Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik, hogy valakinek nem...

Létezik, hogy valakinek nem járna megbocsátás és figyelem?

Figyelt kérdés

Nem járok templomba, ugyanakkor hiszek Istenben. Az lenne a problémám, hogy úgy érzem engem nem szeret. Nem akarok hálátlannak tűnni, de egyszerűen úgy érzem túl sok vagyok neki... önző vagyok, maszturbálok, nem tudom mit kezdjek az életemmel, nem becsülöm meg a kis dolgokat, félek magamtól, nincs önbizalmam, hamar ítélek meg másokat, néha nem tudom mit érzek, vagy hogy mit kéne éreznem... Úgy érzem nem figyel rám, lehetséges ez?


Csak komoly válaszokat.


20 éves fiú vagyok.


2011. aug. 10. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Isten minden embert nagyon szeret,de egy valamit gyűlöl mégpedig a bűnt. Isten bűnnel nem tud közösséget vállalni.


De valaki pont ezért jött el,hogy elvegye a bűneinket. Itt amiket leírtál mindet meg tudja Isten bocsátani,csak kérni kell! Jézus meghalt a kereszten a te bűneidért,kérd Istent,hogy bocsásson meg neked! Ő megbocsájt.

2011. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudod, van egy olyan mondás, hogy "Segíts Magadon, és Isten is megsegít".

Ne várd a csodát, hanem menj elébe.


Az máris egy jó dolog, hogy felismered a problémát. Keress fel bátran egy pszichológust.


Ha meg maszturbálsz... hát egészségedre! Ha nem vezeted le a vágyat, az elfojtás, ami előbb-utóbb másutt robban. Ráadásul méreganyagoktól szabadulsz meg.

2011. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 potgazdi válasza:
100%

Isten szeret Téged! Minden bűnödet megbocsátotta Krisztusban.

Mondd el Neki,hogy szükséged van a szeretetére és adjon neked. Mind szomjazó lények vagyunk,csak nem mindenki ismeri el. Érdemes minden napot ezzel kezdeni,de bármikor kérheted, pl. ha megbántanak,vagy magányosnak érzed magad. Ihatsz az Élet vizéből ingyen. Jah ,és ha azt hallod,hogy Te nem érdemled meg,ne higgy neki,mert az Úr sosem vádol. Aki kér,mind kap! Szeretve vagy.

2011. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem létezik, hogy Isten nem figyel rád, és nem bocsát meg. Ő maga a szeretet; kegyelmes és irgalmas. Mindenkivel. Azért jött el Jézus Krisztus a földre, hogy a bűneink miatt meghaljon, s így szabadon mehessünk Istenhez.


Azt írod, nem jársz templomba, de hiszel Istenben.

Nem tudom, min alapul a hited, de javaslom a Biblia olvasását, ill. ehhez kapcsolódó anyagokat. Az interneten is vannak nagyon jó anyagok, ha gondolod, mutatok néhányat.

Hasznos lenne, ha keresnél egy jó közösséget, ahol a tiszta evangéliumot hirdetik, és tudsz korodbeli fiatalokkal beszélgetni a hitről, Istenről, a problémáidról.


Valaki ajánlott pszichológust; nem tudom, mekkora a baj, de ajánlom az alábbi honlapot, amiről egy keresztény pszichológus hölgy különféle témájú előadásait lehet letölteni díjmentesen. A címek alapján kiválaszthatod, melyeket szeretnéd hallgatni.


[link]


Ha tudok segíteni, jelezd nyugodtan. :)

2011. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy bűntudatom van, nem tudom pontosan miért, de félek, hogy bűnös vagyok és szenvedni fogok.
2011. aug. 26. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, nem vagy valami bőbeszédű... :)


Mi történt az elmúlt két hétben? Ima, Biblia-olvasás, közösségkeresés, pszichológus... - Megpróbáltad ezeket?


Igeverset szeretnél? Vagy beszélgetni?


Mindenesetre ne félj semmitől és senkitől, ezek az érzelmek nem az Úrtól vannak. Egyedül az istenfélelem a helyes, de az meg nem a hétköznapi értelemben vett félelem, hanem inkább tisztelet, engedelmesség.


Ha Isten megbocsát - márpedig megteszi, ha őszintén kéred erre - , akkor te is bocsáss meg magadnak. És ha még mindig kárhoztatást érzel utána, akkor állj ellene, mert az nem Istentől van, hanem a vádlótól, a rágalmazótól.


"Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek." János ev. 8:36

2011. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Golden Axe ***** válasza:
100%

Az már egy hatalmas lépés az Úr felé, hogy felismered a hibáidat. Kérd az Urat, h segítsen megtisztítani. De ne feledd: ez közös munka!


Hajrá, csak így tovább!;)

2011. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,tudod te hány ember önző,hány ember maszturbál,hány ember él céltalanul,hány ember nem becsüli meg a kis dolgokat,hány ember fél önmagától,hány embernek nincs önbizalma,hány ember ítél meg hamar másokat,hány ember nem tudja mit érez,vagy mit kellene éreznie? és ezek között még olyanok is vannak,akik rendszeresen templomba járnak,na azokból mennyire elege lehet Istennek!

és akkor még a gyilkosokról,hazugokról,tolvajokról,kapzsikról nem is beszéltünk,huhúúú!

és ezek után komolyan azt hiszed,hogy te egyedül túl sok vagy az Istennek? hát mi tagadás,tényleg önző vagy,és csak magaddal törődsz.persze mielőtt tovább folytatnád az önmarcangolást,remélem érzed a dolgok iróniáját:)

Isten ismer minket,tudja milyenek vagyunk.az ő jóváhagyása nélkül nem lehetnénk önzőek,nem félhetnénk önmagunktól,nem ítélhetnénk meg hamar másokat,stb...ezek a dolgok nem azért vannak jelen az életünkben,hogy Isten még pluszban el is utasítson minket ezért,hanem azért,hogy tanuljunk,fejlődjünk,haladjunk előre az életben.ha életedben egyszer sem félnél önmagadtól,nem tudhatnád,milyen nem félni,és meghitt kapcsolatba kerülni önmagaddal,ha soha nem ítélnél el másokat,nem tudnád meg milyen értéket hordoz az,hogy nem ítélkezel mások felett,hanem elfogadod őket úgy,ahogy vannak,ha nem lennél önző,nem tudnád milyen felszabadító érzés önzetlennek lenni,és szeretetet adni másoknak.stb....

Ne vádold magad! hagyd abba az önmarcangolást! semmire nem mész vele,csak megutálod magad,ezáltal másokat sem fogsz tudni szeretni.pedig még a Biblia is írja nem véletlenül,"szeresd felebarátodat,mint önmagadat".ha nem tetszik valamelyik cselekedeted,igyekezz változtatni rajta,elhagyni,fejlődni magadhoz képest.de ezt önvádolással nem lehet elérni,csak megértéssel önmagad felé.szeresd magad.senki sem tökéletes.neked is jár figyelem,megbocsájtás,de ha nem vagy minderre nyitott,bezárkózol a téves hiedelmeidbe,akkor nem fog tudni eljutni hozzád....tehát értheted,hogy nem Isten az,aki elfordítja rólad a szeretetét.

2011. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!