Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HIT GYÜLEKEZETE bekerült a...

A HIT GYÜLEKEZETE bekerült a 12 elfogadott vallások közzé! Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 22:09
1 2 3 4
 1/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem sajnálom tőlük. Az a baj, hogy más egyházakat leminősítettek, ami miatt karitatív, és oktatási tevékenységük jelentősen korlátozódott. Ez diktatórikus, ellene van a vallásszabadságnak.
2011. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

Az a véleményem, hogy bármely vallás, amelynek képviselője nem akar erőszakos módon megtéríteni, az éhezőnek ételt, a fázónak ruhát, az ázónak fedelet nyújt, a sors által lesújtottat felemeli és vigaszt nyújt neki, elfogadható és tiszteletet érdemel.

Mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok.

2011. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
44%
a hit gyüli nem egyház, még inkább nem vallás..Ébresztő!
2011. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

22:40,

te nem a scire gondolsz?

2011. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Sajnos politikai döntés született, és a jövőben is politikusok fognak dönteni a kérvényekről. Nagyon rossz irányba tartunk a vallásszabadság terén, de talán ez majd felébreszti a híveket...


Üdv. Péter

2011. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 kzs ***** válasza:
57%

Kedves Péter és mindazok, akik ellenzik ezt a döntést!


A Hit Gyülekezete:

1. Tanításait Jézus és az apostolok (köztük Pál) tanításaira vezeti vissza és (nem utolsószempont): családcentrikus álláspontot képviselnek

2. Karitatív szolgálatot képez - meggyőződéssel segíti a katasztrófákkal sújtott embereket különböző adományokkal

3. A gyülekezet taglétszáma alapján Magyarország 4. legnagyobb egynáza

4. 1%-os adó-támogatottsága is figyelemre méltó.


Innentől jogosnak tartom a Hit Gyülekezetének egyházzá történő minősítését.

2011. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Szia kzs!


Félreértettél. Én nem ellenzem a döntést, mert úgyis megkapta volna a státuszt a kérvény alapján...


Az eljárás a durva, hogy politikusok döntenek egyházi kérdésekben. Tudtommal Mo-on az állam és egyház elválasztva működött...


Üdv. Péter

2011. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%
Reménytelen helyzet. Ahelyett hogy a törvény keze lesújtson az ilyen népbutító erőszakos szektákra, még el is fogadják egyháznak ? Tehát állami pénzt kunyerál ez a banda ? Ezen az alapon fogadják hát el a Csepeli Hajléktalanok Földbeásó Egylete szervezetet is.
2011. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%

Aljas szekta:

[link]

2011. aug. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 kzs ***** válasza:
64%

/A feltüntetett weboldalra - vagyis az előbbi válaszra - hivatkozva:/


Először is elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerül a hozzászólásom, de aki kiváncsi a tényleges helyzetre, az igazságra, arra kérem, olvassa el a véleményemet.


Itt az elején kijelentem: az egész cikk úgy hazugság, ahogy van.

1. Tanulságot valaminek a végén szűrünk le, nem pedig ezzel kezdjük az egészet. Ezt írja a szerző: "kizárólag intézményes, magyar történelmi egyházakat támogassunk" - miért is? számomra nem derül ki ennek az oka.

Továbbá ezt írja: >önjelölt „megmondó”, médiacelebet játszó álprófétákat< - értette az illető egyáltalán, hogy ezzel mit akar mondani? Mert szerintem totálisan értelmetlen.

Ja, a fekete mágiát, mint okkultizmust a Hit Gyülekezete teljesen elutasítja - a tanításait kizárólag a SzentÍrásból meríti.


2. Ezt írja: >„pünkösdista-karizmatikus” szekta<

Na egy pillanat: tisztázzuk: az a szekta, ami teljesen - vagy majdnem teljesen - elzárkózik a külvilágtól, sajátos-egyéni tanításokat vall amiket esetleg okkultista elemekkel egészít ki. Ugye? Ezzel szemben a Hit Gyülekezete a tanításait Jézus és a korai kereszténység (az apostolok) tanításaiból meríti, teljesen nyitott a külvilág felé: a "Vidám Vasárnap" c. műsorral bárki érintkezhet, azonkívül rendszeresen vannak családi összejövetelek, ifjúsági táborok.


3. Anyagi háttér - Ezt írja az illető: "kiszimatolják az anyagi hátteredet is." - És még mit? Mellesleg semmi ilyenről nincs szó: udvariasságból, barátilag kerül sor bármiféle kérdésre. Ami a pénzt illeti, sohasem vezetnek semmiféle feljegyzést azzal kapcsolatban, hogy ki mikor és mennyit adott. Az egész teljesen önkéntes.

Én magam 10 éve járok a Hit Gyülekezetébe, és már az elején szeretetteljesen fogadtak. Soha nem próbáltak kizsebelni, ami pénzt odaadtam, én azt teljesen önszántamból adtam. Soha senki nem kényszerített semmire sem. És még csak egy rosszalló pillantást sem kaptam semmiért sem.


3. családi kapcsolatok: soha olyan nem hangzott el, hogy 'ha az anyád nem hites, akkor az ördögtől van, és mi közöd hozzá?' - ez hazugság. A Hit Gyülekezete - mint ahogy fentebb említettem - teljesen családcentrikus, és pontosan azt hirdeti, hogy - ha esetleg nem értesz egyet sok mindenben is a szüleiddel - tiszteld anyádat és apádat, mint tekintélyedet.


4. Ami a házasságot illeti, nincs kizárva a "világ", vagyis nemcsak a gyülekezetből lehet. A tapasztalatok viszont azt mutatják, hogy 2 ember sokkal jobban érzi magát, ha nézeteik, meggyőződéseik azonosak. Könnyebben szót értenek, ezáltal kevésbé veszekednek. Ezért van az a javaslat, hogy - ha csak lehet - gyülekezeten belül válassz házastársat. De ez - még egyszer mondom - nem kötelező. Akkor mi ebben a rossz?


5. Ami a vezető lelkész beszédeit illeti: hadd kérdezzem már meg, hogy a tisztelt cikkíró miért nem telefonált vagy írt be, hogy "erről és erről nem ezt írja a Biblia, hanem azt"? Megtehette volna, a Vidám Vasárnap teljesen nyílt, interaktív műsor. Akkor miért is nem tette meg?Különben mint tudjuk, gyümölcseiről ismerik meg a fát. Németh Sándor prodikációi rengeteg embert vonzanak, mert megalapozottnak tekintik a prédikációit. Vagyis összefüggnek a SzentÍrással. És mondok még valamit: csak egyszer mondana Németh Sándor olyat, ami nem függ össze a Bibliával, és menne! Ezért mondom: nagyon is vizsgálják azt amit mond! És nem attól jár valaki az Úr útján, hogy a vezető lelkész személyéhez hogyan viszonyul: nem tekintélyelven működik. A Hit Gyülekezete azt tanítja, hogy akkor jár valaki a jó úton, ha befogadja a Szívébe a SzentÍrást, és megcselekszi azokat - Jézus ezt mondta, nemdebár?


6. Ami a politikai átkozódást illeti: biztosan létezik ilyen, de a Hit Gyülekezete elhatárolódik ettől. Ehelyett azt tanítja, hogy szeresd felebarátodat, tégy jót rosszakaróddal szemben, és áldjad azt, aki téged átkozz. Ezek Jézus szavai, a SzentÍrásé. És a Hit Gyülekezete ezt követi. Innentől kezdve az a bizonyos "Fideszre mondott átok" nem más, mint szemenszedett hazugság.


7. Imakommandó - vannak imaösszejövetelek, ez tény. Ennek a célja nem holmi sötét ügyek eltussolása, hanem Isten akaratának megvalósítása XY életében. Tehát ezek az imák őszinték - olyanok végzik, akiknek az életében látványosan megvalósult Isten Igérete -, és az illető (nevezzük őt bárhogy, mert bárki érdekében szólhatnak) segítségére vannak.


8. Tizedfizetés: teljes összhangban folyik a Bibliával (lásd: Malakiás 3/10-12). Soha senkire nem kényszerítik, nyilvántartást egyáltalán nem is vezetnek róla. Teljesen önkéntes alapon megy, és magam se a tizedfizetés után, de 1 hét műlva sem éreztem magam kellemetlenül miatta. Úgyhogy NEM KELL a fizetés 10%-át leadni.


9. "Hová mennek ezek az összegek"? - miért baj az, hogy a Hit Gyülekezete intézményeket tart fent belőle? Más egyház nem ezt teszi? Nincs ebben semmi rossz. De ha valaki ettől kellemetlenül érzi magát, akkor ne adjon ergy fillért sem. Nem kötelező!


10. Ami a pénzügyi beszámolást illeti: ezt írja az illető: Soha nem volt még olyasmi, hogy valaki kiállt volna a Hit Gyülekezetében, és beszámolt volna a gyülekezet anyagi helyzetéről. - na én meg azt mondom, hogy volt ilyen. Építkezés során.


11. Ezt írja a cikkíró: >Azt is volt időm megfigyelni, hogyan viszonyulnak a szegényekhez, a szerencsétlenekhez a Hit Gyülekezetének pásztorai. A pénzt ugye piszkosul kérik, de ha valaki egy nevetséges összeget, mondjuk, 500 forintot kér a gyülekezetből ennivalóra, akkor az a válasz, hogy: „Imádkozzál, majd az Úr ad.”<

Akkor kérdem én: az adományosztás az árvízkárosultaknak és a vörösiszap-károsultaknak, az mi volt? Merthogy külön teherautók vannak ecélból, és hivatalosan el van ismerve a gyülekezet karitatív munkája - ezért is kapta az egyházzá történő elismerést. Ja, és arról is tudok, hogy konkrét személyek sorsát felkarolták - anyagi értelemben is!


12. Senkire semmiféle átkot nem mondanak, és aki azt mondja, hogy igen, az hazudik. A gyülekezet Jézus és a korai egyház (apostolok) tanításaira vezeti vissza a beszédeit, éppen ezért senkit nem buzdít semmilyen átok hordására, közvetítésére. Sőt, ezt vallja a gyülekezet: "áldjad aki téged átkozz, és tégy jót felebarátoddal".


13. És nem holmi sötét utak leplezése miatt keresik fel azt, aki "kilépett", hanem azért, mert meggyőződésük, hogy az illető a jó uton - vagyis a Biblián, a SzentLélek útján - haladt. Ezért nincs oka otthagyni. És mindent meg lehet beszélni. Valamikor nn magam is ott akartam hagyni a gyülekezetet. És nem azért kerestek meg, kérdeztek meg, mert beleláttam a gyülekezet anyagi helyzetébe. Mert nem láttam bele. NEM! Amikor megkerestek, megbeszéltünk mindent, és utána már tiszta lett előttem a dolog! És maradtam, hála legyen az Istennek!


14. A "meginterjúvolt" illető kiválásával pedig teljesen egyetértek. Olyan alakokra, mint ez a meginterjúvolt valaki, nincs szüksége nemcsak a Hit Gyülekezetének, de egyik egyháznak sem.

Sok minden van a koholmányában - mert nem tudok máshogy nevezni egy ilyen szemét hazigságáradatot, csak így -, szóval sok minden van benne, de az nem hogy bármiféle számla a kezében lett volna. Vagyis a kedves interjú-személynek nincs számlája... (nem írja, hogy átadta, vagy elvették töle). Innentől kezdve semmiféle visszaélést nem tud bizonyítani, csak annyi az egész, hogy szabadjára engedte a szemét fantáziáját... (ha-ha!!).


Különben szabad az út: nyugodtan mehet az illető a megfelelő hivatali szervekhez. Miért nem teszi? (ja, ebből az lesz, hogy a Hit Gyülekezete "megvette" az APEH-et és a Rendőrséget.... na ne!...)


Summa summárum: az egész interjú (ha egyáltalán megtörtént) lényege a gyűlöletkeltés és a provokáció, tartalma hitvány aljas hazugság.


Én magam szívesen tartozok a Hit Gyülekezetébe, sőt: azt az időt sajnálom, amikor nem voltam a tagja. Nagyon sokat - bár korántsem eleget - épültem a tanításaikból, és képzeljétek: nem zsebeltek ki! Mióta én tagj vagyok (10 éve), egyszer sem!!

-------------------

De a kérdező válaszára felelve: még most is azt állítom, hogy a Hit Gyülekezete méltán lett egyházzá!

2011. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!