Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Jehova szónak a jelentése?

Mi a Jehova szónak a jelentése?

Figyelt kérdés

Minden bibliai névnek jelentése van. Ábrahám, Izsák, Jákob, Jézus....minden névnek az emberre illő jelentése van.

Ha ez Isten neve, ennek nagyon mély jelentésének kellene lennie.

Nem elméletek érdekelnek, hanem pontos, feltehetőleg héber eredetű bizonyságok. Nem érdekel Gipsz Jakab teológiai professzortól idézett ezirányú elméleti feltételezése.

Ha ez a neve, akkor van jelentése, aminek utánna lehet nézni.


2011. jún. 18. 21:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 'örökkévaló' itt olvastam valahol:)
2011. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%

"aminek utánna lehet nézni"

tökéletesen igazad van, kedves Kérdező, nézz utána!

YHWH יהוה

2011. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
7%
kéregető, könyv árus
2011. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Dr. Kovács Apuka válasza:
35%
Vagyok aki vagyok - Jahveh. Az Isten nevezte így magát a Bibliában.
2011. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Először is a JEHOVAnem egy név, hanem egy műszó, a JHWH tetragarmmaton alá az Adonaj (ÚR) szó magánhangzóit punktálták. Ezt úgy hívják, hogy Kötib és Köré, vagyis aki olvasta a szöveget és ehhez a szóhoz ért, az rögtön látta, hogy ez nem egy valós szó és a JHWH helyett az Adonaj (ÚR) szót olvasta.


A JHWH jelentését pontosan ismerjük, a szótárakban megnézhető, jelentése: aki volt aki van és aki lesz, egy szóval: Örökkévaló. Az Isten minden esetben értelmes nevekkel illete magát, amelyek valamelyik tulajdonságát fejezték ki. Hogy ez mennyire így van bizonyítja az alábbi bibliai szakasz:

2Móz 6,3 "Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes."


Tehát Isten a "Mindenható" és az "Örökkévaló", de van egy olyan nézet amit elsősorban a Tanúk szeretnek terjeszteni: "aki előidézi, hogy legyen", vagy röviden: "Teremtő". Persze ők ezt így nem igazán használják sajnos...


Üdv. Péter

2011. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Vree ***** válasza:
43%

"Nem elméletek érdekelnek, hanem pontos, feltehetőleg héber eredetű bizonyságok. Nem érdekel Gipsz Jakab teológiai professzortól idézett ezirányú elméleti feltételezése."


:/ Erre most mit lehet mondani? Ha nem érdekel, amit a bibliakutatók mondanak, akkor várj a mennyei kinyilatkoztatásra. Ez az egyetlen módja hogy "bizonyosságot" szerezz, valakinek az értelmezése helyett.

2011. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:24


Nem értettél meg. Nagyon egyszerű, mint írtam, minden úgymond bibliai névnek pontos jelentése van. Így valószínűsítem, hogy Isten magát névvel elnevezve szintén jelentéssel bír. A négy betűs tetragrammát több variációval töltötték már ki, amik közűl talán a legismertebb a Jehova illetve a Jahve. Viszont itt is van egy kicsi bukfenc az én tudásom szerint, mivel a JHVH-k csak mássalhangzók, tehát így kellene írni, hogy Jehovah, Jahveh, viszont a héberben az utolsó 'h' betű tulajdonképpen magánhangzó, tehát a JHVH utolsó 'h' betűje után kellene még egy magánhangzónak lennie. De ezirányú tudásom igen hiányos.

A kérdésem viszont az, hogy a sok szó közűl melyiknek van értelme, jelentése és mi az? Ezek lennének a tények, és ennek fényében nem nagyon tudom elfogadni különböző soha nem hallott úgymond Biblia-kutató magyarázatai, melyeket igen nehéz ellenőrizni. Ugyanis ha valaki megfelelő mértékben tud héberűl, az meg tudja adni a Jehova szónak az alakjait, jelentését, melynek utánna lehet nézni, viszont ha nincs jelentése, akkor semmi köze ennek az összemosott szónak Isten maga által kinyilatkoztatott nevéhez.

2011. jún. 19. 11:33
 8/28 A kérdező kommentje:

Péter!


Köszönöm a válaszod!


"A JHWH jelentését pontosan ismerjük, a szótárakban megnézhető, jelentése: aki volt aki van és aki lesz, egy szóval: Örökkévaló."


Én

2011. jún. 19. 11:34
 9/28 A kérdező kommentje:

véletlenűl rányomtam, tehát folytatnám...


Én úgy gondolom, hogy maga a JHWH-nak nincs jelentése, hiszen csak mássalhangzók. Ezt meg kellene tölteni magánhangzókkal, így lekövethető a jelentése. Hogy a JHWH-nak jelentést adtak, ez már utólagos beillesztés szerintem, ami megtalálható a szótárakban.

2011. jún. 19. 11:37
 10/28 anonim ***** válasza:
38%
A héber nyelvnek minden szava csak mássalhangzókból áll, amikor leírjuk. Azért nem tudjuk a pontos kiejtését, mert tilos volt kiejteni, de a pontos jelentését tudjuk, mert ez egy rövidítés. Keress rá a gugliban Raj Tamás rabbira a Rabbi válaszol című rovatban ott már kérdezték, de tedd fel megint bátran a kérdésedet.
2011. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!