Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásokat az ateisták...

A vallásokat az ateisták ismerik a legjobban? (Kérlek csak hívők írjanak)

Figyelt kérdés
Ez tényleg érdekel mert úgy vettem észre hogy konkrétan minden ateistának és szabadgondolkodású embernek van egy válasza a vallással kapcsolatban. Ez szerintetek is így van?
2011. máj. 29. 11:50
 1/8 eNerdzsy ***** válasza:

Ezért jó ez az oldal mert szabadon bárki hozzászólhat.


Vegyünk például egy autót a vallás helyett.

Egy autóról mindenkinek lehet véleménye. Annak is aki nap mint nap vezeti és annak is aki sosem vezette csak esetleg legyártotta vagy hulladékként hasznosítja újra.

2011. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod biztosan,hogy egy ateista,vagy egy szabad gondolkodó milyen háttérrel rendelkezik:miért lett ateista,mit tud a vallásokról,mit tapasztalt idáig az életben,milyen példákat látott másoktól.egy nem hívőnek,ateistának,vagy szabad gondolkodónak lehetnek olyan igaz,és helytálló rálátásai a vallásra,amikbe te hívőként nem tudsz/vagy nem akarsz belelátni.persze vannak okoskodók,meg kötekedők is,akik szemellenzős gondolkodással rávágják mindenre,hogy "Nincs Isten!"

Én személy szerint keresztényként nevelkedtem,olvastam a Bibliát is,de nem azt adta,ami nekem az élethez kell,úgyhogy már nem gyakorlom.Istenben,a mai napig hiszek,csak a vallásban,a vallási vezetők bizonyos félrevezető tanításaiban csalódtam.tanulmányoztam más vallásokat is,igyekeztem megismerni az emberek gondolkodásmódját,úgy gondolom eléggé kiszélesítettem a látókörömet ahhoz,hogy konkrét vallási témákhoz értelmesen hozzá tudjak szólni.Ha valamihez nem értek,akkor inkább nem írok róla semmit.

2011. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ozmium42 ***** válasza:

Előfordulhat, de nem feltétlenül. Több ismerősöm vallásos nevelést kapott, mégis ateista lett. Tehát azért valamivel többet tudnak, mint a semmi. De olyan ateisták is vannak, akik nem érvek-ellenérvek alapján vezették le magukban ezt, mert nem is ismerik őket, hanem egyszerűen csak ez a korszellem. Itt a fórumon van pl. mab, aki lehet, hogy az összes vallásról többet tud - munkahelyi ártalom - mint a hívői arról az egyről, mégsem követi egyiket sem, ahogy ki lehet venni a szavaiból. Általában azzal az oldallal helyezkedik szembe, ami éppen akkor túlsúlyban van. Ő az egyik véglet. A másik az, aki le akarja vetetni magáról a keresztséget, meg mindig oda trollkodik, mert nem bírja megállni.


[link]


Én azt gondolom, hogy egy adott vallást az adott vallás következetes követői jobban ismernek, egy következetes ateista viszont több vallásokat is tanulmányozhat, mint kívülálló, így egy vitában akár más vallások tanításaival is dobálózhat, vagy több irányból tud megközelíteni egy kérdést. Ettől nem feltétlenül van igaza!

2011. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
52%
Mélyen vallásos vagyok és rendkívüli kiváltságnak tartom a vallás és szólás szabadságot magyarországon. Maradjon is így még annak az árán is, hogy különbözőek a vélemények, mintsem megmondja az állam miben és hogyan higyjünk.
2011. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A vallásokat bárki tanulmányozhatja. Istent meg csak akkor ismeri valaki, ha megérinti a kegyelem, tehát ott nem csak az ateisták, hanem a vallásos emberek egy része is hátrányban van.
2011. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2011. máj. 29. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy amerikai felmérés szerint az átlag ateista jobban ismeri a Bibliát, mint az átlag keresztény. De hogy általában a vallásokkal mi a helyzet, arról nem hiszem, hogy volna bármi. Én nem hinném. Legalábbis világátlagban az átlag keresztény biztosan jobban ismeri a kereszténységet, mint az egyszeri ateista, viszont az ateista, még ha az ismeretei felületesen, elképzelhető, hogy több vallást ismer, illetve a nem keresztény vallásokat mélyebben ismeri, mint az átlag keresztény.
2011. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
A vallásokat lehet de Istent tuttira nem.. -és ez az ami számít :)
2011. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!