Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisznek a reformátusok a...

Ozmium42 kérdése:

Hisznek a reformátusok a szentháromságban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2011. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én református vagyok és a szüleim lelkészek. Szóval a válaszom: IGEN.
2011. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen. Minden keresztény hisz benne, kivéve a Jehova tanúit.
2011. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az unitáriusok sem hisznek benne.
2011. aug. 11. 22:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az unitáriusok nem, de a refrmátusok hisznek benne.
2011. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanításukban, KT-jukban benne van (Heidelbergi KT), tehát aki nem vallja, az nem is tartozhat elvileg a református felekezetbe. Hogy hiszik-e az más kérdés...,


Én Bibliai értelembe vett hitet tartom hitnek, ami természetfeletti, ami kijelentés az embernek Istentől, ami akár az ismeretnél/tudásnál is erősebb, szembe is mehet vele. Tehát, amit megtanítanak nekem, az még nem hit, nem Istentől kaptam, csak ismeret, amit vagy elfogadok igaznak, vagy nem. (és én erősen kérdőjelezném azt is, hogy a Biblia tartalmazza-e ezt a tant) A hit az, amit Istentől kaptam, mint kijelentés. Ilyen értelemben viszont még nem ismertem egy reformátust sem, sőt egy embert sem, aki azt mondta volna, hogy hitet kapott a szentháromság tana mellett.

2011. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Igen, mi Reformátusok hiszünk a Szentháromságban. A keresztelésnél is Az Atya, a Fiú, és a Szentlélek nevében történik a keresztelés.


Áldás, békesség!

Mihály

2011. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Hogy ne lenne benne a Bibliában. A Szentháromság elfogadása nélkül nincs értelme a kereszténységnek. Nem lehet teljesen felfogni emberi képességekkel, de mivel a Biblia Isten szava, el kell fogadnunk, amit mond.
2011. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha szentháromság tan nélkül nem lenne értelme a kereszténységnek, akkor a harmadik század előtti keresztények nem tudom mit mondanának, akik nem is hallottak még róla (hiszen akkorra fejlestették ki ezt a tant a különböző hitviták miatt a már elhajlott római "nagy egyházban". Mondjuk ezzel a refik is betagozódnak a római rendszer alá).


Mellesleg tényleg nincs benne a Bibliában, sem szó szerint (rá lehet keresni a szóra, vagy hogy Istenre hol mondja, hogy Ő mint egyedüli Isten három, vagy szentháromság), sem úgy hogy egy hosszabb tanításban benne lenne. Pedig pl. Pál apostol egy egész fejezetben beszél a feltámadás mellett annak értelméről. (I. Kor. 15) Gondolom egy ilyen tan, ami Istenről állítana valami újat szintén hasonló mélységben kellene tárgyalni, de ilyen nincs.

Sőt Istenről, mint egyetlenről, mint Atyáról szól, aki elküldte a Fiát. Az az örök élet, hogy ezt az Egyetlent, az Igazat, aki elküldte megismerjük (nem hármat, aki egyetlen), és az ő Fiát, akit elküldött.


A keresztelési formula sem állítja hogy az Isten három=egy, hanem az a neve, ami igaz a Fiúra, az Isten Szellemére, meg Istenre is, az Jahosua (jelentése Jahve Megmentése) ami névben kereszteltek végig az apcselben, a Jahosua névre.

2011. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!