Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Miből...

Kedves Jehova tanúi! Miből gondoljátok, hogy a 'vég' idején élünk?

Figyelt kérdés
A napot, az órát csak az atya tudja! De mi az amiből azt "gondoljátok", hogy közel a vég ideje, ami lehet akár még 50 év, akár 300 év?
2011. máj. 27. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező, nem vagyok jehova tanúja, és nem is szimpatizálok velük, de ha megengeded ennek ellenére válaszolnék a kérdésre.

Szerintem sok jele van annak, hogy az utolsó időkben élünk, például a katasztrófák, háborúk, gazdasági hanyatlás, a természet szélsőséges működése, ám mindezekre a szkeptikusok csak váll rántva annyit mondanak, hogy ezek mindig is voltak, csak nem hallottunk róla. Egy megcáfolhatatlan tény viszont van, ami egyértelműen mutatja, hogy az utolsó időkben élünk. Jézus ezt mondta: "A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár: Azonképpen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt." A bibliakutatók egyetértenek abban, hogy a fügefa Izrael jelképe, és a fügefa virágzása 1948-ban, Izrael Államának megalapításakor kezdett újra virágozni. Ez egy olyan tény, ami nem volt ezelőtt közel 2000 éven át, egyszóval az, hogy 63 évvel ezelőtt elkezdett a fügefa ága zsendülni, és levelet hajtani, egyértelműen az utolsó idők kezdetét jelenti.

2011. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Én se vagyok Jehova tanuja, de szerintem is a végidőket éljük. Nem a világvége jön, hanem egy új korszak.

Apcsel 2.17

"A végső napokban - mondja Isten - kiárasztok lelkemből minden testre. Fiaitok és lányaitok prófétálni fognak, az ifjak látomásokat látnak, az öregek álmokat álmodnak."

Ez fog történni, Isten kiárasztja lelkét mindenkire. Annak aki Isten ellen van, ez fájdalmas lesz, mert a Szentlélek jelenléte megmutatja nekik minden tettüket, és ettől szenvedni fognak.


A magánkinyilatkoztatások szinte mind megegyeznek abban hogy hamarosan bekövetkezik a Nagy Figyelmeztetés.

[link]

2011. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Gyanúsak ezek a: Nem vagyok Jehova tanúja, de... válaszok. Azt jelenti, hogy valamelyik másik ijesztő szekta tagja !!


Semmiféle "vég" idejét nem éljük. Katasztrófák mindig is voltak, jégkorszaktól Krakatoa-vulkánig és pusztító földrengésekig. Túléltük, legalábbis mi.

Alapállás az, hogy a Természet szabályozza önmagát.

A jehovisták és hasonló szekták azért jönnek elő rendszeresen újabb és újabb világvége-dátumokkal, mert ők "ebből élnek", a félsz hajtja hozzájuk a buta embereket. Az új hívek gyarapodása mindig oda vezet, hogy egy-egy újabb házat testáltatnak magukra "szelíd rábeszéléssel"

Ez a szekták lényege.

2011. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lacika78 válasza:
4%
:DDD Az a baj hogy hogy már 2000 éve ezt hallgatjuk:"Eljő az Úr hamarosan!"2000 év nagy idő.Semmiféle végidőt nem élünk.Legfelljebb pár bigott őrült így gondolja és riogat vele. :)))
2011. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

"Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, amikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek." (II. Péter 3:9-10)


Kedves hozzászólók, és kedves kérdező, nem "egyesek" riogatnak az Úr napjával 2000 éve, hanem Isten beszéde, a Biblia állítja azt, hogy lesz az Úr napja. Hogy ez még nem következett be, Péter szerint az az oka, hogy Isten hosszan tűr, hogy sokan megtérjenek és ne vesszenek el bűnös állapotban.

Egyébként az utolsó idők nem világvégét jelentenek, hanem a jelenlegi világkorszak végét, a történelem végét, illetve ez is sokkal inkább nem vég, hanem végkifejlet, beteljesedés. A Bibliában Isten azt ígérte, hogy a bukott, bűnös emberiség történelmét (teremtéstől számítva) 6000 év után lezárja, az eddigi üdvtörténeti korszaknak véget vet, majd a Földön megvalósuló ezer éves Messiási királyság lesz, aminek a központja a Mennyei Jeruzsálem lesz, fején a Királyok Királyával, a názáreti Jézus Krisztussal. Az ezer éves kor után pedig - azaz a 7000. év után - Isten azt ígérte, hogy az egész teremtett világ, az univerzum Istenbe fog beteljesedni, Isten lesz minden, mindenben (I. Kor. 15:28).

Az, hogy ebből 2000 éve semmit nem látunk, senkit ne tévesszen meg. Péter apostol arra hívja fel a figyelmet, hogy nem késik az ígérettel az Úr, mint némelyek (sokak) késedelemnek tartják, és úgy gondolják, hogy mivel x évezred óta ugyanazt szajkózzák, ezért alaptalan mese az egész. Nem alaptalan mese, hanem lehet, hogy pont azoknak a megtérésére vár Isten, akik jelenleg cinikusan állnak hozzá Isten dolgaihoz.


Első válaszoló voltam, nem "valamilyen szekta", hanem a Hit Gyülekezete tagja

2011. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

9:50-es vagyok megint. Szándékosan nem írtam hogy milyen felekezethez tartozom mert szerintem ha Isten akarata teljesülne akkor csak egy egyház lenne (mint a neve is mutatja egy-ház). Ezért inkább mondom magamat kereszténynek mint bármi másnak.

Amit linkeltem az egyébként egy katolikus honlapról származik.

2011. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

>> Első válaszoló voltam, nem "valamilyen szekta", hanem a Hit Gyülekezete tagja.


:))) Tényleg, ez volt a hét legjobb vicce. Ez olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy nem vagyok én rossz ember, csak egy kicsit tömeggyilkos !

2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem szekta, hanem bejegyzett egyház. Már-már történelmi rangsorban. És ez nem vicc ;)
2011. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy bejegyzett egyház, hiszen a szektákat is egyházként jegyezik be. Úgy nem is lehet bejegyezni, hogy "Szekta"


>> Már-már történelmi rangsorban.

Ebben sajnos igazad van. A Fidesz zsidó-se*gnyalása oda vezet, hogy képes a törvényt is módosítani és az országot nemzetközileg nevetség tárgyává tenni.

Ez persze csak addig tart, amíg egy normális vezetőségünk lesz...

2011. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a Hit Gyülekezet tagja, sőt Jehova Tanúja vagyok, de azt azért megjegyezném, hogy a "szektás" kifejezéssel óvatosan bánjon itt mindenki, mert ha objektívek vagyunk, akkor tudjuk melyik a legnagyobb szekta a világon!


A vég idők jele sok vannak.


http://www.youtube.com/watch?v=NiovjUAfB2g&feature=related


Ez az első rész, de rögtön ott van a második is, ami még elgondolkoztatóbb!


Mi több, ezt nem Jehova Tanúi állítják, hanem olyan szakemberek, akik jól értenek a témához.

2011. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!