Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell templomi misére...

Miért kell templomi misére járni, ha hívő vagy?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van hite, nem szükséges hozzá egyház eleve, meg templom se. Ha misére mész, előbb lesz belőle magamutogatás, mint valódi hit. De ha ragaszkodsz a templomhoz, az bizony egész nap nyitva van a kapu, bármikor be lehet menni, ha neked feloldozást jelent az épületben tartózkodás. Ám mégis mindenki akkor megy, mikor a többi ember is látja. A pap prédikációjára pedig egy embert se láttam még, hogy valóban odafigyelne.
2011. júl. 21. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem a megfelelő helyen kerestél. Igaz, sokan vannak, akikre igaz, amit leírtál, de van, aki valóban azért jár misére, mert szüksége van rá, hogy hallja azokat a szavakat. Én ugyan ritkán járok, akkor is inkább a hátsó sorokba ülök, de utána mindig jobban érzem magam, lélekben megerősödve megyek ki az utcára.
2011. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van benne valami. Én nem vagyok valami nagy keresztény. Meg egyház-fan se. Sőt. De komolyan, néha szívesen elmennék egy-egy misére, HA lenne a környéken normális pap, aki okosakat is tud mondani, nem csak a hívőket szidni, hogy évente 2x járnak templomba, és, hogy ezért tuti a pokolra kerülnek. A legutóbbi esküvőn, amin voltam, komolyan, a 150 emberből csak én figyeltem arra, amit a pap mond. Nagyon okos dolgokat mondott. A lényege az volt, hogy a házasságban ügyelni kell arra, hogy az egyik a másiknak pont annyi szeretet és figyelmet adjon, mint amennyit kap. Mert ha kevesebbet ad, mint kap, az hiányérzethez vezet. Ha többet, a másik úgy érzi, folytogatják. Erről beszélt fél órát, nagyon szépen és érthetően. És csak én mosolyogtam azon, amit mond, mert gyanítom, más nem is értette, meg nem is figyelt oda. Még azok se, akik házasodtak. Azért mondom, hogy olyan hamisnak tűnik az egész. Elmennek, és oda se figyelnek. Akkor minek mennek egyáltalán? Igaz, ez egy kötelező esemény. De a pap tényleg nagyon okos volt, és szívből beszélt. Ha ezt nem veszik észre, akkor ezen kívül se sok mindent fognak :(
2011. júl. 21. 13:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Megéri keresni egy jó templomot, közösséget, mert nagyon nagy megtartó ereje van. Isten nem maga miatt várja el, hogy elmenjünk, hanem szükségünk van rá nekünk. Egy másik bölcs pap mondta, hogy "nem mi tartjuk meg a vasárnapot, hanem a vasárnap tart meg minket."
2011. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Templomba (szentmisére) azért járunk mert:

- Jézus áldozatában így vehetünk részt, és Ő is ezt akarta hogy hetente magunkhoz vehessük szent testét és vérét.

- Isten azt parancsolta hogy tartsuk meg az Úr napját, és ennek ez a legjobb módja.

- Dicsőítsük Istent.

- Kérjünk tőle segítséget a gondjainkban.

- Kiengesztelődjünk vele (gyónás, bűnbánat)

- Hallgassuk az Igét és a prédikációt. De itt hozzátenném hogy Jézus áldozata sokkal fontosabb mint akár a legeslegjobb prédikáció.


Itt van erről egy jó írás:

[link]


Azzal hogy a többi ember mit csinál (figyel-e) nem kell foglalkozni, ez az ő dolguk.

2011. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor is említi az Úr, hogy a napját tartsd meg, ami a vasárnap? Mi az úr napja? Vasárnap? Ez jó, és ezt hol olvastad?


Hol írja, hogy hetente vasárnap vegyél magadhoz kovásztalan ostyát? Ha már itt tartunk, miért nem adnak a borból, hiszen azt is körbeadta a tanítványoknak.


Miért nem mossa meg a pap a hívők lábát, mikor bemennek a templomba, hiszen Krisztus urunk is megmosta a vacsora előtt a tanítványok lábát. Vagy az csak jelkép? A vacsora miért nem az?


Kérdező, tévedsz, nincs nyitva egész nap, be lehet az előtérbe általában menni, de a templomba nem.


Szép, szép a prédikáció sokszor, amit a pap mond, de nem isten igéje által élünk? Mi tartalmazza Isten igéjét írásos formában? A Biblia. Hallottál már felolvasott részletet megmagyarázni? Tudja-e egy templomba járó, hithű katolikus, hogy Krisztus elfogása alkalmával mindenki hátrahőkölve földre borúlt előtte? Tudja-e, hogy a tékozló fiú nem tékozló fiú, hanem elveszett fiú? Tudja-e, hogy nem két teremtés van a Bibliában, hanem a "második" a hatodik nap? Tudja-e, hogy miképpen töltötte be Krisztus a tízparancsolatot? Tudja-e, hogy miről szól a hegyi beszéd? Pedig a boldogságmondások egy valamiről szólnak. Hallottál-e már papot, amiképpen prédikál Isten igéjéről?


Válaszolok, kedves kérdező. Hívő vagyok. Hiszek a hat napos teremtésben, Isten teremtő erejében, szavában. Hiszem a Biblia szavát. Hiszem a tízparancsolatot, Krisztus általi betöltését. Hiszem Isten egyszülött fiának szabadító nevét. Hiszem a prófétákat. Hiszem és várom Krisztus második eljövetelét. Nem tekintem az előbb leírtak alapján sem a papságot nálamnál lejjebb valónak. Esendőek, megtévesztettek éppúgy maguk is, mint bármelyikünk. És mindezek ellenére nem vagyok sem gyülekezet, felekezet tagja. Nem járok vallási közösségbe, sem templomba.

És nem vagyok egyszemélyes hadsereg.

Tehát a válasz: van hívő, ki nem a templomért hívő.

2011. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Huha, ez az utolsó ütős volt, tetszett :) ... Lehetne róla szó, hogy mailben folytatjuk ezt az egészet? Érdekes témának ígérkezik
2011. júl. 22. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:

:) Felőlem, csak hivatkozzál légyszi a kérdésedre, hogy biztosan beazonosítsalak. :)


Nem olyan ütős ez, csak kemény beszéd, nem mindenki hallgathatja.

2011. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
15:48-asnak: Jézus azt szeretné ha a keresztények a különbségeiket félretéve egymást testvérnek tekintve egységben lennének és nem egymással vitatkoznánk.
2011. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Krisztus talán nem fedett? Pál nem fedte talán meg Pétert, mikor megválogatta, hogy kivel ült egy asztalhoz? Krisztus nem gyűlölte talán a nikolaiták cselekedeteit, illetve tanításait? Mi a szeretet? Szemet hunyva tűrni és elfogadni mindent? Csak Krisztus szavaival élve: Aki én szeretek megfeddem és megfenyítem.


Ki szereti a gyermekét, aki mutatja a jót és megfenyíti, leszídja, ha rosszat tesz, vagy akit nem érdekli, ha lejjebb és lejjebb süllyed? Érted-e te ezt?

2011. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

20:53-asnak:

Jézus megfeddhet másokat, mert Ő Isten fia. A szülők megfeddhetik a gyerekeket mert nekik kell nevelniük. De nem hiszem hogy nekünk meg kellene feddnünk egymást. A megfeddésnek egyébként pedig nem kérdésekből hanem válaszokból kellene állnia. Ezt így inkább provokációnak lehetne nevezni, ami vitához vezet, a vita pedig nem hiszem hogy túl sok jóra vezetne.

2011. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!