Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik miért van ez?

Ha Isten létezik miért van ez?

Figyelt kérdés

Miért ölnek meg százakat csak mert mások, miért bántanak rengeteg embert miért haltak meg annyian a háborúkban?

Ha Ő irányít nem kellene ennek lennie.


2011. aug. 7. 19:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát de most nem, hogy ha Isten mindenfelé tudna egyszerre figyelni az emberiségnek akkor vége is lenne.



Szerintem Jézus Krisztus szobrok az utcákon nem különb, mint csak Egyiptomban Kleopátra sírja, meg Tutenkhamon sírja.



Meg akkor a Görögöknél is rengeteg sok Istent imádtak.


-Afrodité-A szerelem és mámor istennője volt.


-Poszeidon-A tengerek és óceánok istene volt.


-Zeusz a főisten volt a villámlás és mennydörgés istene volt.



Szerintem itt is, ahogy a kérdező is kérdezte Isten hogyan tud egyszerre mindenfelé figyelni, szerintem ez is csak az emberiség tömegeket lehessen irányítani, csak azért van ez fegyelem beidomításként kitalálva, mert ha tényleg valós lenne, akkor már az emberiségnek rég vége lenne.



Na meg mindig is mondta nevelőapám, hogy senki nem tudott magáról semmit se a születése előtt és a halál után is ugyanerre a pontra tér vissza mindenki ugyanúgy, ahogy még születésünk előtt se tudtunk magunkról semmit, ugyanúgy a halál után is ez lesz.



És a világot, az életet és a sorsot (vagyis a karma törvényét tekintjük úgy, hogy Isten.)

2023. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Isten minden gyerekének szabad akaratot adott, minden gyerekének megengedte, hogy azt csináljon, amit akar, csak bánja meg az ember a bűneit.

Csak az a baj, hogy sokan nem bánják meg, sok ember már annyira elvetemült, hogy nem látja át a bűnét és ugye az ördög is mindenkinek tálcán kínálja a gonoszságot, a csínytevéseket.

2023. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!