak azert mert nem tudta hogy rossz hitet gyakorol, az igazsagtalan lenne. Viszont ha figyelmeztetve volt, vagy szolyak neki akkor mar van eselye valasztani. Jezus eppen ezert kuldte ki a tanitvanyait, hogy hirdessek az egek kiralysagat. Igy lehetoseget kap(na) mindenki a valasztasra.
2011. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Elkárhozás = pokolra jutás, véget nem érő szenvedés. Azért a Bibliát hozom fel, mert abban mondta Jézus azt, amiről itt most szó van.
2011. máj. 11. 22:29
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy a kérdésedben ellentmondás van? Hogyan lehet az örök szenvedést(pokol) és a szeretet istenét egy helyen emlegetni?? Ne haragúdj de ha isten ilyen akkor sok ember gerincesebb nála(és nem vagyok ateista)
2011. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egy sört... (tudom, szakállas) Szóval én hiszek, és hála a sörömnek, soha kárhozat! Éljen a megmentő!
2011. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Isten nem létezik.Az emberiség kitalált alakja,mentség arra amit nem tudtak/tudnak megmagyarázni.mindennek van értelmes magyarázata.
2011. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 krameri ***** válasza:
Az apostolok mind máshogy írták le az összes szavát, mindannyian máshogy fogalmazzák meg, értelmezik amit mondott. De Máténál se azt mondja, hogy aki nem őbenne hisz az elkárhozik. Azt mondja, éljél jól, tisztességesen, és higgyél a vallásodban, azt nem követeli meg, hogy a keresztény vallásban, hisz aki nem is halott róla, attól hogy várná el, hogy higgyen benne. Nem számít, hogy milyen vallású vagy, csak belül érezd, hogy az a helyes vallás neked, és azt ne tagadd meg soha, aszerint éljél.
2011. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!