Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, mit gondoltok...

Jehova Tanúi, mit gondoltok erről a történetről?

Figyelt kérdés

[Előre is elnézést kérek a fordítás pontatlanságaiért, angolról fordítottam a szöveget az igencsak limitált nyelvtudásommal. Ha valakit érdekel az eredeti változat, a neten megtalálhatja "Telling the Truth Shall Set You Free" címmen.]


Testvér J. Edgar Elder egy sokat olvasott Jehova Tanúja volt. Több mint egy fél évszázadig volt Tanú és eléggé ismerős volt a Jehova Tanúinak mind a múltbeli mind a jelenlegi doktrínáiban. De legfőképpen ő egy nagyon buzgó és őszinte ember volt.


Egy nap, amikor elkezdte az utcai szolgálatot, egy vakító fény jelent meg előtte. Ez egy angyal a fénye volt, aki ezt mondta neki:


- Parancsolom neked Isten nevében, hogy a TELJES IGAZSÁGOT mondd mindenkinek, akinek ma tanúságot fogsz tenni! Ne keress kibúvókat, ne próbáld meg leplezni, enyhíteni vagy elkerülni a kérdéseket, amiket feltesznek neked. Továbbá, azt is parancsolom neked, hogy figyelmesen HALLGASS minden szóra, amit a házigazda feltesz neked. Ne hagyd figyelmen kívül, ne csukd be a füleidet, és ne próbálj meg témát váltani, függetlenül attól, amit mondani fog neked. Ha nem engedelmeskedsz ezeknek a szavaknak, meg leszel fosztva a pozíciódtól, mint vén és kisegítő szolga leszel.


Elder Testvér ezt gondolta magában:


- EZ SÚLYOS! Jobban teszem, ha engedelmeskedek. Inkább meghalok, mint hogy kisegítő szolga tegyenek.


Az első ajtónál egy barátságos úriember válaszolt. Egy rövid tanúságtétel után a férfi ezt mondta Elder Testvérnek:


- Van egy nagyon közeli barátom, aki korábban Tanú volt, és adott nekem egy megvitatni való listát arra az esetre, ha valaki közületek meglátogatna.


- Ó, akkor ő valószínűleg hitehagyott – válaszolta Elder.


- Ő bizonyára nem hitehagyott. Hisz a Bibliában, megvallotta az összes bűnét, elfogadta Jézust az ő személyes megváltójának és teljesen átadta az életét Neki. Ő egy nagyon buzgó keresztény.


- Mondtam, hogy ő egy hitehagyott – mondta Elder – ő megtagadta a Biblia tanításait, amit a Jehova Tanúi tanítanak.


- Azt mondja ezzel, hogy Krisztusról szóló tanítást csak második helyre teszik a Jehova Tanúinak tanítása után?


- Természetesen nem. Viszont csak a Jehova Tanúi értik helyesen Jézus szavainak jelentését.


- Mi az, ami egy üdvösséget kereső ember számára Jehova Tanúit vonzóvá teszi?


- Nos, mi hiszünk abban, hogy Jézus elkezdte az uralkodását a mennyben 1914-ben, és az a generáció, amelyik látta 1914-et, nem fog elmúlni addig, ameddig Jehova nagy armageddoni csatája véget nem ér – válaszolta Elder.


- Igen, tisztában vagyok ezzel. De milyen kézenfekvő, látható bizonyítéka van annak, hogy Jézus most 'uralkodik'? Gondolok itt a két világháborúra, a holokausztra, az etnikai tisztogatásokra, és milliók tömegei veszítették el az életüket más politikai küzdelmek során azóta. Úgy tűnik, hogy a világ rosszabb lett azóta, nem pedig jobb 1914 óta. Milyen fajta 'uralma' van most az mi Urunknak? – érdeklődött a házigazda.


- Ő nem foglalkozik ilyenfajta kérdésekkel. Ehelyett Ő, amióta uralkodik, szellemmel felkent keresztényeket irányít Isten királyságának jó hírének prédikálásában – válaszolta Elder.


- Ez MINDEN Jehova Tanújára vonatkozik, igaz? – szerette volna tudni a férfi.


Elder Testvér hallotta az Angyal suttogását a füleiben:


- Emlékezz a szavaimra. Teljesen őszintének kell lenned ezzel az emberrel.


Elder ezt válaszolta:


- Nos, nem teljesen. Az emberek milliárdjai közül, akik élnek vagy valaha éltek, csak 144000 az, akik Szent Szellemmel felkentek. Csak ennyien vannak új szövetségben Jézussal, akik részesednek a véréből és a testéből, és Jehova csak rajtuk keresztül munkálkodik és jeleníti ki az Ő akaratát.


- Értem. Akkor a Jehova Tanúinak minden doktrínája a maradék 144000-től jön, jól mondom? Úgy értem, hogy csak 7000-en élnek már közülük és a többségük nagyon idős. Ezek az emberek, akiknek ez a nagyon speciális és szent felelősség adatott, egy szorosan kapcsolódó csoport kell, hogy legyenek, akiknek az anyagi szükségeiket biztosítani kell, hogy teljes időben a figyelmüket a Szentírás rendszeres megvitatására, cikkek írására és a többi hívő vezetésére irányítsák, ugye?


- Nos, nem teljesen – Elder Testvér homloka már verejtékezett – a felkenteknek, akik a Társaság különböző ágaiban szolgálnak, saját maguknak kell gondoskodniuk a fizikai és anyagi szükségeikről. Valamilyen oknál fogva nem támogatjuk az orvosi ellátásukat és nem fizetjük a nyugdíjukat és nem biztosítjuk számukra ezzel a jó egészséget és hosszú élettartamot. Ami azt illeti, a Jehova Tanúival való több mint 50 éves kapcsolatom alatt nem tudom felidézni, hogy azokban a gyülekezetekben, ahová tartoztam, akár csak EGY felkent személy is meg lett kérve arra, hogy adják hozzájárulásukat a Társaság kiadványaiban cikkekhez vagy doktrínákhoz. És ismertem nagyon sok felkent személyt. Látod, mialatt Jehova TUDJA használni ezen emberek bármelyikét arra, hogy az Ő akaratát kinyilvánítsa az emberek felé, bizonyos okok miatt úgy döntött, hogy közülük csak 12-t használ ebben a munkában – vonta le Elder a konklúziót.


- Egészen jól csinálod, továbbra is maradj őszinte ehhez az emberhez – suttogta az angyal Elder Testvér füleibe.


- Értem – mondta a férfi – ezek szerint keresztények milliárdjai közül, akik most élnek és Jehova Tanúi milliói közül, akik most élnek és 144000 Szellemmel felkent Tanú közül, akik valaha éltek és ezrek közül, akik most Szellemmel felkentek és ma is élnek, csak 12 ember az, aki minden egyes dolgot meghatároz, hogy mi az, amiben hinnetek kell és mi az, amiben nem? Jól mondom?


- Igen – válaszolt őszintén Elder Testvér.


- A Szentírás hol támogatja ezt, hogy az egész életedet 12 idős ember döntéseire alapozzad?


- Engedd meg, hogy megmutassam, hogy mit mond az Őrtorony magazin...


- Nem! Válaszold meg a Bibliából – szakította félbe a házigazda.


- Nem tudom pontosan megmutatni ezt anélkül, hogy ne hivatkozzak sok különböző Szentírás részre. Ez túl mély – Elder szelíden válaszolt.


- VALAMI NAGYON MÉLY, rendben – volt a válasz, majd folytatta a férfi – minden gyermek, aki 1914-ben született, most már 90 évesnek kell lennie, és mivel ez a MINIMUM életkora annak a generációnak, aki 'látta' 1914-et, feltételezve, hogy egy generáció most, ahogyan állítod, egy személy életének hossza, mi fog történni akkor, ha azok a gyermekek mind meghalnak és Armageddon még mindig nem érkezett el?


- Azt gyanítom, hogy egy új világosságot fogunk kapni ezzel kapcsolatban – motyogta Elder.


- Azt hiszem, hogy valaki lekapcsolta a lámpátokat évekkel ezelőtt – vigyorgott a férfi – de maradjunk még egy kicsit ennél a témánál. Tényleg elhiszed, akár csak egy pillanatra is, hogy százezrek vagy még valószínűbb, hogy milliók közül, akik Krisztus óta keresztények voltak a Földön, a következő egy- vagy két évszázad alatt, csak ilyen kevesen voltak felkenve? És továbbá a sok tízmillió keresztény közül, akik a következő 1700 év alatt éltek, csak ilyen kevés volt közülük felkenve? Bizonyára ebben kell hinned, mert a 144000 túlnyomó része az elmúlt 100 év alatt lett felkenve.


- Ez nem rajtunk múlik, hogy Jehovát kétségbe vonjuk – állította Elder.


- Ó, hol állít Jehova ilyet, hogy ebben higgyünk? – kérdezte gyorsan a férfi.


- Az Ő csatornáján keresztül – Elder egyre kényelmetlenebben érezte magát.


- Nos, az bizonyára nem a Discovery Channel (csatorna). De komolyan, 'csatorna' alatt azt a 12 idős embert érted, akiről beszéltünk?


- Nos, igen.


- De Jehova nem állít ilyet az Ő Igéjében, a Szent Bibliában, igaz?


- Nos, igen, nem közvetlenül.


- Értem. Beszéljünk arról a 12 idős emberről, és az ő elődeikről, rendben? Ők mindig egyhangúlag egyetértenek a rendelkezésekkel, amiket meghoznak és később megerősítenek?


- Nem. Ők csak halandók. De az első századi keresztények esetében se volt másképp. Nézd meg Pál és a többiek évtizedekig tartó figyelmeztetéseit, a körülmetélés és az régi szövetség törvényeivel kapcsolatos nézeteltérésüket – válaszolta Elder.


- Ez érthető. Rendelkezések és rendtartás az egy dolog. A prófétálás pedig teljesen más dolog. Ők mindig egyhangúlag egyetértenek az előrejelzéseikben? – kérdezte a férfi.


- Nem. De ha a többségük egyetért egy témában, akkor azt elfogadják.


- Ha jól értem, ennek a 12 embernek csak a TÖBBSÉGE kell ahhoz, hogy olyan döntéseket meghozzanak, amelyek hátrányosan érinthetik, esetleg le is rombolhatják emberek életét, és még rosszabb esetben emberek millióinak üdvösségét veszélyezteti, ha kiderül róla, hogy tévedtek? Hadd emlékeztesselek arra, hogy azt állítottad, hogy ezek az emberek egyenesen a Szent Szellemtől vannak inspirálva. Még a mi államunkban is 12 ember EGYBEHANGZÓ döntése kell ahhoz, hogy EGYETLEN ember életéről vagy haláláról döntsenek. És ez a döntés minden kétséget kizáró kell, hogy legyen. Úgy tűnik nekem, hogy az amerikai jogi rendszer, ami emberi, sokkal megbízhatóbb, mint a ti 'szellemi' jogi rendszeretek! – a házigazda folytatta – Személyesen olvastam Raymond Franz könyvét. Amint tudod, ő tagja volt az Igazgatói Tanácsnak több éven keresztül és bizalmasan ismerte, hogy az Igazgatói Tanács hogyan hozott olyan döntéseket, amelyek kritikusak a Jehova Tanúi életére és a szellemi egészségükre nézve. Abból, amit olvastam, úgy tűnik számomra, hogy ezek az emberek ott ülnek az Igazgatói Tanács ülésein és ötletekkel dobálóznak és forgatókönyveket írnak, mint ha valamiféle tévé filmet készítenének ahelyett, hogy Isten Szent Szellemén keresztül teljes egységben lennének, hogy a hívőknek igaz és megbízható szellemi eledelt biztosítsanak.


Elder csöndben esedezett:


- Drága Angyal, vigyél ki engem ebből a beszélgetésből!


De az Angyal ezt válaszolta:


- Fordíts kiemelt figyelmet arra, amit ez az ember mond neked. Tanulhatsz valamit.


2011. júl. 18. 01:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

folytatás:



A férfi megkérdezte:


- Tételezzük fel, hogy szeretnék Jehova Tanúja lenni. Milyen fogadalmakat kell tennem a bemerítkezéskor?


Elder ezt mondta:


- A parafrázis a következő, meg kell térni, hinni kell Krisztus váltságdíjában, Jehova Istenben és a Szellem által irányított Rendszer részének kell tekintenie magát.


- Az, hogy az életedet Jézus Krisztusnak átadod, része a fogadalomnak? – kérdezte a férfi.


- Nem, ez nem része a fogadalomnak.


- Az, hogy odaszánod magad Isten akaratának cselekvésére Jézus Krisztuson, a Biblián és a Szent Szellemen keresztül, az része a fogadalomnak, mint ahogyan a Szentírás tanítja?


- Nem, ez már nem része a fogadalomnak, de korábban az volt. Ez a rész ki lett cserélve 1987-ben. A Bibliára való hivatkozás törölve lett, Isten akaratának cselekvésére való hivatkozás Jézus Krisztuson keresztül törölve lett, a Szent Szellem vételére való hivatkozás szintén törölve lett. Ki lett cserélve arra a fogadalomra, hogy az odaszánásunk és bemerítkezésünk Isten Szellemmel vezérelt szervezetével való azonosulásunkat fejezi ki.


- Vagyis, azt mondod, hogy a 'bemerítkezni az Atyának és a Fiúnak nevében, a Szent Szellemen keresztül', teljesen ki lett törölve és kicserélték lényegében arra, hogy bemerítkezni a 'Szervezetbe'.


- Nos, azt hiszem, hogy ez a módja.


- Tegyük fel, hogy bemerített Tanúvá válok és később úgy döntök, hogy a Tanúság mégsem nekem való. Mennyire könnyű elhagynom a Tanúkat?


- Nagyon egyszerű kijönni. Minden, ami tenned kell az az, hogy írsz egy levelet a kilépésedről, és kész. Senki se fog zaklatni többet.


Az Angyal komolyan emlékeztette Elder Testvért:


- Csak egy RÉSZÉT mondod az igazságnak, el kell mondanod a TELJES igazságot!


Elder folytatta:

- Az alatt, hogy 'nem fognak többet zaklatni', azt értjük valójában, hogy az egész világon az összes Jehova Tanújának meg van tiltva, hogy még csak köszönjön is neked, vagy hogy elismerje mint emberi lény a létezésedet. Minden családtagod, aki Tanú, úgy kell, hogy tekintsen, mint ha HALOTT lennél. Ez magába foglalja a szüleidet, testvéreidet és még a saját gyermekeid is. Ha bármilyen segítségre van szükséged, vagy szellemi krízisben vagy, nem kaphatsz segítséget azoktól, akik Jehova Tanúi társaságához tartoznak, sem a testvérektől általában, sem a korábbi legjobb barátaidtól és még a családodtól sem. Hitehagyottnak leszel tekintve, mint aki elkövette a Biblia szerinti legrosszabb végzetes bűnt a Szent Szellem ellen. Hazugnak tekintenek, a Gonosztól megszállottnak, kutyának, aki megeszi a saját hányását és rosszabbnak, mint egy disznó.


A házigazdát ez sokkolta.


- Úgy érted, hogy azzal, hogy pusztán írsz egy levelet, hogy nem akarod többé követni a Jehova Tanúinak szabályait és rendelkezéseit, ezek fognak történni veled?


- Igen, ezek.


- Az előbb az önként távozásról kérdeztelek. Hallottam Jehova Tanúit, akiket nem önként bírtak távozásra a gyülekezetükből. Feltételezem, hogy ezek az emberekkel ugyanúgy bánnak, mint akik önként távoztak. Tudnál néhány példát mondani, mi kell tennie valakinek ahhoz, hogy ez megtörténjen?


- Nyíltan megkérdőjelezni bármilyen hitbeli nézetet, speciálisan azokat, amelyek egyszer úgy voltak tanítva mint igazság, de most már nem azok, ilyen kérdések megvitatása másokkal; karácsonyi ajándék adás; énekelni a 'Boldog születésnapot'; boldog anyák napját kívánni; felállni a Himnusz alatt; zászló előtt tisztelegni; harcolni az országért, ha azt támadás éri; köszönni az ex-Tanúknak; életmentő vérátömlesztést elfogadni; elküldeni a gyermekeidet Halloweenkor cukorkát gyűjteni; megkérdőjelezni egy vén döntését, nem számít, milyen rossz az; ünnepelni a hálaadás napját; ünnepelni Jézus feltámadását; kérni Jézust, hogy a személyes megváltód legyen; keresztet hordani; részt venni az édesanyád temetésén egy másik gyülekezetben; megköszönni Jézusnak az áldásokat imádságban; csatlakozni az YMCA-hoz (Fiatal Férfiak Keresztény Egyesülete); olyanban hinni, ami egyszer 'világosságnak' tekintettek, de ma már nem, az; törvényesen újraházasodni, még akkor is, ha az előző házastárs életfogytig tartó börtönbüntetését tölti gyilkosságért, és akkor is ha nem követett el paráznaságot ellened; ha rajtakapnak, hogy egy doboz cigarettát vásárolsz. Akarod, hogy folytassam? Még TÖBB SZÁZ ilyen van, amit nem említettem. És tény, hogy még én sem ismerem mindegyiket, pedig több, mint 50 éve Tanú vagyok.


- Nem, teljesen elég volt, köszönöm. Ha valaki ilyen helyzetbe kerül és vissza szeretne térni a gyülekezetbe, mit kell tennie?


- Az ilyen embernek el kell viselnie a megaláztatást az egész gyülekezet előtt azáltal, hogy később kell érkeznie az alkalmakra, a terem hátuljában egyedül kell ülnie, tartózkodnia kell az énekléstől és a beszélgetéstől, és a gyülekezetet azonnal el kell hagynia, mihelyst az alkalomnak vége van. Az ilyen személynek el kell viselnie a bámuló tekinteteket és az egész gyülekezet csöndes ítéletét olyan hosszú időtartamig, amit a gyülekezet véne határoz meg. Bizonyos esetekben ez a gyülekezet előtti megaláztatás akár 5 évig is eltarthat.


A házigazda ismét mondta:


- Elég volt ezt hallanom. Most, mondd meg nekem, mi pontosan a jó híre Isten királyságának, amit a Jehova Tanúi tanítanak.


- Az, hogy Jehova Isten megszabadítja a hűséges földi imádók csoportját, és egy tökéletes földi paradicsomba viszi őket, ahol lehetőségük van az örök életre.


Az Angyal emlékeztette őt:


- Folytasd, el kell mondanod a TELJES igazságot, amit tanítottak neked a saját kiadványaitokból.


- És, hú, az embernek a húsa lerothad a testéről, a szemeik elolvadnak a szemüregükben, és a végtagjaik ki lesznek tépve. Körülbelül 6 milliárd élő emberé, beleértve az érdemtelen Jehova Tanúkat is. És a madarak és vadállatok lecsipkedik a húsukat a levágott és megcsonkított testekről, még a kisbabák és a kisgyermekéről is – válaszolt Elder szomorúan.


- Értem – mondta a férfi – szóval ez a ti jó híretek? Hú... Úgy hangzik, hogy neked szükséged van egy Biblia tanulmányozásra. Szeretnél velem tartani ebben?


Elder Testvér gondolkozott egy ideig a válasz előtt, majd ezt mondta:


- Tudod, azt hiszem, hogy megteszem – és beleegyezett abba, hogy a férfivel CSAK a Bibliát tanulmányozzák... Azután otthagyta a házigazdát, aki becsukta az ajtót. Ezután felemelte a szemeit, és megkérdezte:


- Nos, őrangyal, hogy csináltam?


Az angyal ezt mondta:


- Isten továbbra is áldjon meg!


Elder Testvér egyenesen hazament, vett egy darab papírt és egy tollat és elkezdett írni:


Biblia és Traktátus Társaság

124 Columbia Heights

Brooklyn, NY


Az Igazgatói Tanács figyelmébe


Kedves Testvérek!


Sok lélek keresés és őszinte imádság után, szomorúan kell tájékoztatnom titeket, hogy elhatároztam, felbontom a kapcsolatomat Jehova Tanúival és az ismert törvényes eszközével a Biblia és Traktátus Társasággal.

2011. júl. 18. 01:59
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

komolyan, szerinted lesz aki ezt végigolvassa?


jehova sehovák...

2011. júl. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Jó volt mert happy enddel végződött :-)
2011. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk a "Boldog születésnapot"-ot énekelni szerintem is rettenetes dolog, mindig a rosszullét környékez ha meghallom :)
2011. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Ritka az olyan,aki ennyi évi tagság után egy beszélgetés hatására kilép.Néha azért győz az értelem.


Minél többjüknek kellene már felébrednie...

2011. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Aki ezt végigolvassa, az tényleg nagyon ráér!

Nem a Tanúk fogják elolvasni az biztos, többek között ezért sem.


Mellesleg a "prófétálás" és egyéb hazugságok, rágalmak csupán, melyet nem nehéz leleplezni:


I. Gergely pápa (i. sz. 590—604) egy európai uralkodónak írt levelében ez olvasható: „Szeretnénk, ha Felséged is tudná, amit mi megismertünk a Mindenható Isten Szavából, a Szentírásból, hogy a jelenlegi világ vége már elközelgett és hamarosan eljön a Szentek véget nem érő Királysága.”


A XVI. században Luther Márton, az evangélikus egyház megalapítója megjósolta, hogy a vég közel. Egy szerző szerint kijelentette: „A magam részéről biztos vagyok benne, hogy az ítélet napja a küszöbön áll.”


Az egyik legrégibb baptista csoporttal kapcsolatban feljegyezték: „A XVI. század első felében az anabaptisták úgy hitték, hogy a Millennium 1533-ban kezdődik.”


„Edwin Sandys (1519—1588), York érseke és Anglia prímása . . . mondja: . . . ’Biztosak lehetünk abban, hogy az Úr eljövetele közel van.’ ”


William Miller, akit általában az adventista egyház megalapítójának tartanak, egy idézet szerint ezt mondta: „Teljes mértékben meg vagyok győződve, hogy a zsidó időszámítás alapján valamikor 1843. március 21. és 1844. március 21. között Krisztus eljön.”


Vajon ezen jóslásoknak a kudarca egyértelműen hamis prófétaként azonosítja azok kimondóit az 5Mózes 18:20–22 jelentésével összhangban?


Vannak, akik komolyan meg vannak győződve arról, hogy bejelentésük igaz. Reményeiket néhány írásszöveg vagy esemény egyéni értelmezésére támaszkodva hangoztatják. Nem állítják, hogy kijelentéseik közvetlen Jehovától jövő látomások lennének, és hogy ilyen tekintetben Jehova nevében szólnak. Így aztán, ha szavaik nem bizonyulnak igaznak, akkor sem tekintendők hamis prófétáknak, akik ellen óva int az 5Mózes 18:20–22. Emberi gyarlóságuk következtében csupán tévesen értelmezték a dolgokat.


Miért figyelhető meg századokon át egészen napjainkig a hamis bejelentések folyamata, ahogyan erről Jézus beszélt? (Máté 24:23–26). Jézus, miután beszélt követőinek a visszatérését jelző néhány eseményről, elmondta azt, amit a Máté 24:36–42-ben olvashatunk: „Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül. A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is . . . Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.”


Nemcsak azt a parancsot kapták, hogy vigyázzanak és készüljenek fel, hanem azt is, hogy buzgón őrködjenek. A Róma 8:19 mondja: „Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.” Az emberi természet olyan, hogy ha erősen remélünk valamit és vágyakozunk rá, ha buzgón várjuk, akkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy már közel van, még akkor is, ha az események mást mutatnak.


Jehova Tanúi Jézus második eljövetelének, pontosabban "jelenlétének" buzgó várásában olyan dátumokat említettek, amelyek végül téveseknek bizonyultak. Ezért némelyek hamis prófétáknak nevezték őket. Ám ők egyik esetben sem ’Jehova nevében’ tették bejelentéseiket azt feltételezve, hogy azok egyenesen Tőle származnak. Soha nem mondták: ’Ezek Jehova szavai.’


Az Őrtorony, Jehova Tanúi hivatalos folyóirata kijelentette: „Mi nem rendelkezünk a prófétálás adományával” (1883. január, 425. oldal [angolban]). „Nem tartjuk vagy tekintjük úgy írásainkat sem, mintha azok tévedhetetlenek lennének” (1896. december 15., 306. oldal [angolban]). Az Őrtorony kinyilvánította azt is, hogy bár némelyek rendelkeznek Jehova szellemével, ez „nem jelenti azt, hogy akik Jehova tanúiként szolgálnak, azok ihletettek lennének. Nem jelenti azt, hogy Az Őrtorony-ban megjelent írások ihletettek, tévedhetetlenek és mentesek a hibáktól” (1947. május 15., 157. oldal [angolban]). „Az Őrtorony nem tartja magát ihletettnek sem kifejezéseiben, sem tanításában” (1950. augusztus 15., 263. oldal). „A testvérek, akik ezeket a kiadványokat készítik, nem tévedhetetlenek. Írásaik nem ihletettek abban az értelemben, ahogy Pálé és más bibliaíróké azok voltak (2Tim 3:16). Ezért aztán a növekvő ismeretek fényében szükségessé válhat egyes nézetek kiigazítása (Péld 4:18)” (1981. február 15., 19. oldal [angolban]).

2011. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves JT!


Ehhez a részhez mit szólsz?


"Ha jól értem, ennek a 12 embernek csak a TÖBBSÉGE kell ahhoz, hogy olyan döntéseket meghozzanak, amelyek hátrányosan érinthetik, esetleg le is rombolhatják emberek életét, és még rosszabb esetben emberek millióinak üdvösségét veszélyezteti, ha kiderül róla, hogy tévedtek? Hadd emlékeztesselek arra, hogy azt állítottad, hogy ezek az emberek egyenesen a Szent Szellemtől vannak inspirálva. Még a mi államunkban is 12 ember EGYBEHANGZÓ döntése kell ahhoz, hogy EGYETLEN ember életéről vagy haláláról döntsenek. És ez a döntés minden kétséget kizáró kell, hogy legyen. Úgy tűnik nekem, hogy az amerikai jogi rendszer, ami emberi, sokkal megbízhatóbb, mint a ti 'szellemi' jogi rendszeretek!"

2011. júl. 18. 16:56
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

Na és nem gondolod, hogy elsősorban nem egyes vallások exeire kellene figyelni, hanem azt a tiszta és eredeti forrást kikutatni becsülettel és nagy alapossággal, ami már majdnem 2000 éve rendelkezésre áll.


Ha az emberi HIBA tényezőt minimálisra akarnád csökkenteni, nem az ilyen forrásokat majmolnád, hanem az eredeti tisztával vetnéd össze! Ehhez talán gyenge vagy?

Akik ilyen eszközökhöz folyamodnak, gyakran valóban nem tudnak a Bibliából értelmesen érvelni.


Ne hidd, hogy mellé beszélek! A válasz benne van a Bibliában. De lehet, hogy ez már téged annyira nem is érdekel?

2011. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

én végigolvastam.

szerintem nem Jehova Tanúja volt ez a bizonyos Elder testvér. a történetet sem Jehova Tanúja írta. egyszerűen nem olyan nyelvezetű, mint ahogy a Tanúk beszélnek egymással vagy egymásról és a házigazdákhoz.

angyali csodákban (fényesség, beszél hozzánk) nem hiszünk, nem léteznek. I.Korintusz 13:8 szerint-többek között- prófétálás, nyelveken szólás ajándékai el lesznek távolítva. Pál amikor ezt a levelet írta, még adottak voltak ezek az áldások hogy terjedjenek az igazságok, amiket Jézus az életében, életével, a halálával és a feltámadásával tanított. (maga Pál is átélte, hogy egy fényesség vette körül, és maga Jézus beszélt hozzá-Cselekedetek könyvének 9. fejezete)

Pétert angyal szabadította ki a börtönből (Cselekedetek könyve 12 fejezet első 11 verse)

tehát az első században az apostolok gyógyítottak, feltámasztottak, hirtelen idegen nyelveket tudtak beszélni, de ezek csak akkor voltak, idővel betöltötték a céljukat és megszűntek.

kb isz 100-ra befejeződött a teljes Biblia megírása. azóta a hit az, ami megmaradt

tehát angyalok nem szólnak hozzánk! így aki angyalt vélt hallani, biztosan nem Jehova Tanúja volt.

az Őrtornyot soha nem neveztük magazinnak, ebből is arra következtetek, hogy nem Jehova Tanúja írta a történetet, amit lemásoltál nekünk.

hogy hány szellemmel felkent él közöttünk, nem tudjuk biztosan, csak azt, hogy az emlékjegyeket hányan vették magukhoz. ez a 12 tévedésen alapul. a Vezető Testületben hogyan, hányan dolgoztak megírom őszintén, nem foglalkoztam alaposan, így nem tudom, de az biztos, hogy teljes tudatában vannak a felelősségüknek, mert pontosan tisztában vannak a V.Mózes 24:36-42 versek értelmével, amit az egyik hozzászóló írt. tehát rengeteg imában kérik Istentől, hogy Neki tetszően irányítsák a Tanútársaikat.

az igaz, hogy a Biblia maga mondta, hogy az utolsó napokban pásztázva kutatják majd az Írásokat, és fokozatosan a Szent Szellem segítségével egyre jobban megértjük az alaptanításokat, Jehova Isten üzenetét, ld Példabeszédek 4:18, ezért történnek időnként kiigazítások

aki kilép a szervezettől, természetesen szabadon eldöntheti, de nem tekintjük halottnak, és a kiközösítetteket sem, hiszen a családtagoknak együtt kell élniük továbbra is, természetesen a családi kapcsolatokat továbbra is fenntartják. akik nem családtagok, tényleg nem köszönünk nekik, de nem azért, mert átnézünk rajta, hanem hogy mi is tanuljunk abból, ha bűnt követünk el, akkor valójában a Teremtőnktől zárjuk el magunkat. sokakat ez a magányosság vezet vissza a Gyülekezetbe, mert korábban nagyon jól érezték magukat a testvérek között, és szellemileg tápláló beszélgetéseket folytattak. akiket visszafogadnak, nagyon nagy szeretettel üdvözöljük, tényleg nagyon örülünk. Lukács 15:32

nem jár azonnal kiközösítéssel, ha szülinapot kívánunk. én magam is egy 40. szülinapos meghívását nem fogadtam el, de előtte udvariasságból még 40X40 évet kívántam neki, mert tudtam, hogy tudja, hogy Tanú vagyok, és örök élet reménységében hiszünk. tehát rengeteg évet kívántam neki, mert ezt a barátomat és a családját nagyon szívesen látnám Isten Királyságában. nagyon szeretem őket.

akit szerettem, és meghalt, akkor is elmegyek a temetésére, ha más vallású vezető személyiség búcsúztatja. az ő és a családja magánügye, hogy történjék mindez, elvégre én mindenképpen azt szeretném, hogy egy Tanútársam búcsúztasson, ha valami történik velem.

tényleg csak paráznaság esetén lehet elválni, de csak a vétlen fél dönthet így (Máté 19:9), tehát ha a férjem élete végéig börtönben fog csücsülni, nem válhatok el és nem házasodhatok újra, csak akkor mehetek újra férjhez, ha a jelenlegi férjem meghalt

egyik előző hozzászóló említette a Máté 24:36-39 verseket, igen, nem szabad jóslásokba bocsátkozni, mikor jön el Armageddon

köszönjük, hogy megosztottad velünk ezt a szöveget, és kérdeztél, ahelyett, hogy megpróbáltál volna következtetni.

2011. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Hááát nem tudom ,hogy ki találta ezt ki,de ilyen nincs!!!!

Én Tanú vagyok,és tudom,mégpedig a Bibliából,hogy az Apostolok halálával megszüntek a csodák,így ehhez az "úgynevezett testvérhez" nem beszélhetett semmilyen angyal.

Nemtudom,hogy ki az aki ilyeneket talál ki,de nem fél attól,hogy amikor majd oda kell állni az Isten elé számot adni ezért a kitalált dolgokért is felelnie kell majd.

SOK SZERENCSÉT majd hozzá,amire nagy szüksége lesz!!!

2011. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!